PDA

Zobacz pełną wersję : aiContactSafe - domyślny załącznik



arpi
05-03-2013, 21:38
Witam,
Używam od dawna modułu aiContactSafe jako kilka różnych formularzy kontaktowych i sprawuje się świetnie.

Próbuję od kilku dni znaleźć jakiś moduł lub skonfigurować aiContactSafe tak, aby użytkownik widział formularz tylko z 1 polem tzn. email (coś na wzór subskrypcji/newsletter)

Po wpisaniu adresu e-mail uzytkownik klika wyślij. Jego email zapisuje się w bazie (dla późniejszej subskrypcji), a użytkownik otrzymuje na maila wiadomość z załącznikiem (wartościowy plik z serwera w ramach "podziękowania").

Znalazłem moduł TTw Automailing wysyłający mail z plikiem, jednak nie dodaje adresu email do bazy (ani nie ma praktycznie wogóle rozbudowanego panelu admina). Nie jest przygotowany do wykorzystania go pod subskrypcję/newsletter.

Macie jakieś pomysły ?
Może da się w prosty sposób zmodyfikować treść maila aiContactSafe?

seba.adm
06-03-2013, 18:11
Witam.

aiContactSafe to formularz o dużych możliwościach, ale w tej sytuacji lepiej będzie jeżeli skorzystasz z komponentu dedykowanego do obsługi newslettera. Do tego celu możesz wykorzystać komponent AcyMailing (http://extensions.joomla.org/extensions/content-sharing/newsletter/10341). Wspomniany komponent daje możliwość podpięcia załącznika do wiadomości powitalnej. Poza tym świadcząc usługę newslettera warto pamiętać o przestrzeganiu kilku istotnych elementów:

zbieraj adresy e-mail korzystając z modelu double opt-in
w każdej wysyłanej wiadomości umieść link umożliwiający rezygnację
gromadzenie danych wymaga udzielenia odpowiedniej zgody ze strony użytkownika

arpi
06-03-2013, 21:26
Nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak model double opt-in, ale na szczęście już wiem co to takiego :)
W takim razie zabieram się za testowanie komponentu AcyMailing, mam nadzieje że uda mi się skonfigurować wszystko pod moje oczekiwania. Z mailingiem to dopiero zaczynam przygodę więc zanim to ruszy to pewnie minie jeszcze dużo miesięcy...

Dzięki za pomocną wskazówkę!

PeFik
06-03-2013, 22:29
Przy okazji dodam info dla potomnych:

Model Double Opt-in --> oznacza, że po wpisaniu w formularzu (np. module) adresu e-mail zostanie na niego wysłany automatycznie mail z linkiem aktywacyjnym, po kliknięciu którego adres zostanie dopiero aktywowany w twojej bazie mailingowej.