PDA

Zobacz pełną wersję : Ilość newsów na stronie głównej



mirrr
25-01-2007, 23:36
Witam.

Od kilku dni "walczę" z Joomlą! Od jakiegoś czasu administrowałem PostNuke, ale czas na zmiany. Wybór padł na Joomlę! I zaczęły się schody - trzeba się trochę przestawić :) Ale do rzeczy.

1. Chodzi mi o liczbę newsów wyświetlanych na stronie startowej (głównej). Domyślnie są 3. Wolałbym, aby było ich więcej np 5 lub 7. Mogę liczyć na pomoc bardziej doświadczonych użytkowników?

2. Czy można usunąć informację o zmianie treści newsa? czasem zdarzy się jakaś literówka,więc nie ma potrzeby informowania użytkowników o zmianach.

3. Jaki plik wyedytować, aby w artykule (stronie z całym artem) wprowadzenie było pogrubione a tekst główny już nie. Oczywiście to pogrubienie miałoby być widoczne tylko na stronie z artykułem. (trochę to zakręcone :)

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Mirrr

Phetrak
26-01-2007, 00:41
Panel Administracyjny -> z menu górnego wybierasz MENU -> mainmenu -> Start (tak nazywa sie ten komponent i odnosnik zaraz po zainstalowaniu Joomli)
Dalej ustawiasz ilość wprowadzeń, wstępów, SZPALATY, odsyłaczy. Dalej już nie tlumacze bo gdy najedziesz nazwe wyswietla sie okienko z opisem.

mirrr
26-01-2007, 01:08
Problem 1 i 2 rozwiązany - jakie to banalne :) Ale tak jak mówiłem, muszę się przestawić. Serdeczne dzięki za pomoc.

Może ktoś już próbował zrobić taki efekt (http://www.rybnik.polskikosz.pl/index.php?name=News&file=article&sid=41) prezentacji treści.

Pozdrawiam,
Mirrr

Jac
26-01-2007, 02:36
W przestawianiu dużo pomogą Tobie strony Pomocy (http://www.joomla.pl/pomoc/) i archiwum tego forum.
Nic tylko czytać i uczyć się nowego ;)

Phetrak
26-01-2007, 03:13
W dodaj artykuł w wprowadzeniu pisz pogrubionym, a dalej w tekście głównym pisz już normalnie. Powinno zadziałać i chyba o to chodziło :)

mirrr
26-01-2007, 09:09
W dodaj artykuł w wprowadzeniu pisz pogrubionym, a dalej w tekście głównym pisz już normalnie. Powinno zadziałać i chyba o to chodziło :)

Niestety, nie do końca :( Na stronie całego artykułu jest OK, ale w tym przypadku wstep na stronie głównej też będzie pogrubiony. W PostNuke wystarczyło tylko przerobić odpowiednio komendę Autotheme <!-- [article-full] --> i dokonać zmian w article.html W Joomli! też powinien być jakiś sposób :)

Pozdrawiam,
Mirrr

Rybik
26-01-2007, 10:39
/components/com_content/content.html.php

Tam musisz znalezc sekcje odpowiedzialna za formatowanie artykulu w pelnym widoku, nie jest to latwe.