PDA

Zobacz pełną wersję : komponent "SP Download" nie wczytuje pliku z PC do katalogu Joomli



Super_mousee
05-03-2013, 15:28
Szukałam jakiegoś prostego komponentu typu "Download", czyli takiego który pozwala z opcji edycji artukułu na front-end (a także w PA) wczytać z lokalnego komputera plik o dowolnym rozszerzeniu do katalogu Joomli i umieszcza ten plik jako załącznik do pobrania na podstronie z tym artykułem.

Próbowałam z "Phoca download File" ale na razie zostawiłam ten temat i spróbowałam zainstalować komponent:
"SP download".

Niestety pozwala on w tym momencie tylko podpiąć plik załącznika do artykułu na front-end i w PA ale ten plik musi już być w katalogu Joomli.

Nie udaje mi się za pomocą "SP download" wykonać uploadu pliku z lokalnego PC do katalogu Joomli.

Pracuję standardowo na komputerze z linuxem na którym jest serwer www, próbowałam pod Operą - przy próbie:
Browse files --> Start upload --- pokazuje na dole okienka że "pobrał pliki" ale nie są one wrzucone do aktualnego podkatalogu /cc.joomla/media/katalog1 ani do innego.

Na operze pod linuxem nie wypisuje żadnego komunikatu, a na Firefoxie na PC z Windowsem wyrzuca błąd:
Notice: Undefined variable: option in /var/www/cc.joomla/components/com_spdownload/spdownload.php on line 33.

Zamieszczam kod z zawartości tego pliku z "linią 33" - może ktoś potrafi coś podpowiedzieć, w google nie znalazłam nic konkretnego odnośnie tego komunikatu.



<?php
/**
* @package SP Download
* @subpackage Components
* @copyright SP CYEND - All rights reserved.
* @author SP CYEND
* @link http://www.cyend.com
* @license GNU/GPLv3 http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.html
*/

// no direct access
defined('_JEXEC') or die;

$params = JComponentHelper::getParams('com_spdownload');
// Make sure the user is authorized to view this page
$user = JFactory::getUser();
$asset = JRequest::getCmd('asset');
$author = JRequest::getCmd('author');
if (!$asset or
!$user->authorise('core.edit', $asset)
&& !$user->authorise('core.create', $asset)
&& count($user->getAuthorisedCategories($asset, 'core.create')) == 0
&& !($user->id==$author && $user->authorise('core.edit.own', $asset)))
{
return JError::raiseWarning(403, JText::_('JERROR_ALERTNOAUTHOR'));
}

// Set the path definitions
define('COM_SPDOWNLOAD_BASE', JPATH_ROOT.'/'.$params->get('image_path', 'images'));
define('COM_SPDOWNLOAD_BASEURL', JURI::root().'/'.$params->get('image_path', 'images'));

$lang = JFactory::getLanguage();
$lang->load($option, JPATH_ADMINISTRATOR, null, false, false)
|| $lang->load($option, JPATH_COMPONENT_ADMINISTRATOR, null, false, false)
|| $lang->load($option, JPATH_ADMINISTRATOR, $lang->getDefault(), false, false)
|| $lang->load($option, JPATH_COMPONENT_ADMINISTRATOR, $lang->getDefault(), false, false);

// Load the admin HTML view
require_once JPATH_COMPONENT_ADMINISTRATOR.'/helpers/spdownload.php';
linia 33 to:
$lang->load($option, JPATH_ADMINISTRATOR, null, false, false)


Próbowałam uplodować małe pliki i bez efektu - na linuxie pod php mam ustawione max file size = 200 MB i innymi narzędziami tyle pobieram, nie chodzi więc o rozmiar pliku.


A może ktoś poleci inny prosty komponent typu "Download" z uploadem pliku z lokalnego PC, który przetestował i działa?