PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę włączyć ustawień templatki Gantry-default: allow_url_fopen



enikan
20-03-2013, 15:02
Zainstalowałem joomla 3.0.3, spolszczyłem i następnie zainstalowałem framework Gantry który zawierał standardową templatkę - używałem jej do tej pory na joomla 2.5.9.
Framework pochodzi ze strony:
http://www.gantry-framework.org/download

No i gdy po instalacji chcę wejść w ustawienia szablonu, klikając na jego nazwę to wyskakuje mi komunikat:
"0 Cannot use a stream transport when "allow_url_fopen" is disabled."
Niby rozumiem co to znaczy i pisałem do administratora mojego serwera aby uaktywnił mi funkcję allow_url_fopen, albo podał informację co dopisać do .htaccess aby to zadziałało, ale dostałem od adminia taką odpowiedź:

"Posiada Pan serwer wirtualny, który korzysta z konfiguracji współdzielonej przez wszystkie konta utworzone na serwerze, dlatego nie jest możliwe włączenie tej funkcji, tylko dla Pana usługi hostingowej. Do pobierania danych z zewnętrznych hostów służy funkcja cURL wbudowana w PHP - musi Pan zwrócić się do twórców tego skryptu o dostosowanie go do współczesnych standardów."

No i nie wiem co teraz zrobić. Bo czyżby to znaczyło, że na nowej joomli nie będę mógł używać dotychczasowego szablonu - którego dawniej przerabiałem przez kilka tygodni? No jaja...

Domyślam się, że ten błąd może wyskakiwać dlatego, że podczas włączania ustawień szablonu, framework próbuje sprawdzić dostępność aktualizacji i dlatego wyskakuje taki błąd, ale to tylko moje własne dekukcje...
Nie wiem co z tym zrobić, a kompletnie nie znam j. angielskiego aby pisać na zagranicznym forum frameworka. Proszę, doradźcie coś...

Michael_23
05-07-2013, 20:51
A próbowałeś ustawic to w .htaccess?

enikan
05-07-2013, 22:37
Próbowałem... Ale to było w marcu, teraz jest lipiec. Dzięki za zainteresowanie ;)