PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić logo z przeźroczystym tłem ?



Meblesam
28-02-2013, 16:17
Pomoże mi ktoś z tym problemem ? Na google ani na forum nie znalazłem odpowiedzi.

Zrobiłem sobie logo z napisem w paincie. Wgrałem do joomli i efekt jest taki że jest obrazek kwadratowy czyli logo w białym tle. A chciałbym aby logo nie miało tła czyli aby było widać tło mojej strony www.

Jak nie pomoc szczegółowa to może chociaż ktoś da jakiś namiar gdzie i jak mam szukać problemu?

Winnetou
28-02-2013, 16:30
Co to ma wspólnego ze skryptem?
W Paincie to raczej nie zrobisz przeźroczystej grafiki.
Rozejrzyj się za jakimś programem graficznym pokroju Photoshopa lub przynajmniej GIMPa

Meblesam
28-02-2013, 16:35
Czyli problem leży po stronie obrazka. Dzięki.

Meblesam
02-03-2013, 10:20
Udało mi się.

Dla chcących wiedzieć jak zrobić:
Trzeba zrobić jakieś logo z np białym tłem. Potem w photoshopie który ma odpowiednią funkcje robienia przeźroczystego tła, białe tło zmienić na przeźroczyste ( w google sa instrukcje jak to zrobić) Zrobione już logo należy zapisać jako obrazek o rozszerzeniu .PNG bo ten rodzaj obsługuje przeźroczyste tło. I ten rodzaj obsługuje również Joomla/Jamp :)

Jdwind
02-03-2013, 11:20
Ja myślę, że lepiej najpierw byłoby zrobić w Corel Photo Paint obrazek z czarnym tłem następnie z zamienić na z białym w Gimpie, a w Photoshopie dopiero zmienić biały na przezroczysty. A jakbyś mi tak powiedział, dlaczego nie możesz od razu zrobić logo na warstwie z przezroczystym tłem w PS? :)

Gall Anonim
02-03-2013, 11:26
Panowie - przepraszam ale to nie to forum i ogólnie jakieś dziwne dysputy :up:
Nie gniewajcie się na mnie - jednak zamykam.
Fajnej soboty i niedzieli :-)
Pzdr:)