PDA

Zobacz pełną wersję : ustawienie danej pozycji na stronie



igorczarnowo
20-03-2013, 01:59
Witam
Od dawna szukam i nie mogę nic znaleśc o ustawieniach poszczególnych bloków np user1 user 2 chodzi mi o to jak zmienić szerokosć takich bloków mam problem na stronie http://test.igorczarnowo.website.pl/ obiekt witamy i slider są w blokach user1 i user2 jak widać user1 musi być węższe niż user 2 a są jednakowe co w ostateczności widać ze slider jest z boku jak ustawiać wielkosć takich bloków Nie chodzi mi tylko o stronę główną ale i o inne zakładki też

pawelSafiStudio
20-03-2013, 07:32
Widać, że masz szerokość ustawioną na sztywno w szablonie:


<div class="art-layout-cell" style="width: 50%;">

Zlokalizuj sobie ten kod i zmień % wg swojego uznania.

igorczarnowo
20-03-2013, 11:02
witam czy ten kod znajdę w pliku template.css czy w plikach joomla

- - - Updated - - -

czy te ustawienia są ogólne dla całej strony czy tylko dla user1 i user2

- - - Updated - - -

mam problem ze znalezieniem tego kodu w pliku template.css go nie ma jakieś inne propozycję

pawelSafiStudio
20-03-2013, 11:39
Napisałem wyżej, że ten kod jest umieszczony na sztywno w szablonie :) Zapewne plik index.php. Jak nie to musisz poszukać w pliku html/modules.php. Jeśli nie to szukaj w komponentach.

igorczarnowo
20-03-2013, 12:04
kolego to jak szukanie igły w stogu siana. Powiedz mi prosze czy mam szukać ogólnie w plikach templates czy plikach joomla

- - - Updated - - -

a czy jest jakiś program do wyszukiwania kdu w plikach

- - - Updated - - -

kolego za pomoc jestem ci wstanie wynagrodzić małe co nie co na konto prosze o pomoc

pawelSafiStudio
20-03-2013, 12:08
Kolego a ja niestety nie mam magicznej kuli, w której widzę co masz w kodzie i co masz zainstalowane na stronie.
Do wyszukiwania kodu w plikach możesz wykorzystać chociażby total commandera.

Nie potrzebuje wynagrodzenia bo nie po to jestem na tym forum :) Ale chciałbym, żebyś nie oczekiwał, że ktoś w tym dziale dokładnie wskaże Ci plik. Trochę trzeba włożyć także od siebie. Jeśli oferujesz wynagrodzenie i chcesz mieć na gotowe to dział zleceń będzie odpowiedni.

igorczarnowo
20-03-2013, 12:22
a total commander odnajdzię ten kod
ja kożystam z filezilli czy ona tez ma wyszukiwarkę kodu

pawelSafiStudio
20-03-2013, 12:25
Total commander znajdzie, ale nie wyszuka Ci tego na serwerze, bo pochłoną Cię godziny oczekiwania. Więc skopiuj sobie to na dysk i wówczas przeszukaj tym programem.
A szukałeś w ścieżkach, które podałem (index.php i modules.php) ?

zwiastun
20-03-2013, 12:29
<div class="art-layout-cell" style="width: 50%;">
W kodzie szablonu atrybut style niekoniecznie musi być wyrażony liczbą, może być wyrażony instrukcją php wyliczającą szerokość na podstawie liczby umieszczonych modułów. Szukałbym zatem ciągu

<div class="art-layout-cell" style="width

igorczarnowo
20-03-2013, 12:34
firebug pokazuje with 50% ale nie pokazuje pliku ani ścieżki do tedo kodu przeszukuję pliki strony na kompie i też nic nie ma puki co Kolego czyli kierowac się tym co piszesz czyli <div class="art-layout-cell" style="width a nie tym
<div class="art-layout-cell" style="width: 50%;">

zwiastun
20-03-2013, 12:53
Nie chcę być niemily, ale nie piszę ani po grecku, ani po chińsku. Teraz pytasz, jak się posłużyć wyszukiwarką. A to nie jest forum o podstawach obsługi komputera.

