PDA

Zobacz pełną wersję : standardowy komponent kontaktowy



pawlos91
09-03-2013, 15:47
na forum eduweb.pl dowiedziałem się gdzie znajduje się plik w którym muszę coś zmienić aby usunać opisy kontakt i formularz kontaktowy w standardowym komponencie joomla 2.5.8 ale co muszę w nim usunąć aby pozbyć się tych opisów Oto ścieżka do tego pliku components/com_contact/views/contact/tmpl/default_form.php

zwiastun
09-03-2013, 16:22
1. W oryginalnych plikach nie należy wprowadzać takich zmian, bo stracisz je przy aktualizacji Joomla. Należy posłużyć się możliwością nadpisywania szablonem (objaśnienie na wiki)
2. W pliku, ktory Ci wskazano na forum eduweb.pl tych etykiet nie ma. Nadpisać szablonem trzeba plik widoku kontaktu (default.php) - usuniecie tych etykiet wymaga edycji wierszy, w których masz etykiety językowe:
COM_CONTACT_DETAILS
COM_CONTACT_EMAIL_FORM
Każda jest dwukrotnie.
Sensowniej w Twoim przypadku byłoby prawdopodobnie ukryć te etykiety za pomocą CSS (ukryć znaczniki h3, w których są osadzone)

pawlos91
09-03-2013, 16:25
jak to zrobić drogi zwiastunie?

zwiastun
09-03-2013, 16:41
1. Objaśnienie nadpisywania szablonem jest na www.wiki.joomla.pl - to nie jest, niestety, 5 linijek porady.
2. Za pomocą CSS można ukryć te etykietę, korzystając z własności visibility: hidden;

pawlos91
09-03-2013, 16:47
A mógłbyś mi podać całą linijkę kodu ukrywającego te etykietę oraz gdzie ją wkleić

zwiastun
09-03-2013, 17:41
Myślę, że najlepiej, jeśli pozostawisz to tak, jak jest. Przekazane Ci informacje powinny wystarczyć do rozwiązania problemu.
Nie umiem Ci pomóc.
Nie widzę strony.