PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wczytaniem szablonu



igorczarnowo
21-03-2013, 18:01
Witam mam problem z wczytaniem szablonu a mianowicie kiedy wgrywam szablon na surową joomlę wszystko jest ok lecz kiedy zmienię nazwy menu lub usunę menu i utworzę swoje nowe to podczas wgrania szablonu i opcji wczytania wszystkich informacji z szablonu np treści zrywa mi połączenie zostaje utworzone automatycznie menu o nazwie jhdjghjdkjghfdkgjd za każdym razem inne literki i strona się wysypuje. Kiedy próbuję ustawić w starym menu stronę startową jako domyślą to i tak nie odnajduje strony spotkał się ktos kiedyś z takim problemem. Dodam ze szablony utworzone sa w artisteer 4 joomla to 2.5

trzepiz
21-03-2013, 21:19
Dodam ze szablony utworzone sa w artisteer 4
Być może to jest problem. Jeśli zakupiłeś ten produkt to sugerowałbym zadać pytanie na ich forum.
Nie używam tego generatora i nigdy nie spotkałem się z takim problemem, stąd moje przypuszczenie, że to on jest winny.

igorczarnowo
22-03-2013, 19:16
witam
Odnawiam temat, po instalacji joomla 3.0 i na surową joomle próbuję wczytać szablon i wyskakuje mi coś takiego jak na http://sklep.igorczarnowo.website.pl/ przykładowe foto. Za każdym razem system tworzy nowe menu za każdym razem inne literki nazwy menu. Pisałem na forum Artisteer bo to w tym programie robię templates i oni sądzą ze to wina joomla tutaj zaś że wina aetistera. Chciałbym rozwiązać ten problem

ramiro
22-03-2013, 20:16
O co konkretnie chodzi? Instalujesz szablon i zostaje pomyślnie zainstalowany tak? Przechodzisz do szablony->Twój szablon. W opcjach szablonu wybierasz "import content from template"->Import. I co się dzieje, nie importuje zawartości strony, którą dodałeś w artisteerze?

A tak jeszcze zapytam Joomla! wraz z szablonem artisteera stawiasz na localhoscie czy na hostingu zewnętrznym?

igorczarnowo
22-03-2013, 20:54
O co konkretnie chodzi? Instalujesz szablon i zostaje pomyślnie zainstalowany tak? Przechodzisz do szablony->Twój szablon. W opcjach szablonu wybierasz "import content from template"->Import. I co się dzieje, nie importuje zawartości strony, którą dodałeś w artisteerze?

A tak jeszcze zapytam Joomla! wraz z szablonem artisteera stawiasz na localhoscie czy na hostingu zewnętrznym?
wszystkie strony są na zewnętrznym serwerze ale u nich nazwa serwera ftp to localhost robie dokładnie tak jak piszesz i podczas wczytywania zrywa połączenie i dodaj się aytomatycznie nowe menu o nazwie kjhhdgkjhdkjgh i strona przestaje działać

ramiro
22-03-2013, 21:21
Na lokalnym serwerze też się tak dzieje?

igorczarnowo
22-03-2013, 21:24
nie wiem bo nie kożystam z lokalnego serwera, w joomla 2.5 dzieje się tak zmienię nazwy menu lub usunę i zaloż enowe menu a w joomla 3.0 odrazu po instalacji

ramiro
22-03-2013, 21:33
Proponuje pobrać xampp'a lub jampa i przetestować to samo na lokalnym serwerze, aby wykluczyć problemy serwera.

igorczarnowo
22-03-2013, 22:13
witam
na lokalhoscie to samo cię dzieje

ramiro
22-03-2013, 22:29
W takim razie 2 rzeczy bym wykluczył:
1) Błąd serwera.
2) Błąd Joomla!.

Trudno mi uwierzyć aby zarówno na Joomla! 2.5 jak i 3.0 był ten sam problem z punktu widzenia systemu. To wygląda raczej tak, artisteer podczas aktualizacji witryny narzuca coś od siebie i dlatego system wyrzuca błędy. Trzeba by sprawdzić jeszcze co się dzieje podczas importowania danych z szablonu.

igorczarnowo
22-03-2013, 22:32
nie wiem czy dobrze się rozumiemy ale szablon instaluje się prawidłowo jak ustawię go na domyślny to działa tylko ze sam szablon bez danych problem pojawia sie kiedy chcem zaimportować dane

souacz
22-03-2013, 22:36
Przeczytaj instrukcję programu (ok.dwusetnej strony).
Jeśli wszystko robisz dobrze i nadal występują u Ciebie te hece, pisz na forum Artisteer. Męcz ich do bólu. Bo to zdecydowanie nie problem z Joomla a tylko i wyłącznie z jedną z funkcji Artisteera.

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

ramiro
22-03-2013, 22:45
nie wiem czy dobrze się rozumiemy ale szablon instaluje się prawidłowo jak ustawię go na domyślny to działa tylko ze sam szablon bez danych problem pojawia sie kiedy chcem zaimportować dane

Dobrze się rozumiemy. Kolega wyżej podał Ci co robić. Z tego co się mówiłem wina będzie po stronie Artisteera.
Ewentualnie możesz zaktualizować artisteera jeśli nie posiadasz najnowszej wersji lub przeinstalować aplikację.