PDA

Zobacz pełną wersję : język polski w joomla 2.5.9



andybelt
24-03-2013, 19:47
postawiłem serwis na joomla 2.5.9 i mam problemy z językiem polskim. Niektóre moduły nie są w języku ojczystm np. kontakt opisy i treści formularza po angielski, aicontaktsafe po angielsku.

palyga007
24-03-2013, 23:41
Komponenty nie będące podstawowymi znajdującymi się w paczce instalacyjnej posiadają.swoje osobne tłumaczenia, które trzeba instalować niezależnie.

Gall Anonim
25-03-2013, 14:12
które trzeba instalować niezależnie.
Lub najpierw przetłumaczyć a potem doinstalować - ponieważ nie wszystko jest przetłumaczone.
Pzdr

trzepiz
07-04-2013, 22:24
Bardzo proszę umieszczać tematu w odpowiednim miejscu ..

Piszesz o J! 2.5.x w dziale poświęconemu Joomla! 3

//edit: przenoszę w odpowiednie miejsce.

andybelt
07-04-2013, 23:48
Nie bardzo rozumiem, umiesciłem temat w dziale dla joomla 2.5...Ale jak zwykle zamiast merytorycznej odpowiedzi ktoś ma jakieś obiekcje a pomocy nikt nie chce udzielić, coś chyba przechwalone to forum, jeżeli jest inaczej to może czegoś nie rozumiem. Pozdrawiam wszystkich skwaszonych

zwiastun
08-04-2013, 00:05
1. Umieściłeś, gdzie umieściłeś. temat został przeniesiony. Bądź tak dobry i zwracaj następnym razem uwagę na to, co robisz.
2. Otrzymałeś odpowiedź, która być może jest dla Ciebie niejasna, niezrozumiała - jeśli tak, napisz, co dla Ciebie jest niejasne albo niezrozumiale, a nie psiocz na forum, bo psioczyc w tym kraju każdy każdy potrafi.
Jeśli zainstalowałeś język polski dla Joomla, to wszystkie elementy Joomla, z wyjątkiem tytułów modułów i tytułów kategorii (czyli elementów treści) są po polsku.
Do zainstalowanych rozszerzeń należy także poszukać i zainstalować pakiet językowy.
W przypadku aiContactSafe - jeśli masz ustawiony język polski, powinieneś mieć polskie etykiety i komunikaty językowe. Jeśli ich nie masz, przyczyna może tkwić w jakimś błędzie instalacji.
Ale jasnowidzów na Forum, niestety, nie ma, więc Twoje pretensje są zupełnie niezrozumiałe.

andybelt
08-04-2013, 00:19
nie psioczę bo nie mam takiego charakteru, niejasne jest dla mnie to, że pomimo zainstalowanego języka polskiego częśc informacji jest w języku angielskim. Chodzi np. o kontakt który jest elementem składowym (komponentem)instalowanym z joomla , co do innych modułów instalowanych rozumiem , że może być jakiś problem ale to odrebna sprawa, nie mam pretensji do nikogo mam tylko swoje zdanie na pewne sprawy i nikogo nie chciałem urazić ani strofować.

zwiastun
08-04-2013, 00:22
Urażasz i strofujesz, nie pierwszy raz.
Link do strony, na której występuje problem, bo w to, że w standardowym komponencie Kontakty jest coś nieprzetłumaczone, włożyć można między bajki.

PS
Joomla posiada narzędzie do diagnostyki problemów językowych. Sprawdziłeś? (Konfiguracja witryny - Diagnostyka)

andybelt
08-04-2013, 01:11
akwamaryn.eu zakładka kontakt jet to komponent joomla o tej samej nazwie, na stronie głównej w artykule zamiast autor jest writer

zwiastun
08-04-2013, 01:19
Twoja witryna jest publikowana domyślnie w języku angielskim


<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="en-gb" lang="en-gb" dir="ltr">

Nic więc dziwnego, że wszystkie etykiety, nie tylko w komponencie Kontakty masz po angielsku.
Ustawienia języka: Rozszerzenia / Języki -> karta Witryna -> ustaw język polski jako domyślny

andybelt
09-04-2013, 01:02
masz rację że tak powinno być, ale niestety tak nie jest, ustawiony jest jako domyślny j.polski a efekt jest taki jak widziałes

shadow21
09-04-2013, 03:55
Być może w szablonie masz zdefiniowany na sztywno język czyli to co Zwiastun podał w cytacie.

andybelt
11-04-2013, 22:16
sprawdziłem i mam ustawiony jako domyślny polski, stało się tak po aktualizaji

zwiastun
11-04-2013, 22:28
Może masz ustawiony jako domyślny język zaplecza, a nie język witryny. Jeśli w szablonie nie masz na sztywno języka, co byłoby raczej dziwne, to jedynym wyjaśnieniem, oprócz nieodpowiedniego ustawienia na zapleczu, jest ingerencja w pliki rdzenia i uszkodzenie skryptu (zhakowanie), ale nie sądzę.

andybelt
11-04-2013, 22:40
srawdziłem ponownie jezykiem zaplecza i witryny jest polski

zwiastun
11-04-2013, 22:52
Masz źle skonfigurowaną wielojęzyczność ( i w ogole po co ją masz konfigurowaną, skoro witryna jest tylko po polsku - nie ma w ogóle przełącznika języka).
http: // akwamaryn. eu / en /

andybelt
11-04-2013, 22:55
powiem tak, nie konfigurowałem wielojęzyczności, pierwszy raz mam taki problem, inne moje strony chodzą bez problemu a tutaj po prostu wymiekłem, może wiesz jak to naprawić bo backup który posiadam nie jest pełny

zwiastun
11-04-2013, 22:58
Fakt, że w adresie pojawia się en dowodzi, że próbowano konfigurować wielojęzyczność.
1. Wyłącz dodatek systemowy Filtr języków
2. Pozycje w menu powinny być przypisane do wszystkich języków

To w zasadzie powinno wystarczyć, ale nie wiem, co rzeczywiście masz porobione, więc po prostu sprawdź.

andybelt
11-04-2013, 23:00
po wyłączeniu filtra jezyków blad 404

zwiastun
11-04-2013, 23:07
1. Nie widzę, żebyś wyłączył
2. Jeśli włączyłeś i włączyles ponownie - to po co, to jest jedno ze źrodel Twojego problemu
3. Gdy kilka dni temu byłem na stronie, wywoływał się adres bez "en", a to znaczy, ze filtr języków został włączony w międzyczasie.
4. Błąd 404 może się brać z cache przeglądarki (która usiłuje wywołać stary adres) albo z cache na serwerze.
Jeśli jest namieszane z próbą konfiguracji witryny wielojęzycznej, np. pozycja menu stworzona tylko dla języka ang i oznaczona jako dla ang, to też będą pojawiać się błędy

andybelt
11-04-2013, 23:13
masz rację , po wpisaniu adresu z reki uruchomiła się po polsku

- - - Updated - - -

bardzo dziekuję za pomoc, szacun