PDA

Zobacz pełną wersję : Zaplecze (Backend) - ukrywanie elementów dla danego użytkownika



starplanet
02-03-2013, 17:01
Mam 2 użytkowników A i B - A jest superuserem, B to administrator.

Czy znacie jakiś dodatek lub możliwości żeby ukryć w zapleczu
użytkownika B poszczególne komponenty, moduły, kategorie artykułów ?

Gall Anonim
02-03-2013, 18:51
Możliwość taka istnieje w standardzie tej wersji Joomla
- należy skoncentrować się na uprawnieniach
Pzdr

starplanet
02-03-2013, 19:01
Niestety standardowa wersja na to nie pozwala. Problem rozwiązałem tworząc nowy szablon zaplecza w którym kompletnie usunąłem menu.
Administrator będzie nawigować po wcześniej zdefiniowanych przeze mnie ikonach (tych co są na pulpicie).

Gdyby ktoś potrzebował pomocy jak to zrobić to pisać na PW.

Gall Anonim
02-03-2013, 19:11
Słowo - standardowa wersja Joomla 2.5.+ na to pozwala.
Pzdr
P.S. Rozwiązanie które zastosowałeś jest możliwa przy zastosowaniu większości szablonów administratora dostępnych na JED dla wersji Joomla 2.5+
P.S.II -mam pytanie - a co się stanie jak użytkownik b użyje drugiego szablonu jako domyślnego dla jego profilu (możliwe w konfiguracji profilu) :podstep:
Pzdr

starplanet
02-03-2013, 19:34
A jak wejdzie w konfigurację profilu ?

- - - Updated - - -


Słowo - standardowa wersja Joomla 2.5.+ na to pozwala.

To spróbuj zrobić tak żeby np użytkownik miał dostęp tylko do 1 komponentu albo modułu.
Za pomocą ACL nie ma szans tego zrobić. Zaznaczam że użytkownik ma nie widzieć elementów
do których nie ma dostępu.

Gall Anonim
02-03-2013, 19:49
Niepotrzebnie się licytujesz - jak przećwiczysz to porozmawiamy :-)
- standard ACL pozwala na naprawdę wiele

A jak wejdzie w konfigurację profilu ?
Podejrzewam że schowałeś niektóre elementy menu a nie zablokowałeś
więc wejdzie tak: (wystarczy dokleić odpowiednią ścieżkę)
twoja_domena/administrator/index.php?option=com_users&view=users
:podstep:

starplanet
03-03-2013, 16:23
Joomla zajmuje się już blisko 10 lat - więc uwierz że swoje przećwiczyłem i ACL nie pozwala tak zrobić.

Co do ścieżki - tak zgadzam się wystarczy wkleić link. Ale na pewno nie zrobią tego
użytkownicy do których rozwiązanie jest kierowane.

Czyli: "słabo-rozgarniętych" administratorów stron - którzy z ledwością ogarniają
wprowadzanie treści przez WYS-WIGa, html i css nie znają wcale a z Joomla korzystają 1 raz w życiu.

Więc wątpię że taka osoba będzie miała w.w link.

Gall Anonim
03-03-2013, 16:42
"słabo-rozgarniętych" administratorów stron
Nie oceniałbym ludzi których nie znam - życie zadziwia a czas pokazuje iż niektórzy po roku posiadają więcej umiejętności i wiedzy niż inni po latach.
Pzdr

P.S. 10 lat??? Czyli od 2003 roku - moje gratulacje ale i ........................:D
O ile kojarzę - w 2003 roku Joomla jeszcze nie istniał - to czasy Mambo. A Mambo do Joomla 2.5 ma się tak jak Ford T do Forda Fiesty.