PDA

Zobacz pełną wersję : jnews - pomóżcie bo się zachlastam



nieogarnieta
13-03-2013, 13:16
Witam,

Jeżeli napisałam w złym miejscu to proszę o przeniesienie :D

Joomla 1.5.23, jnews 7.4.0

Zaraz się zachlastam więc proszę jakąś dobrą duszę o pomoc :)

1. Wcześniej miałam newsletter acajoom no i przeszłam do jnews.
2. w zakładce "listy" widzę tylko jedną nazwijmy ją "X". Jest jednak opcja pt. "wszystkie listy".
3. Nowy użytkonik na mojej stronie wpisuje swoje imię i adres mailowy
4. Tego użtkownika nie widzę jednak z mojej jedynej liście "X" tylko w liście "wszystkie listy" która właśnie tym się różni, że do niej wpadają nowi użytkownicy
5. W każdą nową osobę muszę "wejść" i kliknąć na TAK przy liście "X".

Szukałam już wszędzie opcji, w której mogłabym zaznaczyć aby nowi automatycznie dodawali się do listy "X". Niestety przez to, że tak naprawdę mam tylko jedną listę nie mam pojęcia gdzie i jak to zrobić. Szału zaraz dostanę ... przeszukałam wszystkie fora, filmiki etc. i nic.
Kończy się na tym, że w liście "X" mam np. 200 subskrybentów a w liście "wszystkie listy" 220 ... w każdą z tych 20tu muszę wchodzić i przenosić ręcznie.
Napradę już dużo sama ogarniam ale z tym nie mogę sobie poradzić.

Winnetou
13-03-2013, 13:28
Czy masz jakieś uzasadnione powody aby używac akurat jnews?
Moim zdaniem AcyMailing jest duuużo poręczniejszy w obsłudze i zarządzaniu a do tego świetnie zlokalizowany.

joomla-overview.eu/cms-joomla/kontakt-i-opinie/acymailing-newsletter

nieogarnieta
13-03-2013, 13:32
Winnetou ja tam żadnych powodów nie mam. Stronę zrobił mi ktoś. Ja nauczyłam się jej obsługiwać. Obłusuguję ją na podstawowym poziomie i niestety nie wyobrażam sobie abym miała teraz sama wgrywać jakieś nowe rozwiązanie.

Jnews działa mi dobrze, newsletter ładnie się rozsyła, prosto się go obsługuje (wgrywanie nowych szablonów, importowanie listy subskrymentów) ... wszystko ok. Jedyny problem mam z tą listą i mam nadzieję, że ktoś pomoże mi to ustawić :)

nieogarnieta
15-03-2013, 12:57
witam ponownie ... czyli mam rozumieć, że nie ma tutaj osoby z taką wiedzą?
Bo na razie dostałam tylko odpowiedź w formie "a po co ci to?" :D

jeżeli jest tu jednak ktoś kto umie mi pomóc to bardzo proszę :)

zwiastun
15-03-2013, 13:11
Całkiem możliwe, że nie ma takiej osoby, która używa tego komponentu i wie, jak rozwiązać Twój problem. Uzbrój się na kilka dni w cierpliwość i np. co drugi dzień odśwież wątek. A nuż trafi się ktoś, kto potrafi Ci pomóc.
Drugie rozwiązanie: Być może spełnienie Twojej potrzeby wymaga zmian w kodzie komponentu. Trudno mi przypuszczać, jaka może być cena takiego zlecenia, ale raczej nie powinna być wygórowana - może spróbuj skorzystać z działu zleceń.

nieogarnieta
15-03-2013, 13:22
Dzięki :) poczekam kilka dni a potem będę myśleć nad działem zleceń. Zdenerwowałam się bo nie lubię jak mi coś się nie udaje ;) No mam ochotę zabić się własną pięścią :D

zwiastun
15-03-2013, 13:26
Niepotrzebnie się stresujesz. Takie problemy nie zawsze łatwo rozwiązać. Sam nie wiem, czy bym sobie poradził.

mikelimb
15-03-2013, 14:38
Hmm - aż musiałem sprawdzić jak ja mam.

Tyle, że ja mam Joomle 2.5.6 i jNews 7.6.1

Mam tylko 1 listę nie mam więcej list - i do niej wpada wszystko.

Pewnie nie możesz usunąc listy "wszystkie listy" ?

EDIT:

Teraz znalazłem taką opcję u siebie jak Auto zapis.
w jNews zaznaczam moją listę i u góry klikam na edytuj nastepnie zakładka Subskrypcja i tam pierwsza opcja Auto zapis - ustawione jest "Nowy użytkownik"

nieogarnieta
15-03-2013, 15:45
Dzięki za odpowiedzi :)

No niestety ustawienie o którym pisze milelimb mam już :( i ****.
Storzyłam nawet nową listę i przeniosłam tam wszystkich użytkowników. Wpisałam przez stronę nowy adres ... gdzie wpadł w subskrybentach? do "wszystkie listy"
a to cholerstwo "wszystkie listy" tak naprawdę nie istnieje i nie da się tego skasować :D o boże jak dobrze, że jest piątek :D