PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie z jednej strony na drugą.



finito
16-03-2013, 18:28
witam;-)
Widziałem na tym forum już w innym jego miejscu podobny temat, ale nie jestem pewny czy dotyczył on mojego problemu. Po prostu nie jestem pewny czy chodzi o ten sam rodzaj przekierowania.

joomla 2.5 oczywiście...

W konfiguracji globalnej włączyłem oczywiście mod_rewrite i przeszedłem sobie do komponenty ->przekierowania

i chodzi o to, że nie jestem pewny czy robi się to właśnie tak, czy może jakoś inaczej. Chodzi przykładowo o to, że miałem stronę: www.mojastrona.pl (http://www.mojastrona.pl) i teraz chce,by po wejsciu na strone www.mojastrona.pl (http://www.mojastrona.pl) odpaliła się strona: www.inna.mojastrona.pl (http://www.inna.mojastrona.pl)
Oczywiscie adresy są przykładowe, ale obydwie prawdziwe strony rzecz jasna "osobno" działają.

Bardzo proszę o pomoc,bo przyjdzie taki dzień, że będę musiał to przekierowanie zrobić, a nigdytego nie robiłem. Help;-)

Bazyl
16-03-2013, 18:29
Hej,

Google: przekierowanie 301 w htaccess

finito
16-03-2013, 18:38
Bazyl, wiesz co...oczywiście dzięki za odpowiedź...ale....w googlach to ja dzisiaj już pół dnia spedziłem i słyszałem o 301 oczywiście. Jednak po przeczytaniu kilku rzeczy, straciłem pewność w to, że 301 jest tym właśnie przekierowaniem. Nie wiem. Możliwe, że to przez przeogromny googlowy bałagan, w którym nie zawsze można się połapać.

Ale dziekuje, już wiem, że chodzi o 301. Ale czy mam rozumieć, że nie można tego zrobić tak, jak to opisałem? Bo kombinowałem tak, żeby wyłączyć w opcjach stronę www.mojastrona.pl a potem adres www.mojastrona.pl umieścić w "stary źródłowy adres" oraz www.inna.mojastrona.pl umieścić w "nowy docelowy adres". Czy da się to zrobić w ten sposób? Chodzi mi o to,by nie grzebać w htaccess jak się nie wie o co chodzi,by czegoś nie zepsuć przypadkiem.

zwiastun
16-03-2013, 18:49
Przekierowania w Joomla służą do obsługi adresów, których już nie ma w Twojej witrynie. Jeśli wiec umieścisz witrynę w nowej domenie (subdomenie) to połączenia ze starych adresów w ogóle na nią nie trafią i nie da się ich przekierować.

ALEKSIEJ78
16-03-2013, 18:51
W pliku htacces Twojej strony odnajdź pozycję RewriteEngine on i dostosuj następująco:



RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.przykladowyadres.pl
RewriteRule ^(.*)$ http://www.inna.przykladowastrona.pl/$1 [R=permanent,L]

finito
16-03-2013, 18:57
Aleksiej78, dzieki wielkie. Wiem o pliku htaccess i coś czytałem na temat tych wierszy do wpisania, ale mam pytanie:czy powinienem tak zmodyfikować ten plik w katalogu głównym www.przykladowyadres.pl ?? czy może w www.inna.przykladowyadres.pl. Bo zrozumiałem, że mam nadpisać w www.przykladowyadres.pl...

ALEKSIEJ78
16-03-2013, 19:02
Dobrze zrozumiałeś. Właśnie w katalogu głównym www.przykladowyadres.pl // chociaż jeżeli ma być to stałe przekierowanie i nie będziesz już korzystał z Joomla na www.przykladowyadres.pl - to możesz się zastanowić czy w ogóle nie pozostawić jedynie tam pliku .htaccess i usunąć całą resztę katalogów, które będą po prostu Tobie tam nie potrzebne.

finito
16-03-2013, 19:09
Aleksiej78, ale mnie nie do końca o to chodzi. Chodzi mi o to, że strona główna jest pod adresem www.przykladowyadres.pl
Dalej: tworzę następną stronę pod adresem www.inna.przykladowyadres.pl i teraz chodzi o to,że gdy dowolny internauta wpisze w przeglądarce adres www.przykladowyadres.pl, to żeby odpaliło mu stronę z pod nowego adresu tzn. www.inna.przykladowyadres.pl

Nie jest, myślę, w tej chwili już istotne czy istnieje coś na tamtej pierwotnej stronie czy nie. Istotne jest to,by po wpisaniu starego adresu, od razu przechodziło na ten nowy.

ALEKSIEJ78
16-03-2013, 19:20
No ja Cię dobrze rozumiem :) Wpisując podane wyżej wiersze do pliku htaccess będzie wszystko odpowiednio przekierowywało.

finito
16-03-2013, 19:29
Okej Alesiej78. wielkie dziękować oczywiście. Pozwól jednak, że będę trochę bardziej drobiazgowy pytając o kilka szczegółów. Wiesz, po prostu nie chcę niczego rozwalić i stąd tyle tych pytań, a strona nie jest taką sobie moją prywatną;-))

Czy powinienem zrozumieć, że (pomijając same adresy strony) mam wszystko to wpisać tak, jak mi napisałeś? czy może wpisać coś innego np w miejsce $1 lub coś innego w miejsce np permanent.

Swoją drogą, wiesz...to pierwszy raz, więc jakby to powiedzieć...cykor;-)))) Po prostu czytałem o htaccess, ale nigdy w nim niczego nie zmieniałem.

ALEKSIEJ78
17-03-2013, 09:29
Hej, sorki, że tak późno odpisuję - ale już nie byłem przy komputerze później. Oprócz adresu wszystko ma pozostać w takiej samej formie jak napisałem Tobie w pierwszym poście.

finito
17-03-2013, 11:00
Dziękować. Mam jeszcze pytanko: czy coś się zmienia jeśli chce przekierować nie z www.mojastrona.pl na www.inna.mojastrona.pl, lecz powiedzmy: www.jakaś.mojastrona.pl na www.inna.mojastrona.pl

Wiem. Upierdliwy jestem;-)