PDA

Zobacz pełną wersję : zamiast strony wyświetla się pusta strona



tomekkula
10-03-2013, 08:48
Cześć, mam taki problem.
strona pod adresem www.ospwitkowo.eu
Zamiast strony wyświetla mi się pusta strona a na zaplecze mogę się zalogować normalnie. Problem taki wystąpił w czwartek ale w piątek już wszystko było ok, myślałem że to coś po stronie dostawcy hostingu. Dzisiaj problem powrócił i kompletnie nie wiem co zrobić.
Pozdrawiam.

Bazyl
10-03-2013, 09:43
Jeżeli nic nie grzebałeś to może być włamanie. Postępowanie masz opisane na wiki.

tomekkula
10-03-2013, 12:31
No tak ale na Wiki jest napisane co zrobić po odzyskaniu zhakowanej witryny. A co ja mam zrobić na ten moment bo mam pustą stronę i nie wiem co dalej?

alex51
10-03-2013, 12:41
Pozostaje mieć nadzieję, że masz kopię bezpieczeństwa witryny i dasz sobie radę z jej odtworzeniem.
PS.
Nie działa strona główna, ale mozna wejść na stronę wpisując adres jednej z pozycji z menu, np. http://www.ospwitkowo.eu/kontakt

tomekkula
10-03-2013, 13:00
Okej dzięki za pomoc. Mam zrobioną kopie z przed jakiś 2 - 3 tygodni także uda się odtworzyć

alex51
10-03-2013, 13:07
Powinieneś zrobić kopię aktualnej bazy danych a nawet korzystajac z posiadanego dostepu do zaplecza wykorzystać komponent Akeeba i spróbować wykonać kopię witryny by ją zainstalować lokalnie i zbadać pod kątem ewentualnego włamania.

palyga007
10-03-2013, 13:16
Od siebie dorzucę display errors na on

tomekkula
10-03-2013, 13:17
Właśnie Akeebą mam zrobioną kopię. Dodatkowo dostawca hostingu robi co 5 dni kopie także może mi przywróci z przed czwartku. Zmieniłem stronę startową na inną i strona się uruchamia normalnie na tej innej podstronie, ale "glowna" nadal nie chce się uruchomić. Na głównej miałem wyświetlane artykuły wyróżnione, może tą stonę usunę, zrobie nową i ustawie ją jako startową? Czy takie rozwiązanie jest raczej niebezpieczne??

alex51
10-03-2013, 18:22
Proponujesz doraźne rozwiązanie, które nie usunie przyczyny problemu. Powinieneś zlokalizować powód nieprawidłowego działania strony. Warto wgrać plik php pokazujacy Sugerowałbym zrobić porządek z kopia w środowisku lokalnym, najlepiej posługując się nową instalacją i kopią bazy danych.

tomekkula
13-04-2013, 10:55
I znów problem, 5 tygodni po poprzednim rozwaleniu strony i przywróceniu z backupu znów to samo. Mam w miarę aktualną kopię także sprawe załatwie, ale co zrobić żeby problem nie występował, jak zabezpieczyć stronę?

Bazyl
13-04-2013, 11:12
Postępowanie masz opisane na wiki.

Możesz też to komus zlecić, skoro nie dajesz rady...

tomekkula
18-04-2013, 12:40
A jest możliwe że te błęd/włamanie były poprzez komponent Kunena? Oba przypadki wyglądały tak że przestawało działać forum a dwa dni później cała strona (strona główna). Narazie odinstalowałem forum i jest ok, ale z braku polskojęzycznego darmowego odpowiednika Kunena za instaluje od nowa.