PDA

Zobacz pełną wersję : edycja stopki



krzychos7
25-01-2007, 20:08
Wiem że temat był już wiele razy. Przeczytałem chyba wszystkie ale nie znalazłem nigdzie informacji jak zedytować a nie usunąć stopkę. Przynajmniej w moim przypadku. Ponieważ niby stopkę edytuje się w /includes/footer.php Ale u mnie wygląda on tak:

<?php
/**
* @version $Id: footer.php 3711 2006-05-29 03:25:07Z stingrey $
* @package Joomla
* @copyright Copyright (C) 2005 Open Source Matters. All rights reserved.
* @license http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL, see LICENSE.php
* Joomla! is free software. This version may have been modified pursuant
* to the GNU General Public License, and as distributed it includes or
* is derivative of works licensed under the GNU General Public License or
* other free or open source software licenses.
* See COPYRIGHT.php for copyright notices and details.
*/

// no direct access
defined( '_VALID_MOS' ) or die( 'Restricted access' );

global $_VERSION;

// NOTE - You may change this file to suit your site needs
?>
<div align="center">
&copy; <?php echo mosCurrentDate( '%Y' ) . ' ' . $GLOBALS['mosConfig_sitename'];?>
</div>

<div align="center">
<?php echo $_VERSION->URL; ?>
</div>a stopka tak:
Joomla! (http://www.joomla.org/) is Free Software released under the GNU/GPL License.

No i nie czaje. Jak tu zedytować coś co jest a niema.

magdaa
25-01-2007, 20:23
ja tak sobie poradziłam z tym problemem

wycięłam wpis


// NOTE - You may change this file to suit your site needs
?>
<div align="center">
&copy; <?php echo mosCurrentDate( '%Y' ) . ' ' . $GLOBALS['mosConfig_sitename'];?>
</div>

<div align="center">
<?php echo $_VERSION->URL; ?>
</div>

w to miejsce wstawiłam:


<div align="center"><?php echo,"tutaj treść stopki"; ?></div>

afaj
25-02-2007, 18:13
ja tak sobie poradziłam z tym problemem

wycięłam wpis


// NOTE - You may change this file to suit your site needs
?>
<div align="center">
&copy; <?php echo mosCurrentDate( '%Y' ) . ' ' . $GLOBALS['mosConfig_sitename'];?>
</div>

<div align="center">
<?php echo $_VERSION->URL; ?>
</div>

w to miejsce wstawiłam:


<div align="center"><?php echo,"tutaj treść stopki"; ?></div>

Hmm, nie do końca ten kod się sprawdza brakuje jednego znacznika na początku
?> :)

W kwestii rozszerzenie odpowiedzi Magdaa, stopka ma na ogół dwie linijki:


?>
<div align="center">
<?php echo "tresc pierwszej linijki"; ?>
</div>
<div align="center">
<?php echo "tresc drugiej linijki"; ?>
</div>

Pozdrawiam

zwiastun
25-02-2007, 18:20
drobiażdżek ale raczej
<div style="text-align:center">

magdaa
25-02-2007, 18:30
afaj, co do znacznika zgadza się, brak mojej uwagi, nieuważnie skopiowałam kod - ot tyle ... ale co do reszty, wybacz, ale sie czepiasz ... wiesz, widziałam strony, gdzie stopka liczyła sobie nawet pięć linijek a i bywają jeszcze bardziej rozbudowane .... i co ? miałam tutaj pisać pięć razy to samo ? chyba nie o to tutaj chodziło ...

trytyt
04-05-2007, 04:12
a czy da sie jakos wywalic sam znaczek praw autorkich ©
chcialbym tylko tyle edytowac co do stopki poniwarz bede umieszczal na swojej stronie zeczy ogolno dostepne takze na licencji GNU wiec nie chce by mi ktos kiedys zazucil przywlaszczanie sobie praw autorkich do zamieszczonych plikow itp. Wydawało mi sie ze wystarczy usunac z :
<div align="center">
&copy; <?php echo mosCurrentDate( '%Y' ) . ' ' . $GLOBALS['mosConfig_sitename'];?>
</div>
$GLOBALS ale niestety po tym zabiegu robi sie sieczka pokazuja sie istne krzaki
?

Sova
04-05-2007, 04:50
usuń wpis:

&copy;

trytyt
04-05-2007, 05:04
Dziękuje działa , faktycznie to proste , jak w html-u !

papugam
04-05-2007, 18:50
Witam
Jestescie naprawde rewelacyjni działa na 100%. Mam zwiazane z tym jeszcze jedno pytanie. Czy da sie zmienic w footer.php kolor czcionki czy trzeba edytowac css. Jeśli edytowac css to przy jakim parametrze tego szukac.
Dziekuje i pozdrawiam
Michał

