PDA

Zobacz pełną wersję : CorrectPNG! 1.0 a mogłobyć tak pięknie!



woju
24-01-2007, 16:18
Zapodałem dodatek CorrectPNG! 1.0

I już miałem sie zabrać za robienie przepięknych templatek opartych na *.png i przezroczystościach i ...niestety.

O ile corect png działa na wstawiane np obrazki jako obrazek.

To już na wstawiony obrazek jako tło komórki bądź tabelki już niestety nie.

I nici z robienia ładnych zaokrąglonych rożków w oparciu o tło bo o ile rogi można wstawić normalnie jako obrazek to wypełnienie górnych i bocznych krawędzi należy zrobić przez tło aby w przypadku zmiany wielkości tabelki otrzymać porządany efekt.

Co radzicie może jest jakaś nowsza wersja CorrectPNG!.

Oczywiście z png nie ma problemu w firefoksie i innych przeglądarkach na ale tu na uwadze mamy zawsze IE który jak narazie w wersjach 5,6 sobie z tym nie radzi może 7 juz png obsługuje należycie.

boskoff
24-01-2007, 19:51
Istotnie, też mnie to dręczyło. Myślałem, że to ja jakiś dziwny jestem i mój komputer i przeglądarka. A tu miłe zaskoczenie. Nie jestem jedyny :)

Viking
24-01-2007, 23:54
Napiszcie do Microsoftu ;D

Rybik
25-01-2007, 02:09
przezroczystosci via CSS:


filter: alpha(opacity=20);
filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.Alpha(opacity=20 );
-moz-opacity: 0.20;
opacity:0.20;



narozniki rob na Nifty Corners:

Viking
25-01-2007, 07:12
-moz-opacity: 0.20; jest niepotrzebne i niezgodne z W3C, mozilla, opera i ff rozumieją opacity. Poza tym jest to przezroczystość całego obrazka, stąd dosyć ograniczone zastosowanie do celów o których Panowie pisali. Niffty skolei ma nieprzyjemną skłonność konfliktowania się z innymi skryptami, ale możliwą do rozwiązania (niekoniecznie najlepiej, ale jest to rozwiązane w em108)

woju
25-01-2007, 16:21
Dokładnie chodzi mi o uzyskanie przezroczystości tylko części zaokrąglonego narożnika często w połączeniu jeszcze z cieniem. No ale kto nie szuka ten nie znajdzie.:)

dorek
29-09-2007, 22:43
No właśnie...correctPNG nie chce zadziałać dla obrazka użytego jako jako tło.
Ale może można uzyskać przezroczystość samego koloru tła?
Rybik napisał jak to zrobić w css, ale nie bardzo wiem, czemu przypisać te wartości ;/
Chciałabym osiągnąć efekt taki jak widać w FF
http://helsta.pl/test/index.php?option=com_content&task=view&id=6&Itemid=26
w IE jest paskudnie
jest jakieś proste rozwiązanie, czy trzeba pisać oddzielne pliki template_css dla FF i IE?

Viking
01-10-2007, 13:02
nie zniechęcam do szukania, ale sposób na uzyskanie przezroczystości tła elementu w IE jak dotąd nie udało mi się uzyskać. opacity, filter odnoszą się do elementu i nadają przezroczystość całemu elementowi (temu co w png przezroczyste i temu co nieprzezroczyste.
Jeżeli to wogóle możliwe dla IE lte IE6 to raczej przez odwołanie do DirectX.
Ja skłaniam się raczej w kierunki cwanego przeprojektowania grafiki niż grzebania w systemie oglądających :)