PDA

Zobacz pełną wersję : PlugIny językowe



piotrosan
06-03-2013, 12:52
Witam

Mam gorącą prośbę o jakieś informacje. Będę robił stronę opartą ja Joomli. Na razie jeszcze nie wiem w jakiej wersji. Chciałbym natomiast umieścić w niej możliwość wyboru języku , nie tylko dla menu ale również dla contentu. Mam pytanie czy są jakieś plugin'y które np po instalacji pokażą na stronie głównej jakieś przyciski , po których kliknięciu zmieni się wersja językowa strony ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Gall Anonim
06-03-2013, 13:46
Witam,
praktycznie w każdej wersji da się to zrobić
- Joomla 1.5 miała Joomfish'a
- Jommla 2.5.x ma wbudowaną taką możliwość w standardzie, można jednak użyć komponentu Falang (ma swoje zalety, ale i wady), czy też Joomfish'a
- Jommla 3.x ma wbudowaną taką możliwość w standardzie lub Falang (komentarz j.w)
Pzdr

P.S. Co do wersji proponuję do budowy Joomla 2.5

piotrosan
06-03-2013, 13:55
Wielkie dzięki.

Znalazłem opis ja wykonać to co właśnie chciałbym na joomli 1.7. Tam ten dodatek nazywał się Language filter i był to plugin systemowy. Skoro jednak proponujesz Joomle 2.5 to jednak pewnie zdecyduje się na twoje rozwiązanie.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

piotrosan
12-03-2013, 08:35
Mam jeszcze jedno pytanie Gallu do Ciebie lub innej osoby która akurat zna ten plug-in i pracowała kiedyś z nim, powiedz ile to jest pracy przy tym ? Widziałem że w jednym dodatku trzeba było wszystko tworzyć podwójnie tzn menu i wyświetlać je na stronie ? Domyślam się, że tak ale wole się dopytać. Rozumiem również, że teksty też trzeba wpisać w odpowiednich językach, system nie korzysta z jakiegos API np tłumacza googlowego ? Czy można powiedzieć że tworząc drugą wersję językową jest dwa razy więcej pracy ?

Pozdrawiam

Gall Anonim
12-03-2013, 09:40
@piotrostan
"Pozwoliłem sobie opisać prawidłową odpowiedź oczywiście osoby przenoszącej materiał.
Wpływ korzystania z automatycznego tłumaczenia tu i teraz w Twoich oczach."

Oryginalna wiadomość do ciebie: Pozwoliłem sobie opisać najbardziej poprawne rozwiązanie oczywiście przyjmując założenie że ktoś dobrze przetłumaczy treść.
Efekt korzystania z automatycznego tłumaczenia masz tutaj i teraz przed oczami.


Tak właśnie wygląda tłumaczenie automatyczne
Naturalnie zawsze można sobie podpiąć translator google do strony - tylko czy ma to jakikolwiek sens?
Pzdr