PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłączenie witryny na czas administracji



-Miszczu-
20-03-2013, 18:14
Wtam serdecznie. Starałem się ostatnio znaleźć w Internecie co nieco na dręczący mnie problem ale niestety nie udało mi się. Postanowiłem zapytać Was mądre główki :)
Gdy wyłaczam witrynę na czas zmian na stronie to pojawia się standardowa biała strona (Joomla 1.5.22) z logiem Joomla, z tytułem strony i zdaniem wpisanym w konfiguracji oraz z panelem do logowania.

Przykładowy screen z Internetu:
6461
Czy jest możliwość zmiany tego, np na jakaś własną grafikę i przeniesienie panelu logowania pod inny adres aby nie było to widoczne dla odwiedzających stronę?

souacz
20-03-2013, 18:26
Edytuj: templates/system/offline.php

zwiastun
20-03-2013, 18:33
Przeniesienie panelu logowania pod inny adres nie jest możliwe. Możliwość logowania to nie główna funkcja tej strony - główną funkcja jest informacja, ze witryna jest chwilowo wyłączona

souacz
20-03-2013, 18:52
Tak, moja powyższa wypowiedź dotyczyła edycji wyglądu strony offline, nie możliwości przeniesienia panelu w inne miejsce.

-Miszczu-
21-03-2013, 09:22
Edytuj: templates/system/offline.php
O to mi chodziło. Dzięki :)


Przeniesienie panelu logowania pod inny adres nie jest możliwe. Możliwość logowania to nie główna funkcja tej strony - główną funkcja jest informacja, ze witryna jest chwilowo wyłączona
Dzięki zwiastun. I właśnie dlatego, że jest to informacja o wyłączonej stronie nie chciałbym aby każdy odwiedzający widział panel logowania, wystarczył by mi jakiś obrazek w bg. A gdy wywale całkiem logowanie to nie będę mógł podejrzeć edytowalnej strony. I tak źle i tak nie dobrze.

Może ktoś ma jakiś pomysł z tym?

zwiastun
21-03-2013, 11:08
To, że ktoś zobaczy panel logowania, nic mu nie da, witrynę mogą zobaczyć tylko osoby, które mają prawo logowania się do zaplecza. Umieść grzeczny komunikat i po sprawie.

Karol99
21-03-2013, 11:38
Przepraszam, ale czy edytując templates/system/offline.php nie można po prostu pozbyć się zawartego formularza logowania?... Moim zdaniem niczym to nie grozi.

tomaszek83
21-03-2013, 11:44
Przepraszam, ale czy edytując templates/system/offline.php nie można po prostu pozbyć się zawartego formularza logowania?... Moim zdaniem niczym to nie grozi.

A jak wtedy podejrzeć witrynę żeby sprawdzić czy nasza praca idzie w dobrą stronę?

Karol99
21-03-2013, 11:48
To już inny problem: albo chcemy mieć możliwość logowania i podglądu, albo ładny wygląd strony o wyłączeniu ;)

zwiastun
21-03-2013, 12:01
@trzepiz donosi mi, ze da się problem rozwiązać za pomocą dodatku, który jest na JED. Niestety, w tym momencie nie pamięta nazwy.

Jac
21-03-2013, 13:51
Jest bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy w pliku htaccess za pomocą dyrektywy DirectoryIndex ustawić kolejność plików jakie mają się otworzyć. Następnie tworzymy własny plik index.html z własną zawartością i umieszczamy go na serwerze w głównym katalogu Joomla!.

Następnie w pliku htaccess dopisujemy poniższy kod, czyli wspomnianą dyrektywę:


DirectoryIndex index.html index.php

A tuta przykład działania - wczytany własny plik html:

http://www.barbelo.com.pl

A tutaj panel logowania Joomla! od frontu (strona offline - wystarczy wywołać plik index.php):

http://www.barbelo.com.pl/index.php

Nie trzeba żadnych dodatków.