PDA

Zobacz pełną wersję : Podwójna rejestracja



wujeksamozuo
17-03-2013, 11:42
Witam posiadam stronke na ktorej potrzeba i przerobic nieco formularz rejestracji a mianowicie dodac by dane tj. login, haslo i mail trafiały takze to innej sprecyzowanej kolumny w bazie. tabela znajduje sie w tej samej bazie co i strona wiec trzeba by było jedynie dopisac odpowiednie zapytanie, pytanie tylko gdzie konkretnie...

elementh
17-03-2013, 12:29
Cześć, to zależy jeszcze skąd ten formularz rejestracyjny pochodzi.. Standard z joomla czy może z Community Buildera lub innego komponentu budującego formularze. Jeśli chodzi o standardowy to plik odpowiedzialny za wysyłanie zapytań do bazy z formularza znajdziesz w lokalizacji components/com_user/views/register/tmpl i tam jakiś defaultowy powinien być..

wujeksamozuo
17-03-2013, 12:44
Patrze na ten kod i nic z tego nie kumam, joomla i mambo sa pisane tak nietypowo w porównaniu do innych cmsów. Nie wiem w którym miejscu miałbym umiescić zapytanie.

zwiastun
17-03-2013, 13:00
Dodawanie takiej zmiany w kodzie źródłowym nie ma zbytniego sensu, bo w wyniku aktualizacji oprogramowania modyfikacje zostaną utracone.
Nie znam się na tym zbytnio, więc pomysł może być nieprzydatny, ale jeśli skądś miałbym przesyłać zapytanie modyfikujące inną tabelę bazy danych podczas rejestracji użytkownika, to zrobiłbym to z poziomu skryptu definiującego widok formularza rejestracyjnego /components/com_users/registration/tmpl/default.php, z tym, że umieszczonego w szablonie (nadpisywanie szablonem).
Profesjonalne rozwiązanie wymagałoby zapewne napisania dodatku.

elementh
17-03-2013, 13:03
A która Joomla konkretnie?
Bo w sumie nie wiele wiem na temat "pacjenta", więc nie wiem jak mam Ci odpowiadać.

wujeksamozuo
17-03-2013, 13:11
Joomla! 2.5.6

elementh
17-03-2013, 13:15
W akcji formularza znajduje się wszystko. Czeka Cię lektura (dokumentacja techniczna) dostępna w internecie (:

wujeksamozuo
17-03-2013, 13:20
No to zabieram sie do niej, oby z efektami.

wujeksamozuo
18-03-2013, 08:30
No i niestety nie wiem co i jak z tym zrobic ;/

wujeksamozuo
18-03-2013, 12:16
Nikt nie jest w stanie mi pomóc?

pawelSafiStudio
18-03-2013, 13:07
Niestety nikt raczej nie pomoże, bo jak rozumiem, przez pomoc masz na myśli napisać za Ciebie ? :) Kolega wyżej napisał, wystarczy poczytać w dokumentacji. Możesz to spokojnie zrobić z poziomu chociażby modelu /components/com_users/models/registration.php. Najlepiej by było napisać po prostu plugin do Joomla! Myślę, że w dziale zleceń, ktoś na pewno się tego podejmie.

wujeksamozuo
18-03-2013, 23:35
Źle rozumiesz, nie jestem laikiem i leserem, ale ten kod jest dla mnie nie zrozumiale pisany.. Moze chociaż namiary na dokumentacje? ;>

zwiastun
18-03-2013, 23:40
Źle rozumiesz, nie jestem laikiem i leserem
A gdzie to, Kolego, przeczytałeś?
Namiary do dokumentacji: http://docs.joomla.org

wujeksamozuo
18-03-2013, 23:58
Niestety nikt raczej nie pomoże, bo jak rozumiem, przez pomoc masz na myśli napisać za Ciebie ? :)
Wiem jak sie spławia ludzi ktorzy licza na gotowe, ja nie licze, moze wy tak mnie widzicie ale tak nie jest. No ale koniec spamu, widze ze bede musiał wertowac całą dokumentacje... no trudno, jakos do tego dojde jak nie dzis to za miesiac ;p