PDA

Zobacz pełną wersję : Jeśli nie netart to co?



stasio
01-03-2013, 10:00
Witam. Dziś zastanawiam się na migracją z netartu. Serwer Active cena 553zł rocznie kończy się limit 2mln sek serwer po 10 miesiącach.
wejście na serwer PRO za 732zł nic nie daje bo 2mln sek procesu jest ustalone tak samo.

Jaki hosting proponujecie? jaki używacie ile płacicie?

Pozdrawiam kochający Stanisław....

wapster19
02-03-2013, 13:44
Ja mam opłacony do września w NetArt, ale już się rozglądam za innym. Ceny kosmicznie podrożały chociaż muszę przyznać, że serwer nigdy mnie nie zawiódł.

Przyłączam się więc do pytania kolegi.

Pozdrawiam

Gall Anonim
02-03-2013, 14:01
Ceny kosmicznie podrożały
To napisz do nich z żądaniem wyjaśnienia sprawy i sugestią odejścia z powodu nie adekwatności usługi do ceny - odpowiedź = Jako długoletniemu klientowi - chcielibyśmy przyznać Panu, mając nadzieję za satysfakcjonujący rabat cenowy w wysokości 30% (już dostali po .......... i rabat dają wszystkim wcześniejszym użytkownikom którzy czepiają się o cenę - znam kilkanaście takich osób :-)

Presta
03-03-2013, 10:50
Ostatnio faktycznie podrożało ... jestem z nich zadowolony ale nie za tą cenę.
@Gall Anonim dzięki za wiadomość, pisać teraz czy jak będzie się kończyć umowa ? :]

stasio
04-03-2013, 10:58
no tak mi dali rabat z automatu... ale to jest jednorazowy... chce opłacić i się wynieśc bo za rok bedzie ****... wiec co polecacie?

Presta
04-03-2013, 11:02
Nazwa jest dość dobra (podobnu poziom usług) ale u nich często pojawiają się problemy z funkcjonowaniem instalacji cms / e-commerce co wymaga dodatkowego nakładu czasu aby uporać się zproblemami.

stasio
04-03-2013, 11:04
nie miałem nigdy problemu, nawet najmniejszego. ale cena mnie zaskoczyła.

Presta
04-03-2013, 11:14
Z takich renomowanych marek jest jeszcze niemiecka firma: 1and1.pl ...
Są liderem w większości krajów Europy .., w stanach ciężko im się przebić ale są i tak w czołówce (w 3 z tego co pamiętam).

loocek
04-03-2013, 18:16
Z tą renomą 1 i 1 to bym zachował daleko posuniętą ostrożność. Moje dwuletnie doświadczenia z tą firmą, spowodowały szybką ucieczkę od nich. Mają problemy ze wsparciem (totalny brak kompetencji), serwery pozostawiają wiele do życzenia, panel słaby i z różnego rodzaju kwiatkami. Porównywać z serwerami NetArtu nie ma co porównywać, a z tego co pamiętam to różnic w cenie wielkich nie ma.

Presta
04-03-2013, 19:43
@loocek racja może jeszcze na Polskę nie są do końca rozwinięci ale dobrze rokują aby się u nich zaczepić.

dumes
07-03-2013, 09:08
WYprobuj dla testow takie firmy jak:
- kylos.pl
- lh.pl

Przystepnie cenowo i dobra jakosc.

wapster19
13-03-2013, 17:49
To napisz do nich z żądaniem wyjaśnienia sprawy i sugestią odejścia z powodu nie adekwatności usługi do ceny - odpowiedź = Jako długoletniemu klientowi - chcielibyśmy przyznać Panu, mając nadzieję za satysfakcjonujący rabat cenowy w wysokości 30% (już dostali po .......... i rabat dają wszystkim wcześniejszym użytkownikom którzy czepiają się o cenę - znam kilkanaście takich osób :-)

