PDA

Zobacz pełną wersję : Czy migracja z wersji 1.5.26 do 2.5 może wpłynąć na pozycjonowanie w Google



mirek71
28-02-2013, 18:43
Portal prowadzę od kilku lat, każdy nowy artykuł pojawia się w pierwszej dziesiątce wyszukiwarki Google w czasie od 4 do 15 godzin po zamieszczeniu na portalu i utrzymują się tam po kilka miesięcy. Portal postawiony jest na Joomli 1.5.26 rozumiem konieczność migracji, ale boję się, że po migracji artykuły przstaną się wysoko pozycjonować i stracę zlecenia. Mam inny portal postawiony na Joomli 2.5 ale tu 50 pozycja to sukces.
Czyżbym sam sobie odpowiedział na pytanie?

pyziak
28-02-2013, 22:20
Numer wersji Joomla! nie ma tu najmniejszego znaczenia, a jeżeli już ma to na pewno nie w tym kierunku co sugerujesz, na pozycje strony ma wpływ suma wielu czynników np: domena, semantyka strony, współczynnik odrzuceń, czas przebywania użytkownika na stronie, głębokość odwiedzin, PR, itd. ale to nie te forum. Na pewno nie odpowiada za to wersja Joomla!, jedyne na co musisz zwrócić uwagę to aby struktura url została taka sama, w tedy nie strasz swojej pozycji w Google.

mirek71
28-02-2013, 23:05
Dziękuje za szybką odpowiedź. To naprawdę dobra wiadomość! Jak się zmigruję to wrócę i napiszę jak się udało, ale przeniesienie chwilę potrwa ponad 1000 artykułów a niektóre komponenty nie mają nowej wersji. Będzie cud jak się nie rozsypie.

pyziak
28-02-2013, 23:16
a niektóre komponenty nie mają nowej wersji. Będzie cud jak się nie rozsypie. Cudu nie będzie rozsypie się :), jeżeli niema danego komponentu pod nową wersję to trzeba znaleźć podobny i migracji dokonać czy to ręcznie czy przy użyciu jakiegoś mechanizmu ( o ile taki istnieje, ale często można znaleźć coś takiego), wypowiadam się trochę po omacku bo nie napisałeś jakie to komponenty.

mirek71
01-03-2013, 11:38
Najbardziej brakuje mi komponentu SEF Service Map pana Kubery. Odnoszę wrażenie, że jest częścią składową mojego "sukcesu" w pozycjonowaniu. Może uda mi się przerobić sam komponent tylko, że programowania uczyłem się jeszcze na komputerach z procesorem taktowanym zegarem 2,5 MHz i na Turbo Pascalu. Tyle, że ja po prawie 400 godzinach warsztatów programowania (teoria była osobno) wiedziałem jak wiele nie wiem a dziś proponują mi 18 godzinne kursy. Ale to inne czasy i inne języki.

pyziak
02-03-2013, 11:22
Zawsze możesz się z Radkiem skontaktować (http://www.ad-media.pl/)

mirek71
04-03-2013, 19:03
Uprzejmie dziękuje za bardzo przydatną informację.