PDA

Zobacz pełną wersję : Database connection error (2): Could not connect to MySQL. po próbie zmiany hasła



Bartek.baran
03-03-2013, 19:05
Witam

Próbowałem zmienić hasło do panelu administracyjnego, bo zapomniałem, poprzez metodę, którą podał kiedyś zwiastun - cytuję:


Druga możliwość to zmiana hasła głównego administratora w tabeli użytkowników. Hasło przechowywane jest w tabeli jos_users w kolumnie password(w Twojej bazie może być inny przedrostek w nazwie tabeli).
Otwórz tabelę, znajdź rekord z danymi głównego administratora i wyedytuj go. Hasło musi być zaszyfrowane. Nie możesz więc jedynie wpisać nowego hasła w przeznaczonym na nie polu tekstowym.
Użyj jednego z trzech poniższych już zaszyfrowanych haseł:
- password = "hasła szyfrowane kluczem MD5"
------------------------------------------------------
- admin = 21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3
- secret = 5ebe2294ecd0e0f08eab7690d2a6ee69
- OU812 = 7441de5382cf4fecbaa9a8c538e76783
Wklej wybrane z haseł w polu password, zapisz zmianę, a następnie zaloguj się na zaplecze witryny i zmień ustalone przed chwilą hasło na własne, niepowtarzalne, bezpieczne.

I właśnie zrobiłem to, usunąłem dawne hasło, wkleiłem hasło admin w postaci tegoż kodu, zatwierdziłem. I teraz chciałem zalogować się na zaplecze, a tam taki psikus - nic nie działa ;-)

Proszę o pomoc.

Gall Anonim
03-03-2013, 19:27
Zacznij może od najprostszego rozwiązania - poszukaj skryptu Ratuj Admina dla Joomla 2.5
- łatwo, szybko i przyjemnie
Pzdr

bogdanbojarski
03-03-2013, 22:16
Ten komunikat to raczej informuje, że cały Joomla nie może poąłczyć się z bazą danych czyli w pliku configuracyjnym jest błąd.

Bartek.baran
05-03-2013, 19:46
Gall Anonim: Po wpisaniu adresstrony/RatujAdmina..... wyskakuje: Przepraszamy, strona nie została znaleziona.Page not found Sprawdź poprawność adresu lub zajrzyj na stronę główną www.cba.pl (http://www.cba.pl/)
bogdanbojarski: Też mi się właśnie tak wydaje... Tylko co zmienić, co jest nie tak? Podałem co zrobiłem, teraz pytanie co mam poprawić, bo już naprawdę nie wiem,.

dumes
05-03-2013, 22:53
Gall Anonim: Po wpisaniu adresstrony/RatujAdmina..... wyskakuje: Przepraszamy, strona nie została znaleziona.Page not foundSprawdź poprawność adresu lub zajrzyj na stronę główną www.cba.pl
bogdanbojarski: Też mi się właśnie tak wydaje... Tylko co zmienić, co jest nie tak? Podałem co zrobiłem, teraz pytanie co mam poprawić, bo już naprawdę nie wiem,.



http://www.trzepizur.pl/blog/item/157-zapomnia%C5%82em-has%C5%82o-administratora-joomla.html

trzepiz
05-03-2013, 23:15
Database connection error (2): Could not connect to MySQL
To informacja, że nie masz w ogołe połączenia z bazą danych ... Czy na pewno zmieniłeś hasło usera w tabeli ##_users ?

Jak masz panel zarządzania hostingiem .. to zmień sobie hasło do swojej bazy (jak ona się nazywa znajdziesz w pliku configuration.php) a następnie podmień to zmienione hasło właśnie w pliku configuration.php

Sądzę także, że może to być jakiś ogólny problem twojego usługodawcy. Proponuję zadzwonić do nich i zapytać czy wszystko z MySQL działa . bo masz taki komunikat i jak mogą ci pomóc ..