Na to bym nie wpadł, spróbujemy

difrost
17-03-2013, 23:41
Jak się do nich zgłosiłem z zapytaniem dlaczego tak drogo to odpowiedź powaliła mnie na kolana... niestety argumenty nazwy absolutnie do mnie nie przemawiają: najważniejszy to całodobowy BOK....
@stasio wspomniał o limitach... na jednym z serwerów skończył się limit i skrócili żywotnosć serwera o 4 miesiące nie proponując nic w zamian. Jeden z konsultantów błysnął aby zmienić opcję na wyższą (chyba nie wiedział, że wszędzie są takie same limit).
Ja polecam (zapewne częsc się nie zgodzi w moją opinią) home.pl. Mam tam kilka serwerów już od dobrych kilku lat i nigdy problemów nie miałem (odpukać) a cenowo wydymali nazwa.pl konkretnie.

Presta
18-03-2013, 07:56
@difrost faktycznie, ostatio nazwa z cenami zaszalała. Również uważam, że home.pl jest dobry... pomoc techniczną mają bardzi dobrą w porównaniu do nazwy.

dumes
18-03-2013, 16:30
@difrost faktycznie, ostatio nazwa z cenami zaszalała. Również uważam, że home.pl jest dobry... pomoc techniczną mają bardzi dobrą w porównaniu do nazwy.

Co do argumentu jeśli chodzi o ceny w nazwa.pl jak najbardziej sie zgadzam, dlatego tez daja bony rabatowe aby nie odstaszyc dalej klientow jesli ktos chce odejsc.
Jesli chodzi o home.pl to dalej mam mieszane uczucia jesli chodzi o home---joomla.
Ktos sie moze z tym nie zgodzic, ale jesli nie chcesz miec problemow z funkcjonowaniem np. rsfirewall czy innym komponentow, ktore nie radza sobie z tym serwerem to stanowczo odradzam.
Jest wiele tanszych i rowniez dobrych serwerow a co za tym idzie kompatybilnosc z joomla o wiele lepsza niz z home.pl

Presta
18-03-2013, 17:09
nie tylko z joomla są problemy na home... ale jak już się człowiek upora z konfiguracją to jest ok. Na home z tego co pamiętam mówią nawet co nie pasuje w danym skrypcie.. czasami nawet co należy zmienić :) (pomoc techniczna)

Gall Anonim
18-03-2013, 18:13
czasami nawet co należy zmienić
O w mordę - to fajnie że minęły czasy kiedy z każdym problemem który się pojawiał przy Joomla odsyłali na to forum.
Swoją drogą platforma naprawdę poszła do przodu pod względem przyjazności z Joomla i to w dużej mierze za sprawą działań niektórych osób z tego forum (nie wymieniam bo mógłbym kogoś pominąć) i chwała im za to.
Co do nazwa.pl faktycznie argumenty co do przesłanek odnośnie podniesienia ceny są rozbrajające - dla mnie dokładnie nic.
Pzdr

grzesiek_w
02-04-2013, 12:12
Wczoraj wysłałem maila do NetArt z prośbą o rabat na 6 serwerów active - 2 moje, 4 klientów. Dzisiaj zadzwonili i 25% rabatu. Mimo wszystko chyba zostanę. Ale w najbliższym czasie i tak zamierzam przetestować home.pl - kilka lat temu z joomla nie było tam wesoło - ale może coś się zmieniło.

- - - Updated - - -

rabaty 30% były ale się skończyły :)

difrost
02-04-2013, 12:35
@grzesiek_w mnie nawet ich rabaty tam nie zatrzymają. Niestety największą bolączką są parametry bezpieczeństwa, które bez względu na opcję serwera są takie same. Co mi po rabatach skoro i tak moje strony będą te parametry wykorzystywały w 100%? W home.pl nie ma problemów z Joomla. Ja przynajmniej nie mam. A co do wsparcia technicznego dla Joomli... skoro mają autoinstalator to o musieli ogarnąć temat aby wszystko działało :)

ramiro
02-04-2013, 13:10
Co powiecie na netmark (http://netmark.pl) i linuxpl (http://linuxpl.com) ?

