PDA

Zobacz pełną wersję : google maps problem



filon92
12-03-2013, 18:18
Witam,

Uprzedzam, że jestem początkujący więc proszę uprzejmie o wyrozumiałość :) Mam następujący problem. Mam gotową stronę, w jednym z artukółw miałem mape z google maps. Podczas edycji artykułu wpisałem zbyt szeroko tekst i po zapisaniu mape mi wywaliło i wyświetlany jest tylko napis z linkiem do tej mapy na stronie google maps. W jaki sposób mogę ponownie umieścić w moim artykule mapkę? z Góry dziękuję za pomoc

mikelimb
12-03-2013, 18:57
Witaj,

Korzystasz z dodatku Google Maps czy innego ? Jaka wersja Joomli ?
Sprawdź czy masz znaczniki {google_map}Adres{/google_map}

Pozdrawiam,
mikelimb

filon92
12-03-2013, 19:03
sprawdzałem w dodatkach i nie widzę żeby był zainstalowany, wersja to 1.7.3 a te znaczniki to gdzie mam sprawdzić czy są?

mikelimb
12-03-2013, 19:08
Witaj,

Hmm te znaczniki to w artykule w którym kiedyś była mapka i zniknęła.

Czy aby na pewno była to mapka aktywna z Google Map - może to był tylko obrazek ?

Pozdrawiam,
mikelimb

filon92
12-03-2013, 19:41
to byla na pewno mapka z google maps w edytorze artykulu wygladala nastepujaco: byl caly bialy kwadracik ale na stronie byla normalnie mapka. Teraz kiedy otworze link z napisu na ktory zmienielo sie okienko to otwiera sie normalnie google maps

mikelimb
12-03-2013, 19:45
To wklej kod HTML z artykułu o którym piszesz.
Masz może gdzieś indziej jakaś mapkę ?

Pozdrawiam,
mikelimb

filon92
12-03-2013, 20:40
zadnej mapki nie mam a oto kod (nie caly) dotyczacy mapy reszta kody juz nie dotyczy mapki wiec nie wrzucalem

<div style="width: 650px; position: relative; margin-right: 10px;">
<div style="position: absolute; width: 425px; margin-left: 225px;">
<p><br /><small> <a href="http://maps.google.pl/maps?hl=pl&amp;georestrict=input_srcid:bdd42db499e503a 4&amp;ie=UTF8&amp;view=map&amp;cid=3487893858151305900&amp;q=Alber to+Sp.+z+o.o.&amp;hq=Alberto+Sp.+z+o.o.&amp;hnear=&amp;t=m&amp;ll= 52.00697,16.519189&amp;spn=0.009246,0.018239&amp;z=15&amp;iwlo c=A&amp;source=embed" target="_blank" style="color: #666666; text-align: left;">Wyświetl większą mapę</a></small></p>
<br /><br /></div>
<div style="width: 235px; left: 0px;">

Gall Anonim
12-03-2013, 20:54
@filon92
możliwości jest naprawdę wiele
- stawiam na to że był to kod wygenerowany w narzędziach google i wklejony
- prawdopodobnie jesteś na uprawnieniach administratora a nie super usera
- więc jest równie prawdopodobne że czyści ci kod - co tłumaczy zniknięcie mapy po zapisaniu artykułu
Więc:
sprawdź swój status
Potem - o ile masz dostęp do dodatków - wrzuć w filtrowanie słówko google - jeśli masz jakieś dodatki do obsługi map powinno je wyszukać, jeśli nie wyszuka - sprawdź jeszcze komponenty.
Stawiam jednak na to że nie było tam nic takiego.
Więc możesz spróbować ewentualnie innego myku
wygenerujesz nowy kod mapy w google
Edytor w swoim profilu przełączysz na prosty
Pójdziesz do artykułu i wkleisz kod - dasz zapisz - może się udać (nie wszystko wiem, nie wszystko pamiętam)
- jeżeli się uda - Zrób na wszelki wypadek kopię artykułu i pamiętaj kiedy sczyściło ci kod.
Pzdr

mikelimb
12-03-2013, 21:01
Jest też możliwość że został wstawiony żywcem link z Google z mapą - i został usunięty teraz został tylko link do mapy.

zwiastun
12-03-2013, 21:34
@filon92
1. Sprawdź, czy masz zainstalowany dodatek GoogleMaps. Jeśli nie, pobierz i zainstaluj
http://extensions.joomla.org/extensions/maps-a-weather/maps-a-locations/maps/1147
2. W konfiguracji dodatku zmień Google Api Version na 2.x
3. Sprawdź, jakie są współrzęne geograficzne miejsca, które chcesz pokazać na mapce (tu masz jeden z opisów, jak to zrobić: http://kreator.rzeszow.pl/blog/inne/wspolrzedne-geograficzne-na-szybko)
4. W artykule, w ktorym ma być wyświetlana mapka, wklej kod:

{GoogleMaps|width='600'|height='520'|lat='50.30681 6'|lon='18.89936'|zoom='16'|zoomType='Large'|zoomN ew='0'|mapType='Default'|showMaptype='1'|overview= '0'|text='<strong>Nazwa Twojej Firmy</strong><br />adres<br />00-000 Poczta<br />tel./faks 111 11111<br /><a href="http://adres_www" target="_blank">adres_www</a>'|tooltip=''|marker='1'|align='center'}

Zamień wartość lat i lon. Oczywiście, wpisz swoje dane.
Zamiast polecenia GoogleMaps możesz wpisać inne, takie, jak ustalisz w konfiguracji dodatku.

PS: Administrator strony nie może się tłumaczyć, że jest "zielony", bo to kompromitacja (nawet jeśli jest rzeczywiście zielony). Po prostu trzeba się zabrać czym prędzej za naukę. A w Twoim przypadku natychmiast!
Masz przestarzałą wersję Joomla. W każdej chwili możesz się spodziewać, że witryna zostanie zhakowana.
Zacznij od wiedzy, jak uaktualnić Joomla.