PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z modułem.



M_aciej
18-03-2013, 21:47
Witam,
Utworzyłem swój własny moduł.
Normalnie udało mi się go zainstalować.
Później znalazłem w nim błąd.
Wszedłem w Rozszerzenia --> Moduły, zaznaczyłem swój moduł i kliknąłem przycisk "Kosz".
Potem chciałem zainstalować poprawiony moduł, lecz wyskoczył mi błąd, że katalog mod_clock (tak nazywa się mój moduł) już istnieje.
Usunąłem przez FTP ten folder i ponownie spróbowałem.
Udało mi się zainstalować ten moduł, w FTP powstał folder mod_clock, lecz nie było mojego modułu w Rozszerzenia --> Moduły.
Próbowałem wielu sposobów m.in. usunąłem katalog mod_clock, i zainstalowałem poprzednią wersje tego modułu, lecz i to nie dało oczekiwanego efektu.
Mam Joomle 2.5.8.

zwiastun
18-03-2013, 22:09
Jak na twórcę modułu, to trochę małą masz wiedzę.
1. Instalator modułu tworzy katalogi i umieszcza w nich pliki oraz melduje moduł w bazie danych w tabeli #__extensions.
2. Aby usunąć moduł z Joomla, należy skorzystać z opcji Odinstaluj w instalatorze Joomla (karta Zarządzanie), a nie z opcji Usuń na stronie menedżera modułów (ta opcja przenosi moduł tylko do Kosza, nie usuwa jego plików, pozostawia wpisy o module we wszystkich trzech tabelach BD, w których dane modułu są przechowywane.
3. Po poprawnej instalacji moduł nie musi być widoczny na stronie menedżera modułów - często trzeba jeszcze utworzyć jego instancję (Ikona Utwórz)

M_aciej
18-03-2013, 22:29
Ok. Dzięki wszystko działa tylko gdy wszedłem w mój moduł wyświetliła mi się informacja "Atrybut rozszerzenia jest pusty w polu kategorii"

M_aciej
19-03-2013, 14:54
A ok już rozumiem czemu wyświetliła ta informacja.
Temat do zamknięcia.

-----EDIT------

Nie jednak nie kumam. Moduł normalnie działa, a ciągle mam tą informacje ...