PDA

Zobacz pełną wersję : Contus HD video share - brak polskich znaków



Jop
01-03-2013, 18:07
Witam, Mam joomla 3.0.2, szablon shaper_helix_ii wersja 1.0.1 dla joomla 3.0, mam wgrany komponent Contus HD Video Share w wersji 3.2 dla joomla 3.0. Jako, że komponent nie posiada spolszczenia, utworzyłam plik pl-PL.contushdvideoshare.ini (na podstawie en-GB.contushdvideoshare.ini), w którym przetłumaczyłam zwroty w języku angielkim na polski, który zapisałam w folderzez z językiem polskim. I pojawil sie problem, bo nie wyświetla mi polskich znaków. Weszłam do bazy danych i dwie tabele miały kodowanie (nie pamiętam już dokładnie, ale któreś z) latin swedish, więc zmieniłam na utf_general_ci, ale to i tak nic nie dało. Czy coś można z tym zrobić? A dodam jeszcze, że zmieniłam czcionkę szablonu na arial.

Pozdrawiam, Jop

Azot
01-03-2013, 19:29
Witam

W której sekcji brakuje ich? W całej czy tylko administracyjnej lub/i w części z filmami?

Pzdr

Jop
04-03-2013, 10:57
na stronie frontowej (link do strony gdzie testuje ten komponent LINK (http://test.spolecznykomitet.pl/))

Azot
04-03-2013, 15:39
Sprawdziłem, na wersji Joomla! 2.5 spolszczenie działa świetnie, ale na wersji 3.X to problem krzaczków się pojawia, sam jeszcze nie rozwiązałem problemu , ale myślę że to jednak kodowanie. Jak uda mi się rozwiązać problem napisze.

Jop
06-03-2013, 13:37
Zainstalowałam joomlę 2.5 i komponent do 2.5, zrobiłam jak uprzednio, ale dalej są krzaczki... Może ja robię coś źle... A jak Ty to zrobiłeś jak można wiedzieć, tak krok po kroku bo nie wiem gdzie robię błąd, link do tego co zrobiłam na 2.5 - LINK (http://oko.spolecznykomitet.pl/)

Jop
06-03-2013, 17:51
Problem rozwiązany!!! Plik ze spolszczeniem nie był zapisany w utf8...

tomaszek117
30-03-2013, 19:54
Witam, ja mam problem z wczytaniem pliku z Polskim tlumaczeniem, tyle że kożystam z Joomla 1.5. Po prostu w plikach en_GB pozmienialem Angielskie nazwy na PL no i w modułach zmieniło mi ich wyświetlanie ( z tym ze na początku nie zmienilem kodowania na utf8) po przetłumaczeniu sobie pliku odpowiedzialnego za całość komponentu zpisaniu ich w kodowaniu UTF8 i wrzuceniu na serwer, na stronie nic sie nie zmienilo...
Chcialem stworzyć nowe pliki które nazywałyby sie pl-PL ale niestety dla 1.5 nie znalazłem nigdzie w opcjach możliwości zmiany języka, a w plikach komponentu nie znalazłem linijki odpowiedzialnej za wczytywanie jezyka...
Strona gdzie testuje www.mttolo.cba.pl

tomaszek117
30-03-2013, 21:45
Znowu sie troche pospieszyłem z napisaniem ;)
Popodminenialem pliki w folderach Komponentu modułu i panela administracyjnego a nie dodałem nowych plików do głównego folderu z jezykami...

overek
16-04-2013, 23:45
Witam, ma ktoś spolszczenie do tego komponentu ?

Azot
12-06-2013, 16:01
@overek przy następnej aktualizacji dodany będzie nasz ojczysty.

Pzdr

elodomin
31-10-2013, 11:59
Tłumaczenie frontu i modułów. Dla komponentu tylko tłumaczenie nagłówków :( . http://www.transifex.com/projects/p/HDVideoShare/ .
Czy komuś się udało znaleźć plik odpowiadający za tłumaczenie playera ( jest plik .xml ) ale po wprowadzeniu czegokolwiek polskiego nawet po usunięciu w/w pliku nic się nie dzieje.
Pozdrawiam

pawelplocica
06-02-2014, 21:29
pomocy równiez potrzebuje polskiego fdo tego komponentu