igorczarnowo
20-03-2013, 13:34
Jessssu i dalej nic. joomla ma miliony plików zanim przejrzę wszystkie po kolei życia mi braknie ma ktoś jakaś propozycje prosze o pomoc

igorczarnowo
20-03-2013, 15:50
Znalazłęm taki artykuł moz ektoś mi pomuc z nim bo zabardzo nie wiem jak to u mnie zastosować http://forum.joomla.pl/showthread.php?54546-Szeroko%C5%9Bc-user1-user2-etc

pawelSafiStudio
20-03-2013, 16:54
Kolego ja naprawdę nie wiem co masz zainstalowane w Joomla! i nie znam budowy Twojego szablonu. Uzyskałeś podpowiedź, która z pewnością by Ci pomogła odnaleźć to czego szukasz, gdybyś znał chociaż podstawy struktury plików Joomla! (a można poznać ją na wiki). Nie w każdym szablonie występuję user1 i user2, a nawet jeśli to może mieć całkowicie inne zastosowanie i parametry. Więc post z powyżej też niewiele powie.
Jeśli nie chcesz poświęcać na to czasu, napisz w dziale zleceń. Tam na pewno ktoś się zgłosi, kto zajrzy do Twojego kodu i znajdzie to czego potrzebujesz. Ba! nawet Ci to poprawi.

Btw. sprawdzałeś te pliki, które wypisałem w pierwszych odpowiedziach ?

zwiastun
20-03-2013, 17:00
Btw. sprawdzałeś te pliki, które wypisałem w pierwszych odpowiedziach ?
Ależ, gdzie tam, gdyby sprawdzał, to by znalazł.

igorczarnowo
20-03-2013, 17:34
Kolego ja naprawdę nie wiem co masz zainstalowane w Joomla! i nie znam budowy Twojego szablonu. Uzyskałeś podpowiedź, która z pewnością by Ci pomogła odnaleźć to czego szukasz, gdybyś znał chociaż podstawy struktury plików Joomla! (a można poznać ją na wiki). Nie w każdym szablonie występuję user1 i user2, a nawet jeśli to może mieć całkowicie inne zastosowanie i parametry. Więc post z powyżej też niewiele powie.
Jeśli nie chcesz poświęcać na to czasu, napisz w dziale zleceń. Tam na pewno ktoś się zgłosi, kto zajrzy do Twojego kodu i znajdzie to czego potrzebujesz. Ba! nawet Ci to poprawi.

Za to kocham forum joomla wszyscy wszystko wiedzą ale nie powiedzą. Nie rozumiem jednego wkońcu to forum joomla i problem powinien być znany kolega poleca mi kurs joomla. Zadałem te same pytanie na innym forum nie zajmującym się joomla Pan który kompletnie nie zna joomla polecił mi kod do wklejenia wkleiłem i działa i od cała filozofia. On zamiast cwaniakować poprostu pomógł i tyle dzięki

zwiastun
20-03-2013, 18:05
Bzdurzysz, bo nie masz zielonego pojęcia. A bajeczki o cudownych receptach cudownych panów z jakiegoś forum opowiadaj dzieciom.

igorczarnowo
20-03-2013, 18:07
Bzdurzysz, bo nie masz zielonego pojęcia. A bajeczki o cudownych receptach cudownych panów z jakiegoś forum opowiadaj dzieciom.
Nie wiem czy nie łamie regulaminu podając obce forum ale tu masz wszystko to o co was prosiłem od rana kilka zapytań i od razu odpowiedz. Poczytaj kolego zanim zaczniesz gwiazdorzyć pozdrawiam
http://forum.dobreprogramy.pl/ustawienia-pozycji-szablonu-t526254.html

zwiastun
20-03-2013, 18:30
Nie, nie łamiesz regulaminu. Kolega na forum dobreprogramy.pl nie odpowiedział na Twoje pytania (jak, gdzie znaleźć ten fragment - bo o to pytałeś), a podał Ci "obejście" problemu, które mu akurat przyszło do głowy i zadziałało. Ba, uczynił to po kolejnych Twoich objaśnieniach i dodatkowych informacjach (zrzut z ekranu). Zatem nadal obstaję przy swoim "bzdurzysz", bo nie masz zielonego pojęcia.
Zielonego pojęcia mieć nie musisz, ale jeśli go nie masz, to nie wypisuj insynuacji, że koś wie, a nie chce Ci powiedzieć, że problem powinien być znany, bo to forum joomla, itp.