PDA

Zobacz pełną wersję : spis znaczników do joomla



chalubiec
25-01-2007, 19:57
hm, sprawa jest taka że potrzebowałbym spis wszystkich znaczników (css) wraz z opisem który do czego służy albo gdzie mogę to znalesc bo chciałbym napisać własną skórke pod joomle i troszkę brakuje mi tych znaczników, a edycja innej skórki mnie nie bawi..
z góry dzięki

fotobar
25-01-2007, 21:14
Poszukaj w dziale pomocy => pomocy dla programistów.

biesior
26-01-2007, 00:03
Ja to robię tak: w firefoxie mam zainstalowaną funkcję debugowania kodu, włączam inspect, zaznaczam dany element i widzę jaką klasę ma przypisaną... i okazuje się, że różni autorzy templatów mają różne pomysły na nazwy, bez pół litra nie "razbierjosz"

Viking
26-01-2007, 00:51
Klasy i identyfikatory Joomla! to jedno, a templatek to drugie. Nie trzeba pół litra żeby zajrzeć do index.php przez edytor tekstowy... ba nie jest to nawet wskazane ;)

Rybik
26-01-2007, 06:25
w wiekszosci dobrych templakow w pliku CSS jest wydzielona i opisana sekcja stałych elementów Joomla.
Co do komponentow to sa bardzo niechlujne i nawet te "stare-dobre" potrafia ladowac wlasny css tam gdzie wypada uzyc klas standardowych dla jednolitego wygladu serwisu.

chalubiec
26-01-2007, 13:59
niby tak ale np zancznik taki 'seo' do czego on służy takich znalazłem jeszcze w 3 i troche i skąd mam wiedzieć?? i nie wszyscy co robią szablony opisują css...

biesior
26-01-2007, 14:21
Klasy i identyfikatory Joomla! to jedno, a templatek to drugie. Nie trzeba pół litra żeby zajrzeć do index.php przez edytor tekstowy... ba nie jest to nawet wskazane ;)


eeee tam ja tam sobie lubię z pajączkiem chlapnąć czasem :>
Poza tym jak się robi szablon od podstaw (a teraz właśnie tak robię) trzeba pogrzebać właśnie w znacznikach przypisanych do konstruktorów Joomli...

Vikingu _mondra guowo_ wrzuciłem do forum administracji nowy topic nt. typu menu, mógłbyś rzucić tam łaskawym okiem ?

chalubiec
26-01-2007, 15:06
no spok poszukałem tam w pomocy=>programonie..
dzięki :D

Viking
26-01-2007, 18:32
@biesior ok ale nastepnym razem bez oftopów i podlizywania publicznego - od tego jest PM ;D

@Rybik
Wyliczenie klas Joomla! nie ma nic wspólnego z dobrym szablonem. Można sobie bez trudu wyobrazić bardzo dobry szablon nie zawierający rozróżnienia klas szablonu i klas cmsa jak i bardzo zły je zawierający. Swego czasu Rhuk, jeszcze wtedy gdy Solarflare uzywało 3 tabel do utzymania layoutu, dość dokładnie opisywał klasy, ale nie wiem czy robi to nadal.