difrost
02-04-2013, 13:29
netmark wg mnie jest drogi. 459 netto za rok przy pojemności 40GB... Co do linuxpl to nie wiem. Ale warto zapytać jakie mają parametry bezpieczeństwa. Z doświadczenia wiem, że nie wykorzystuję całej powierzchni serwera ale takie parametry a i owszem więc są one dla mnie ważniejsze niż to czy serwer ma 50 czy 100GB :)

ramiro
02-04-2013, 20:28
Z tego co wiem linuxpl się sprawdza. Ale nie mnie oceniać. Moje witryny nie potrzebują takiej powierzchni dyskowej. Mam konto na netmarku i też nigdy nie miałem większych problemów.

Gall Anonim
02-04-2013, 20:38
Cóż,
ja zostaję na nazwa.pl (przynajmniej na razie).
Przedłużenie ma co prawda w sierpniu ale już teraz dla świętego spokoju wynegocjowałem sobie 30% rabatu (jakieś miesiąc temu - trzy maile i 30% rabatu), więc na dobrą sprawę pozostałem przy starej cenie.
Negocjujcie i wy, ile wynegocjujecie tyle wasze.
:)

difrost
02-04-2013, 20:43
Jak zrobią porządek z parametrami to i ja zostanę :) Póki co jestem na NIE :)

grzesiek_w
02-04-2013, 22:43
Cóż,
ja zostaję na nazwa.pl (przynajmniej na razie).
Przedłużenie ma co prawda w sierpniu ale już teraz dla świętego spokoju wynegocjowałem sobie 30% rabatu (jakieś miesiąc temu - trzy maile i 30% rabatu), więc na dobrą sprawę pozostałem przy starej cenie.
Negocjujcie i wy, ile wynegocjujecie tyle wasze.
:)
no fajnie ja dziś 25% na 6 serwerów (moje i klientów). Ale tak właściwie to przydzielili mi na ten który mam opłacić pod koniec kwietnia. Na lipcowy i 2 wrześniowe mam obiecany rabat też na tym poziomie ale będą go przydzielać na tydzień przed przedłużeniem. Mimo wszystko chyba spróbuje powalczyć o dodatkowe 5 procent w takim wypadku.

Te 30% procent zaproponowali sami w pierwszym mailu czy trzeba było negocjować?

Gall Anonim
02-04-2013, 23:15
Te 30% procent zaproponowali sami w pierwszym mailu czy trzeba było negocjować?
Trzeba było negocjować.

ramiro
02-04-2013, 23:35
Co jest takiego specjalnego na hostingu nazwa, że wszyscy (wypowiadający się w tym temacie) właśnie tam macie wykupione miejsce dyskowe?

Gall Anonim
02-04-2013, 23:48
Co jest takiego specjalnego na hostingu nazwa, że wszyscy (wypowiadający się w tym temacie) właśnie tam macie wykupione miejsce dyskowe?
Odpowiedź jest raczej oczywista - temat dotyczy nazwa.pl i zasadniczo faktu podniesienia przez nich cen - więc wypowiadają się ci którzy tam hosting mają.
Pzdr:)

ramiro
03-04-2013, 21:09
Odpowiedź jest raczej oczywista - temat dotyczy nazwa.pl i zasadniczo faktu podniesienia przez nich cen - więc wypowiadają się ci którzy tam hosting mają.
Oczywiście. Coś Was chyba przekonało do ich oferty, mimo tak dużej konkrencji?
Pozdrawiam :)

wapster19
04-04-2013, 19:08
Co powiecie na netmark i linuxpl ?

Co do linuxpl to mogę śmiało polecić. Mam tam hosting za 50 zł na rok. W przypadku jakiś problemów pomoc z ich strony błyskawiczna co mnie pozytywnie zdziwiło.