PDA

Zobacz pełną wersję : Instalator modułów nie zapisuje w bazie danych



chrzanek
14-03-2013, 21:57
Witam,
Mam dość nietypowy problem, mianowicie nie mogę zainstalować żadnych modułów/komponentów w mojej Joomli 2.5.9. Po zapodaniu pliku instalator próbuje coś wykonać ale potem bez żadnego komunikatu przestaje i trzeba odświeżyć stronę.
Co ustaliłem TMP jest zapisywalne (plik instalacyjny się tam kopiuje i wypakowuje), katalogi modułów komponentów zapisywalne (tworzą się katalogi i pliki instalowanych komponentów) natomiast nie tworzą się wpisy w bazie danych.

Ogólnie skrypt zapisuje w bazie (np. bez problemu dodaję produkty w VM2)

Mały zarys historyczny - jakiś czas temu miałem problemy z serwerem i wszystkie pliki zostały z niego usunięte, wykonałem ponowną instalację i przepiąłem potem do starej bazy danych - może wtedy się coś namieszało? Bo chyba od tego momentu problem występuje.

Dzięki za wszelką pomoc :)

chrzanek
20-03-2013, 23:28
Nikt nie ma pomysłu?

A może to wpis secret w pliku konfiguracyjnym wiąże daną instalację z daną bazą danych?

Jestem prawie pewien że to przez to, że zrobiłem nową instalację Joomla i po wszystkim wpisałaem dane innej bazy danych.

zwiastun
20-03-2013, 23:53
Sprawdź, czy tabele bazy danych są poprawne (Rozszerzenia -> Instalator -> Baza danych).
Obawiam się, że na podstawie Twojego opisu problemu nikt nic sensownego nie wymyśli. Jeśli rzeczywiście tylko zainstalowałeś ponownie Joomla i wszystkie rozszerzenia, a potem jedynie podpiąłeś do starej bazy, to witryna powinna działać. Wpis $secret w configuration.php nie ma na to żadnego wpływu (służy do szyfrowania sesji).

chrzanek
21-03-2013, 00:07
Wersja schematu bazy danych (w #__schemas): 2.5.9.
Uaktualniono werjsę (w #__extensions): 2.5.9.
Sterownik bazy danych: mysql.
66 zmian w bazie danych sprawdzono z powodzeniem
30 zmian w bazie danych nie dotyczy struktury tabel i zostały pominięte.



Taki wyniki sprawdzenia bazy.


To co mi pozostaje? :/


Jeszcze gdzieś w pomocy znalazłem informację dotyczące ręcznego instalwania komponentów i była tam wzmianka o tabeli jos_components. Ja takowej u siebie nie znajduje, może to jakiś trop?

zwiastun
21-03-2013, 00:23
Niestety, żaden trop - informacja dotyczy struktury BD w Joomla 1.5 (lub 1.0).