PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja zbyt trudna - więc trzeba na piechotę.



Tika
12-03-2013, 09:58
Witam. Mam problem z doborem galerii na stronę, nie jestem zaawansowanym użytkownikiem joomli więc zwracam sie do was o pomoc :) Więc od początku..posiadam stronę na J 1.5 próbowałem ją zmigrować do 2.5 lecz z każdej strony "schody". Z racji na małą ilość treści postanowiłem postawić nową na J2.5, lecz problem polega na dużej ilości galerii które posiadam na stronie pierwotnej pod J1.5. Wszystkie galerie są linkowane jako artykuły. I tu nasuwa sie moje pytanie:
Czy wie ktos może jaki komponent galerii (jak w ogóle taki jest) mógłbym zastosować pod 2.5 aby skopiować tylko foldery ze zdjęciami i żeby nazwę folderu traktował jak nazwę już kategori w galerii (wrzucam nowy folder ze zdjęciami na ftp i joomla widzi że pojawiła się nowa galeria -nazywa ją taka samo jak folder. Chodzi mi o to aby od początku nie podlinkowywac jażdego folderu ze zdjęciami. Mam nadzieję że troche naświetliłem problem.. pozdrawiam

pyziak
12-03-2013, 10:04
No tak dobrze to nie ma, ale dość szybko i prosto można to zrobić za pomocą wielu narzędzi np.: Widgetkit wskazując folder dla każdej galerii

Tika
12-03-2013, 10:42
Dzięki wielkie za pomoc, zabieram się do testowania :)

zwiastun
12-03-2013, 11:26
Można również skorzystać z galerii SIG czy SIGE albo SIGPLUS i w artykułach z galeriami, które przenosiłeś, podać polecenie {gallery}sciezka_do_katalogu{/gallery}.

Tika
20-03-2013, 00:11
Dzięki wielkie za poradę, juz działam :)