PDA

Zobacz pełną wersję : Menu z wprowadzeniami



biesior
26-01-2007, 14:11
Szukam, szukam i nie widzę

Chciałbym stworzyć menu w określonej komórce tabeli formatującej (to nie problem) ale chciałbym, żeby w tym menu poszczególne linki do artykułów były prezentowane dokładnie jak w jednoszpaltowym blogu, czyli jakaś ikonka, tytuł, wprowadzenie...

Jak to zrobić ? Jakiś component albo modul ?

edit: Chodzi mi o coś takiego jak przegląd sekcji w określonym module, cziort nie wiem jak to inaczej nazwać...

Viking
26-01-2007, 17:08
a Migawki (newsflash) + ustalenie ilości wyświetlanych artów? [podpowiedź uprzedzająca: w menu moduły jest przycisk kopiuj]

biesior
26-01-2007, 22:52
a Migawki (newsflash) + ustalenie ilości wyświetlanych artów? [podpowiedź uprzedzająca: w menu moduły jest przycisk kopiuj]

Qrcze prawie, prawie, ino, że migawki wyświetlają artykuły pojedyńczo i nie da się określić, żeby w mod_newsflash była pozycja tylko 1, w mod_newsflash_copy1 pozycja tylko 2 a w mod_newsflash_copy2 pozycja tylko 3

A szkoda :/ chyba zostanie mi ręcznie wstawić takie odnośniki :/

biesior
29-01-2007, 11:52
Voila!

Moduł nazywa się Content Item Module i jest do ściągnięcia z Extensions na joomla.org: http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,498/Itemid,35/

Viking
29-01-2007, 16:47
w newsflash mozna wyswietlic dowolna ilosc artykułów ;p

biesior
29-01-2007, 18:20
w newsflash mozna wyswietlic dowolna ilosc artykułów ;p

Ojcik, ojcik, ale nadal wyświetla pojedynczo :D, parametr "Ilość wybieranych" określa ile artykułów z danej kategorii ma być wybieranych na zmianę do wyświetlenia po jednym wprowadzeniu na stronie - a mnie natomiast szanowny panie Vikingu chodziło o to, żeby wyświetlało jednocześnie trzy wprowadzenia w jednym module (tak jak to jest w Content Item Module) :)

Viking
29-01-2007, 20:24
wprost przeciwnie - ilość wybieranych to ilość wyświetlanych (spośród wszystkich ze wskazanej kategorii)

biesior
29-01-2007, 21:14
wprost przeciwnie - ilość wybieranych to ilość wyświetlanych (spośród wszystkich ze wskazanej kategorii)

Toż to właśnie napisałem, choć może nieco pokrętnie, ogólnie nie oznacza to liczby artykułów, które zostaną wyświetlone jednorazowo w obszarze zarezerwowanym dla newsflasha, tylko ilość artykułów z danej kategorii która będą migawkami, czyli jeśli ktoś ma 20 artykułów w sekcji "Aktualności" a param. Ilość wybieranych ustawiony na 3 to tylko trzy pierwsze pozycje będą na zmianę wyświetlane jako migawki, nadal jednak pojedynczo...

Viking
30-01-2007, 03:17
niezupełnie :) . Zrozumiałem Cie dobrze, otóż przeciwnie do tego co piszesz beda wyswietlane 3 na raz, stąd zwrot "wprost przeciwnie". Jezeli wydaje Ci się, ze sie mylę sprawdź czy masz na nie dość miejsca lub przyjrzyj się parametrowi 'Styl'

Rybik
30-01-2007, 10:39
sa moduły typu section_menu i category_menu i chyba nawet boty do wstawiania ich w tresci (nie pamietam) ale w module na bank sie da

biesior
30-01-2007, 20:25
jeżeli wydaje Ci się, ze sie mylę sprawdź czy masz na nie dość miejsca lub przyjrzyj się parametrowi 'Styl'


Ależ drogi Panie kolego, nie trzeba było tak od razu, że styl :) domyślne ustawienie miałem Losowo. Tak, teraz działa jak należy, gapa jestem :o

PODSUMOWANIE: I owszem sposób Vikinga działa, można zmusić mod_newsflash, żeby wyświetlał kilka pozycji, jednak wspomniany (i przetestowany przeze mnie) modulik Content Item Module jest bardziej elastyczny, bo można w nim wybrać poszczególne artykuły do wyświetlenia, albo kategorie albo sekcje, ma więcej opcji sortowania pozycji, ma też opcje grupowania wpisów... ogólnie, mały sprytny i pocieszny, tak jak piszą na w komentarzach do tego modułu - aż dziw, że nie został jeszcze umieszczony jako moduł standardowy w joomli :)

Viking
31-01-2007, 10:52
Dziękuję za owocną współpracę :)