PDA

Zobacz pełną wersję : cb 1.9.1 zakladki



tsq1956
09-03-2013, 09:37
Witam chciałbym dodać nowa zakładkę z tym nie mam problemu tylko z odpowiednim umieszczeniem jej mam delikatny problem chciałbym żeby znajdowała sie obok zakładki profil, artykuły.... a ona wskakuje mi obok informacji kontaktowych

seba.adm
10-03-2013, 00:44
Witam.

Kolejność zakładek ustawiasz w CB Tab Manager, kolumna Re-Order, lub bezpośrednio w momencie jej tworzenia (Profile ordering).
Dodatkowo zakładka musi się znaleźć w odpowiedniej pozycji - opcja Position >> tab main (Główny obszar ...).

tsq1956
10-03-2013, 09:14
właśnie wszędzie próbowałem z tych ostawień co mi napisałeś zakładka pojawiła sie wszędzie ale nie kolo zakładek profil i artykuły :/ i jeszcze spytam o takie cos czy nie wiecie gdzie jest szczególowiej opisany proces tworzenia pól w CB Field Manager o opis konfiguracji różnych typów.

seba.adm
10-03-2013, 10:58
Ustawienia kolejności na pewno powinny działać. Możesz dodatkowo po ustawieniu wyświetlania kolejności zakładek dodatkowo je zapisać, klikając ikonkę dyskietki w kolumnie re-order.
Częściowy opis tworzenia nowych pól jest opisany w przewodniku po CB >> (http://wiki.joomla.pl/index.php/Community_Builder/Konfiguracja_parametr%C3%B3w_profilu_%28Field_Mana gement%29). A jeżeli chodzi o sam typ pola:


Check box - opcje zaznaczania / pojedyncze lub wielokrotnego zaznaczenia
Date - pole wyboru daty, np. urodzenia
Drop down - rozwijane listy wyboru
E-mail - adres email
Text area - okno tekstowe
Text field - pole tekstowe
Editor text area - okno tekstowe z opcją funkcji edytora, np. jce
Integer number - pole pozwalające wprowadzić numer, np. telefonu
Radio Buttond - pole wyboru pojedynczej opcji
Web address - adres strony internetowej
Image - zdjęcie, np. Avatar
Password - hasło