PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją joomli 2.5



emko
11-03-2013, 22:42
Witam,

Jestem nowy na forum, zakładam swoją pierwszą stronę. Mam poważny problem, bo po wrzuceniu plików joomli do ftp i wpisaniu adresu strony w przeglądarce nie wyskakuje mi instalacja ale poniższy tekst:
Not Found The requested URL / was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

W czym może być problem?? Siedzę i głowię się, wyrzuciłem wszystko z ftp i wgrałem ponownie - niestety bez oczekiwanego efektu.

Proszę pomóżcie, problem może być w tym jak wgrywam joomlę czy może coś z hostingiem, bazą danych?? :podstep:

zwiastun
11-03-2013, 22:52
Co to za serwer? Czy "wrzuciłeś" do odpowiedniego katalogu?

Bazyl
11-03-2013, 22:52
Witaj,

Poczytaj w pomocy hostingodawcy, gdzie umieszczać pliki strony i jak podpinać domeny

emko
11-03-2013, 23:00
Nie jestem informatykiem więc działam na zasadzie youtube i robimy to samo. W jednym z tutoriali był opis aby w filezilli usunąć całą zawartość i wrzucić w to miejsce wypakowaną joomlę. Tak też uczyniłem.

Korzystam z hostingu hosting house jeśli to ma znaczenie.

Bazyl
11-03-2013, 23:05
To znaczy, że na Twoim hostingu jest inaczej niż na YT :D
Odpowiedź j.w.

emko
11-03-2013, 23:14
Panowie zdaje się, że już znam swój błąd!

Jak kolega słusznie zauważył u mnie nie jest tak jak na ytb i nie należało usuwać wszystkiego ale pozwolić temu żyć. Jest sposób żeby przywrócić to co było i zacząć jeszcze raz bez oglądania się w przeszłość? :placz:

Bazyl
11-03-2013, 23:19
nie należało usuwać wszystkiego ale pozwolić temu żyć
Tylko Ty wiesz, co zrobiłeś...

Na początku jest Joomla! lokalnie, z przykładowymi danymi oraz lektura www.wiki.joomla.pl/nowicjusze

mikelimb
12-03-2013, 20:16
Witaj,

Wszystko się da, spróbuj pogadać z help deskiem, jeżeli nie chcesz to możesz pewnie założyć jeszcze jedno konto u nich i potraktować je jako testowe - ściągnąć całą zawartość katalogu głównego FTP i wgrać ją na swój produkcyjny serwer.

Później albo zapytać zanim usuniesz albo poczytać.

PS. Zawsze jest taka zasada jeżeli nie jesteś czegoś pewien rób backup. Generalnie zawsze warto robić backup szczególnie jak się coś usuwa.

Pozdrawiam,
mikelimb

robert26
26-03-2013, 22:08
Witam,
mam problem z instalacją Joomla 2.5.9. Doszedłem do kroku 4 instalacji i kółeczko się kręci nie mogąc znaleźć bazy. W phpmyAdmin baza joomla jest założona z kontem root i wygląda, że działa. Dodam, że pracuję z Wampserwer v.2.2 i pod Windows XP Home (jeśli to może mieć jakieś znaczenie).
Proszę o podpowiedź co może być nie tak, bo wyczerpałem już ilość własnych pomysłów... Dodam, że staram się postępować wg wideo kursu instalacji Joomli, no i że jestem początkujący w tym temacie...
Dzięki z góry za pomoc.