PDA

Zobacz pełną wersję : Usuwane linie zawierające "src=..."



gustaw27
07-03-2013, 13:35
Od trzech dni bez sukcesu walczę z problemem. I brakuje mi już pomysłów. Może ktoś z szanownych Kolegów Ekspertów coś wymyśli...

Joomla (2.5.9) z nieznanych mi przyczyn "wycina" mi z kodu linie zawierające:

<script type="text/javascript" src="JakisSkrypt.js"></script>
Bez względu na to, czy linia jest wpisana w edytorze z poziomu Zaplecza, przy użyciu wszelkich możliwych dodatków umożliwiających bezpośrednie wpisywanie kodu, czy też bezpośrednio do pliku index.php szablonu. Przykład:

Końcówka pliku index.php szablonu:


[...]
<!-- Tu wstawiamy skrypt z zewnetrznym zrodlem -->
<script type="text/javascript" src="JakisSkrypt.js"></script>
<!-- Koniec skryptu z zewnetrznym zrodlem -->
</div>
</body>
</html>

Wynik w przeglądarce:


[...]
<!-- Tu wstawiamy skrypt z zewnetrznym zrodlem -->

<!-- Koniec skryptu z zewnetrznym zrodlem -->
</div>
</body>
</html>

W Konfiguracji globalnej w zakładce Filtrowanie tekstu wszystko ustawione na Nie filtruj.

Na "czystej" instalacji Joomli zjawisko nie występuje. Prawdopodobnie powoduje je któryś z zainstalowanych dodatków, lub nieświadomie coś gdzieś przestawiłem w konfiguracji Joomli, ale nie mam pojęcia co... :(

Spis wszystkich zainstalowanych dodatków załaczam tutaj: 6429 lub tutaj (http://www.spiewanki.art.pl/dodatki.zip). Jeśli komuś chciałoby się głębiej pobawić tematem, to udostępnię cały plik .jpa z Akeeba Backup.

Pomóżcie Koledzy, bo mnie już kompletnie pomysłów brakuje...

Pozdrowienia!

pyziak
07-03-2013, 23:21
Na początek wyłącz Admintools i zobacz.

gustaw27
08-03-2013, 00:36
No niestety - bez żadnych widocznych zmian :(

trzepiz
08-03-2013, 08:01
To może faktycznie przygotuj JPA .. i gdzieś wystaw ... Będzie zdecydowanie łatwiej diagnozować

pyziak
08-03-2013, 08:20
Witam.
W takim razie powyłączał bym wszystko co ma jakikolwiek związek z modyfikacją kodu więc :
JB Library - Zen Library Package
phputf8
System - Core Design Scriptegrator plugin
System - Sourcerer
Zen Library
poza tym aby mieć 100% pewności że winy nie ponosi za to środowisko serwerowe, zainstalowałbym kopie na localu używając np.: JAMP'a , można również wszystkie rozszerzenia wyłączyć sprawdzić czy problem zniknął a następnie sukcesywnie włączać. Kolejna metoda, to zobaczenie w logach serwera www oraz w Error log co się dzieje w momencie zapisu.

gustaw27
08-03-2013, 09:03
JPA jest oczywiście zrobione i do wglądu (ok. 60 MB). Co do środowiska serwerowego, raczej nie przypuszczam, żeby ono zawiniło, bo z tego samego serwera kilka innych Joomli idzie i nic takiego się nie dzieje. Co do pozostałych sugestii dotyczących dodatków modyfikujących kod - zaraz się za to wezmę, dzięki za skierowanie uwagi na konkretnych "podejrzanych". W logach serwera nic podejrzanego nie znalazłem.

Jak zwykle - pozdrowienia!
mG.

---edit---
skasowałem link do jpa, radziłbym udostępniać, tylko konkretnym i zainteresowanym pomocą użytkownikom, bo zaraz pojawi się Pańska witryna w sieci bez autoryzacji.

trzepiz
08-03-2013, 09:18
---edit---
skasowałem link do jpa, radziłbym udostępniać, tylko konkretnym i zainteresowanym pomocą użytkownikom, bo zaraz pojawi się Pańska witryna w sieci bez autoryzacji.

Dzięki Darek :)
Mówiac:

przygotuj JPA .. i gdzieś wystaw
Nie pomyślałem nawet, że Gustaw może to wrzucić publicznie :)

gustaw27
08-03-2013, 09:23
Dzięki i sorry... Przed godziną 10 rano moje procesy myślowe potrafią być nieco spowolnione... ;)

mG.

gustaw27
11-03-2013, 12:40
W takim razie powyłączał bym wszystko co ma jakikolwiek związek z modyfikacją kodu więc :
JB Library - Zen Library Package
phputf8
System - Core Design Scriptegrator plugin
System - Sourcerer
Zen Library

No niestety... Zgodnie z zaleceniem powyłączałem wszystko, co się dało (phputf8 nie dał się wyłączyć) i sytuacja nadal pozostaje bez zmian :(
Coś mi się widzi, że chyba prościej i szybciej będzie zrobić nową instalację i przenieść do niej wszystkie treści, dopóki nie ma jeszcze ich zbyt wiele... Ale jeszcze spróbuję powalczyć, bo strasznie nie lubię sytuacji, kiedy maszyna usiłuje "żyć swoim własnym życiem" a ja nie wiem dlaczego i nie potrafię temu zaradzić. Pomimo wszystko dziękuję Kolegom za dobree chęci :)

Pozdrowienia -
mG.