PDA

Zobacz pełną wersję : Dodanie zmiennych w pliku configuration.php



Emeres
24-01-2007, 21:27
Witam,

Staram sie przebudować Joomla do swoich potrzeb. Jednym ruchów jest zmiana struktury katalogów.

Chciał bym do pliku configuration.php dodać zmienne w których trzymał bym informacje o ścieżkach do katalogów.

Zakładałem ze wystarczy dodanie zmiennych i przypisanie im wartości, ala zmienne nie są widoczne globalnie tak jak np $mosConfig_absolute_path.

Czy powinienem coś zrobić?
Męcze strukture serwisu od jakiegoś czasu i albo coś mi ulecialo albo nie wiem.

Dzięki za pomoc.

Emeres
25-01-2007, 21:33
Czyli jednak muszę używać global.

Emeres
01-02-2007, 23:13
Jednak wracam z tematem.

Oto fragment pliku admin.exitPoll.php



<?php
/**
* eXiT-Poll
*/

/** ensure this file is being included by a parent file */
defined( '_VALID_MOS' ) or die( 'Direct Access to this location is not allowed.' );

global $mosConfig_componentsDir;

// ensure user has access to this function
if (!($acl->acl_check( 'administration', 'edit', 'users', $my->usertype, 'components', 'all' )
| $acl->acl_check( 'administration', 'edit', 'users', $my->usertype, 'components', 'com_poll' ))) {
mosRedirect( 'index2.php', _NOT_AUTH );
}
// carico il file della lingua (se esiste)
if (file_exists($mosConfig_absolute_path.'/administrator'.$mosConfig_componentsDir.'/com_exitPoll/language/'.$mosConfig_lang.'.php'))
{
require_once($mosConfig_absolute_path.'/administrator'.$mosConfig_componentsDir.'/com_exitPoll/language/'.$mosConfig_lang.'.php');
}
else
{
require_once($mosConfig_absolute_path.'/administrator'.$mosConfig_componentsDir.'/com_exitPoll/language/english.php');
}
Jak widać zminne $mosConfig_absolute_path czy $mosConfig_lang są wykrywane przez skrypt i jest ok, natomiast jak pisałem na początku wątka dodałem do pliku configuration.php inijke $mosConfig_componentsDir = 'system/components' i jeśli nie wastawie na początku skryptu
global $mosConfig_componentsDir zmienna nie jest widziana, co zrobić aby była widoczna tak jak np
$mosConfig_absolute_path

zwiastun
02-02-2007, 03:03
Bz złośliwości, ale trochę pomyślunku: to nie jest 5 pliczków tylko system współżależnych elementów, o ukształtowanej strukturze. Jednym ruchem i jedną zmienną globalną to sobie można.
Jakiekolwiek by te Twoje potrzeby nie były, to zmiana, która chcesz wprowadzić daje Ci szansę na dużą ilośc pracy za każdym razem, gdy trzeba będzie łątkę wstawić, komponent zainstalować i co tam sobie wymyślisz jeszcze.
Swoją drogą, ciekawe, skąd wytrzasłeś tę "zmienną globalną", gdzie ona jest zainicjowana, jak się ona ma do względnych ścieżek podawanych w dziesiątkach miejsc....

Emeres
03-02-2007, 23:11
Ależ mam ja świadomość, że to nie bedzie proste. Że czasochłonne też bo jestem już w połowie drogi.

Te zmiany to nie fanaberia a pewna koniczność.

Poza tym zadałem pytanie z nadzieją na odpowiedź a nie komentarz. Przynajmniej nie w tym tonie :)

Mimo wszystko będę wdzieczny za odpowiedź.