PDA

Zobacz pełną wersję : Kontakty: Wizytówki. Dodanie adresu email



bladyziom
11-03-2013, 22:33
Witam, mam problem z dodaniem do jednego kontaktu kilku numerów komórkowych lub/i kilka adresów email, przy edycji kontaktu w opcjach wizytówki, są tylko pojedyncze pola na numer kom email itd, jak dodać np dwa,trzy emaile jeden obok drugiego. Ewentualnie jakiś prosty plugin/moduł w którym by była taka opcja

Joomla 2.5.

Pozdrawiam

zwiastun
11-03-2013, 22:43
Numery telefonu: można dodać kilka bez problemu
Adresy email: adres email prowadzi do formularza kontaktowego.
Ale możesz przecież wykorzystać w tym celu:
a) opis kontaktu
b) dodatkowe pola (są aż 3)

bladyziom
12-03-2013, 10:25
Mogę użyć tych pól, ale nie ukrywam że wolał bym żeby drugi...trzeci... adres email był pod spodem kolejno, i żeby obok były przypisane ikony odpowiednie, żeby już jakoś to wyglądało. Gdzie w kodzie można znaleźć odpowiednie linijki odpowiadające za te pola, żeby jakoś skopiować by w zapleczu w opcjach wizytówki pojawiły dodatkowe pola emaila

zwiastun
12-03-2013, 11:21
To, żeby drugi i trzeci adres był pod spodem kolejno, możesz rozwiązać nadpisując standardowy szablon.
Zabieg, jaki sobie wymyśliłeś, nie jest rozsądny. To nie jest tak, że wstawisz gdzieś dwie linijki kodu i sprawa załatwiona, bo przy najbliższej aktualizacji Joomla wszystko zostanie utracone.
Na zapleczu dodajesz dodatkowe emaile, korzystając z dodatkowych pól. Widokiem od frontu sterujesz za pomocą szablonu Kontaktu - nadpisywanie szablonów jest opisane na wiki.

bladyziom
12-03-2013, 12:34
No tak, przy aktualizacji wszystko się rozjedzie, nie pomyślałem. Teraz jeśli chodzi o dodatkowe pola, to które ma Pan na myśli? chodzi o pola w "opcjach wizytówki"?

zwiastun
12-03-2013, 12:56
Na forum "nie panujemy" :)
Tak, dodatkowe pola w opcjach wizytówki

bladyziom
12-03-2013, 13:12
Ok, bez "panowania":). Patrze i czy chodzi o pola "Pierwsze pole sortowania" "Drugie..." "Trzecie..." bo innych dodatkowych nie widzę, nie uwzględniam już uzupełnionych typu "państo adres telefon faks witryna..."

Po wpisaniu czego kolwiek w polach sortowania nic się nie pojawia, chyba nie o to chodzi...

zwiastun
12-03-2013, 13:31
Masz pięć dodatkowych pól - łączy

bladyziom
13-03-2013, 15:58
Pola łącze, pokazują tylko jako http://, a poza tym problem z umieszczeniem ich tam gdzie jest pierwszy email. Rozwiązałem to tak że zamiast kontaktu wstawiłem artykuł i skopiowałem kod z kontaktu, i zedytowałem sobie tak jak miało być:DD
Ale dziękuje bardzo za pomoc i pozdrawiam