Rybik
04-05-2007, 19:14
da sie tak jak dla kazdego elementu strony czy fragmentu tekstu -> podstawy html/css
- ująć w <div style="formatowanie"> ... </div> (blok stopki)
- ująć w <span style="formatowanie"> ... </div>(fragment wewnatrz tekstu)
- w tresci stopki uzyc "style" dla tagów html, lub przypisać im klase css i formatowanie w cssie templaka

papugam
04-05-2007, 21:32
Hej
Dziękuje Rybik. Faktycznie proste jak metr sznurka w kieszeni;) kombinowałem chwile ale tak to jest jak chce sie wywazac otwarte dzwi. Dzieki jeszcze raz. Mam jeszcze jedno chyba juz trudniejsze pytanie. Umiesciłem zmine jezyków strony (joomfish) w mainmenu. i powiedzmy ze nie zabardzo mi sie to widzi. I teraz moje pytanko czy dało by sie tak zrobić to własnie w stopce. Chce tam umiescic dwa linki Web Site Disclaimer, Privacy Policy Notice i chiałem tam umiescic flagi ze zmiana jezyka na stronce (oczywiscie bedzie tam komponent joomfish).
Z góry za Wasza pomoc dziekuje
Michał

zwiastun
04-05-2007, 22:54
wstaw w ten obszar pozycję modułu i umieść tam moduł stopki (włąsny użytkownika) i moduł zmiany języków

papugam
05-05-2007, 01:44
Hej
Zrobiłem wszystko tak jak mowiliście i ok linki chodza wszytko jest ok. Stworzyłem nowy moduł jest i wszystko gra. Tylko nie moge dowolnie przesowac madułu i linki w stopce. Przy edycji tworze tabel czy bez tabeli daje wyrównaj do lewej i tekst zatrzymuje sie tak na 40% strony i nie dam rady ruszyc bardziej w lewo. Próbowałem robić marginesy z prawej nic. Probowałem dawac lewy margines ujemny i nic nie dam rady tego przesunac. Zdziwiła mnie jedna rzesz ze w katalogu includes mam dwa pliki: footer.php i footer-.php myślałem ze jeden jest odpowiedzialny za prawda drugi za lewa. ale tez nic nie dam rady nic umiescic w footer-.php (nie pokazuje sie nic na stronie). Wydaje mi sie ze gdzies w indeks.php jest zablokowane tzn wyrównanie do któregos elementu ale nie bardzo moge sie tego dopatrzec. Jak ktos ma jakis pomysł to prasze o pomoc
Pozdrawia
Michał

zwiastun
05-05-2007, 03:22
1. wyedytuj plik footer.php i usuń z niego znacznik <div align="center"> (albo zastąp zwykłym <div> czy też np. <div class="footer">
2. W arkuszu stylów określ właściwości wyświetlania.

To najogólniej, bo konia z rzędem temu, co nie zna Twojego szablonu, Twojego arkusza CSS i ma Ci powiedzieć, dlaczego cosik się w bok rpzesuwa i jak zrobić, co by się nie przesuwało.

papugam
05-05-2007, 06:46
Hej
Niestety zrobiłem wszystko to co pisałes. I nic nie pomogło. Dodałem nowa klase do css i tam ja ustawiałem. Na pewno zrobiłem to dobrze bo kolor czcionki mogłem zmieniac i wielkość a niestety ruszyc w lewo bardziej sie nie dało. Bede probował edytowac indeks.php bo wydaje mi sie ze tam tkwi problem sa pewnie zrobione kolumny. Zobacze jak ktos ma inny pomysł to chetnie poczytam a oswoich dokonaniach bede pisał :D Za uwagi dzieki.
Pozdrawia
Michał

papugam
07-05-2007, 18:58
Hej
Moze juz przynudzam ale w koncu znalazłem. W indeks.php na stopke była zadeklarowana była tabela:

<table width="900" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
<td height="168" align="left" valign="top"
background="templates/celebration/images/footer.jpg"
style="padding-left:200px;padding-top:45px;"><?php include_once('includes/footer.php');
?></td>
</tr>
</table>
i oczywiscie w style padding-left było 430px i dlatego nic sie nie dalo zrobic ani w footer.php ani w css bo zdeklarowaniu klasy :D najwazniejsze ze chodzi.
Dziekuje za pomoc
Michał

K-Paul
20-05-2008, 20:13
Witam!
Może pomożecie wyregulować moją stopkę :) Niestety nie jestem geniuszem w HTML'u oraz w stylach CSS :( Ale do rzeczy - mam problem z wyśrodkowaniem mojej stopki na mojej stronie (http://www.kpaul.yoyo.pl). Póki co przygotowałem dwie stopki. Górna stopka to standardowy moduł footer, którego w ogóle nie mogę przesunąć (modyfikując plik CSS templatki). Drugi moduł (ten na samym dole strony) stworzyłem sam. Jak widać tam udało mi się ustawić tekst po środku (nie działa tylko kolor czcionki w dwóch zamieszczonych tam odsyłaczach). Pomożecie mi wyśrodkować tą górną stopkę? lub włączyć kolor czcionki w linkach w drugiej dolnej stopce? Jeśli jedna ze stopek zacznie działać jak należy usunę drugą i wszystko będzie fajnie bo póki co żadna ze stopek nie działa :/ Liczę na jakąkolwiek pomoc. Pa

K-Paul
25-05-2008, 10:20
Już nieważne. Poradziłem sobie :)

pingwiniasty
02-08-2009, 16:29
po zmianach w footer.php na stronie głównej nic się nie zmienia dalej jest standardowy text czym może to byś spowodowane?? wersja 1.5.13

zwiastun
02-08-2009, 16:33
A ten wątek jest zamieszczony w kategoriach poświęconych 1.5?

arpeggio
08-09-2012, 00:23
ja akurat wyrzucilem linijkę pt "Joomla jest wolnym......." edytując plik w katalogu modules - mod_footer - tmpl - default.php(ten plik edytujemy) wyrzucając ostatnia linijkę kodu

<!--?php echo JText::_( 'FOOTER_LINE2' ); ?-->