PDA

Zobacz pełną wersję : zmiany na stronie + czyszczenie pamieci podrecznej



stepien86
12-03-2013, 15:27
Witam, na wstępie przepraszam, jeżeli temat był poruszany ( szukałem nie znalazłem), otóż mam pewien problem z joomla a mianowicie:
Gdy dokonam zmiany w artykule, dodam moduł, lub zmienię style w css to wszystkie zmiany są widoczne dopiero po wyczyszczeniu pamięci przeglądarki. Czy istnieje jakieś rozwiązanie by tego uniknąć? Nie wiem aktualizowało to co jest w pamięci przeglądarki? Nie ukrywam jest to dosyć kłopotliwa rzecz dla właściciela tejże strony.
Joomla: Joomla!: 2.5.6.

Dziękuję za pomoc.

zwiastun
12-03-2013, 16:03
Sam widzisz, że z Joomla to raczej ma niewiele wspólnego. Joomla! nie zarządza pamięcią podręczną Twojej przeglądarki. Ale też działanie Twojej przeglądarki jest trochę dziwaczne. Owszem, żeby zobaczyć efekty zmian w css, często trzeba odświeżyć pamięć przeglądarki, ale efekty zmian w artykułach, dodanie modułu, itp. powinny byc widoczne zaraz po wczytaniu strony. Przejrzyj ustawienia pamięci podręcznej Twojej przeglądarki.

stepien86
12-03-2013, 16:48
Zwiastun, najlepsze jest to, że to nie tylko na moim komputerze jest nie tak. Chodzi mi np zmieniam dane adresowe w artykule i są one dopiero widoczne po wyczyszczeniu przeglądarki, dodam moduł (np własny kod html) widoczny dopiero po wyczyszczeniu pamieci przeglądarki :|

komodore
12-03-2013, 16:55
Przeglądarki są domyślnie ustawione na używanie pamięci podręcznej, dlatego na wielu komputerach będziesz miał ten efekt. W każdej przeglądarce możesz wyłączyć pamięć podręczną i problem zniknie (tylko bogate w grafikę strony będą się wolniej wczytywać zwłaszcza na spowolnionych łączach).

zwiastun
12-03-2013, 16:57
A nie włączyłeś przypadkiem dodatku System - Pamięć podręczna (zapomniałem o nim, standardowo jest wyłączony)

Azot
14-03-2013, 14:43
Witam
Nie masz przypadkiem szablonu opartego o JAT3 Framework?

Pzdr

stepien86
04-04-2013, 09:22
Zwiastun - pamięć podręczna jest wyłączona, Azot - nie szablon jest własnego projektu. Generalnie problem znów się pojawił np dziś chciałem wycofać artykuł ze strony głównej ( wyróżniony ) i niestety pojawiał się do do momentu kiedy nie wyczyściłem pamięci podręcznej przeglądarki.

Ha nie dopatrzyłem jeszcze jednej opcji
Generalnie tak - miałem włączony jeszcze w dodateku rozszerzenia --> dodatki --> System - Pamięć podręczna - i tam zaznaczona opcja korzystaj z przechowywania w pamieci przeglądarki - zmieniłem i lata jak należy. Dziękuję za pomoc.

zwiastun
04-04-2013, 11:07
A o co ja Cię pytałem :)

stepien86
04-04-2013, 12:15
fakt, a ja cały czas myslałem, że chodzi o konfiguracja globalna - system i tam pamiec podreczna ;) Dziękuję kolego za pomoc serdecznie.