PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna wiadomość do klienta



Obiku
20-03-2013, 17:24
Joomla 1.5.22

Witam,

Potrzebuję pilnie pomocy w lokalizacji pliku na serwerze (rozchodzi mi się oczywiście o ścieżkę), który odpowiada za treść umieszczoną w mejlu, który zostaje automatycznie wysłany po zakupie produktu w sklepie przez Klienta.

Email, o którym mowa zazwyczaj zaczyna się słowami typu "Dziękujemy za zakup w sklepie..." itd + dane zamówienia.

Problem polega na tym, iż został zmieniony format wiadomości z "html" na "txt" i nie pokazują się dane firmy w wiadomościach wysyłanych do klientów.

Więc potrzebowałbym informacji, jak najlepiej naprawić tego typu problem: w którym pliku mogę dodać informacje i formie (jeśli tak to w którym pliku mogę to zrobić) aby ostatecznie pojawiały się w wiadomości wysłanej do klientów.

Proszę pilnie o pomoc.

pozdrawiam


pozdrawiam
Adam

souacz
20-03-2013, 17:25
1. Plik znajduje się na serwerze
2. Również na serwerze, w jakimś pliku lub w bazie danych


Czy ktoś wie, gdzie w zapleczu Joomla 1.5.22 znajduje się pole, w którym mogę wybrać format automatycznie wiadomości wysyłanej do klientów, którzy zakupili produkt.
W ustawieniach komponentu sklepu. Lub nie.

p.s. Jeśli nie pomogłem to może weź się w garść i napisz chociaż jakiego komponentu dotyczą Twoje pytania

EDIT: zmieniła się treść wątku w czasie odpowiedzi, odpowiedź na poprzednią wersję, nowa nie wnosi jednak nic nowego

Obiku
20-03-2013, 17:28
ok to może tak, gdzie w zapleczu sklepu (zbudowanym na oprogramowaniu joomla) mogę szukać zmiany formatu wysyłki automatycznej wiadomości do klientów ? (z html na txt lub odwrotnie)

souacz
20-03-2013, 17:29
Kurcze, chłopie, ogarnij sie: JAKIEGO SKLEPU? JAKI KOMPONENT UŻYWASZ?
głęboki wdech... jak nazywa się komponent sklepu?

Obiku
20-03-2013, 17:31
virtue mart

souacz
20-03-2013, 17:35
Od razu inaczej, która wersja VM?

Obiku
20-03-2013, 17:38
Wersja 1.1.4

souacz
20-03-2013, 17:44
Konfiguracja>Ogólne>Ustawienia wewnętrzne>Format zamówienia>Wiadomość HTML

Zmiana tekstu administrator/components/com_virtuemart/languages/common/polish.php

Obiku
20-03-2013, 17:54
Konfiguracja>Ogólne...brak "ustawienia wewnętrzne"

Grzebie w pliku ...polish.php, znalazłem go jakiś czas temu, stestuję i dam znać co z tego wyszło.

- - - Updated - - -

Ok mam odpowiednia linijkę, dzięki za pomoc. pozdrawiam

Obiku
27-03-2013, 11:18
witam ponownie,

Nadal mam problem ze zmianą formatu zamówienia. Chcę zmienić z txt na html lecz nigdzie w panelu sklepowym (Konfiguracja>Ogólne>Ustawienia wewnętrzne>Format zamówienia>Wiadomość HTML) nie mogę znaleźć pola do zmiany typu.

Mogę w jakiś inny sposób dokonać tego ?

souacz
27-03-2013, 15:06
Masz tu zrzut z 1.1.4 - J!1.5. Zaznaczyłem gdzie to jest

http://graphdesign.eu/pliki/vm.png