PDA

Zobacz pełną wersję : Poczta z Joomla!



ramiro
21-03-2013, 21:10
Witam.
Poszukuje i nie mogę znaleźć modułu/komponentu do tworzenia poczty na danej domenie, tak aby użytkownik logujący na witrynie mógł założyć darmową pocztę. Znacie może takie rozszerzenie?
Pozdrawiam serdecznie.

souacz
22-03-2013, 04:30
Coś takiego?
https://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/email/5879 (https://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/email/5879)

plus oczywiście odpowiedni serwer

ramiro
22-03-2013, 20:10
Witam.
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Sprawdzałem kiedyś ten komponent, ale nie jestem jakoś przekonany. Nic innego na JED niestety nie ma odnośnie klienta e-mail. Może znacie inne oprogramowanie?

Odnośnie tego oprogramowania, w dokumentacji nie znalazłem aby było wsparcie dla SSL clienta poczty wersji Joomla! 2.5.x i wyżej. Nie orientujecie się czy komponent go posiada?
Z tego co widzę komponent jest na licencji GNU GPL 2, czyli raz płacąc korzystamy bez ograniczeń? Jak to podają tutaj: http://www.opensource-excellence.com/shop/ose-webmail-client.html
Orientujecie się może dlaczego nie można tego komponentu przetestować? On chyba nawet nie jest ukończony z co widzę, w większości jest napisane "więcej informacji wkrótce".

Proszę wybaczyć dociekliwość.

souacz
22-03-2013, 20:21
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Kiedyś jeden klient chciał coś takiego ale zrezygnował jak się dowiedział, że poczta dostępna dla użytkowników wymaga bardzo mocnego i co za tym idzie bardzo drogiego serwera.

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

ramiro
22-03-2013, 20:25
Kiedyś jeden klient chciał coś takiego ale zrezygnował jak się dowiedział, że poczta dostępna dla użytkowników wymaga bardzo mocnego i co za tym idzie bardzo drogiego serwera.
Masz na myśli dedykowany hosting?

souacz
22-03-2013, 20:32
Tak, policz sobie transfer, potrzebną przestrzeń dyskowa i ogromne obciążenie serwera.

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

zwiastun
22-03-2013, 20:33
@ramiro, pomyśl: 100 użytkowników x tak minimum 50 MB na pocztę, to jaki serwer potrzebujesz. Pamiętaj, ze to tylko poczta. A 1000 użytkowników? Widziałeś usługę pocztową w małych serwisach? Masz zasoby finansowe Google? Onetu?

ramiro
22-03-2013, 20:39
Po kolei:

Widziałeś usługę pocztową w małych serwisach?
Tak.


Masz zasoby finansowe Google? Onetu?
Oczywiście, że nie.

Myślałem o połączeniu zewnętrznej poczty 1and1 http://www.1and1.pl/Mail?__lf=Cancel ale to wyjdzie trochę nie profesjonalnie. Nakład kasy o wiele mniejszy.

souacz
22-03-2013, 20:44
Ale czy to rozwiązanie pozwala na zewnętrzne tworzenie skrzynek i czy ma taką pojemność itd?
Zastanawiam się też czy np. Google Apps nie pozwala na integrację....

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

zwiastun
22-03-2013, 20:49
Myślałem o połączeniu zewnętrznej poczty 1and1
To znaczy, o czym myślałeś? O jakiejś franczyzie lub innej formie umowy z nimi? Bo chyba nie wyobrażasz sobie, że najpierw wykupisz np. 100 kont, a potem będziesz je sprzedawał.

souacz
22-03-2013, 20:54
200zł za 10 skrzynek, pójdziesz z torbami....

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

ramiro
22-03-2013, 21:19
@zwiastun
Nie wiem jak, założyłem ten temat, żeby się po prostu rozejrzeć w temacie.
Myślałem o kilku skrzynkach dla osób redagujących, ale z tego co widzę normalnie nie ma to większego sensu?

zwiastun
22-03-2013, 21:40
Kilka skrzynek dla osób redagujących witrynę zakładasz w panelu zarządzania swoim kontem na serwerze, na którym masz postawioną witrynę (jeśli, oczywiście, masz wykupioną także obslugę poczty, a zwykle jest). I dajesz dostęp do strony obsługującej pocztę.

souacz
22-03-2013, 21:52
I możesz to zintegrować ze stroną jeśli chcesz żeby było "bajerancko" za pomocą komponentu od którego zaczęliśmy dyskusję.

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

ramiro
22-03-2013, 22:21
Faktycznie jest taka opcja na serwerze. Pomyślę o integracji, ale chyba będzie to w takim wypadku zbędne. Dziękuję za odpowiedzi po raz kolejny :)