PDA

Zobacz pełną wersję : Obrazek na obrazku - jeden zakrywa drugi?



kingu80
26-03-2013, 13:05
Witam.
Mam taki problem. Strona zbudowana na joomli. Chcę na takim pasku na górze dodać dwie flagi polską i angielską z wyborem języka strony. Dodałem słuchajcie flagi do katalogu z obrazkami, stworzyłem dwa divy w cssie. Podpiąłem to pod stronę no i nie działa ... Obrazki mi się nie wyświetlają. Widać że tam coś jest bo jak najeżdżam w to miejsce gdzie powinny być obrazki myszką to kursor się zmienia, jak klikam to przekierunkowuje pod odpowiednią stronę tylko kurcze nie widać tych obrazków. Nie mam pojęcia czy one są zakrywane przez ten nagłówkowy czy jak. Bardzo bym prosił o pomoc. Poniżej podaję jeszcze kod. Taki wklejam do pliku template.css:



#pol {
float: left;
width:65px;
height:43px;
top:95px;
left:790px;
position:absolute;
background: url('images/pol.png') bottom left no-repeat;

}

#ang {
float: left;
width:65px;
height:42px;
top:95px;
left:870px;
position:absolute;
background: url('images/ang.png') bottom left no-repeat;

}


A taki kod daję do pliku index.php do diva topnavi ponieważ ten div odpowiada za wyświetlanie tego nagłówka obrazkowego (czerwony pasek) na który to chcę nałożyć te swoje flagi. Wklejam całego diva topnavi lecz kod który dodałem ja to te dwie linijki zaczynające się od "<a href ...>...</a>":



<div id="topnavi">

<?php if($mtype != "module") :
echo $mainnav;
else: ?>
<jdoc:include type="modules" name="user3" />

<?php endif; ?>
<a href="http://www.eurocup2013.carrom.pl/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=24"><div id="pol"></div></a>
<a href="http://www.eurocup2013.carrom.pl/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=25"> <div id="ang"></div></a>

</div>


Dodam jeszcze że szablon z którego korzystam to robot attac.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

zwiastun
26-03-2013, 13:18
Jeśli chcesz pozycjonować coś bezwzględnie (absolute), to nie możesz równocześnie nakazywać pływania (float:left).
Ponadto sugeruję zastosowanie elementu span (a nie div).

kingu80
26-03-2013, 13:26
Ok, float: left usunąłem jednak nadal nie widać obrazków. Linki są, najeżdżam myszką, kursor się zmienia i odsyła na poprawne strony ale obrazków nie widać tak jakby były one przeźroczyste. Pisząc że zastosował byś span masz na myśli wypozycjonowanie tego elementu w pliku index.php bez używania cssa?

a_m
26-03-2013, 13:34
masz złą ścieżkę do obrazka; przy typowym układzie katalogów szablonu i jego elementów powinno być
background: url('../images/ang.png')

kingu80
26-03-2013, 17:37
Zmiana ścieżki nie pomaga. Zobaczcie sami: http://www.eurocup2013.carrom.pl/ Flagi powinny znajdować się na czerwonym pasu po prawo. Jak się najeżdża tam myszką to kursor się zmienia czyli tak jakby one tam były tylko ich nie widać a czemu to ja nie mam pojęcia.

zwiastun
26-03-2013, 17:45
1. Wybacz bezpośredniość, ale stawianie nowej strony na Joomla 1.5 do głupota. Od 6 miesięcy Joomla 1.5 nie jest już wspierany.
2. W Joomla 2.5 - 3.x masz wbudowaną obsługę wielojęzyczności, w tym także specjalny moduł do wyboru języka.
3. Wpisałeś złą ścieżkę dla obrazków - brakuje w ścieżce images

a_m
26-03-2013, 17:45
a dlaczego masz
#pol {
background: url("../pol.png")

przecież napisałem jak ma wyglądac poprawna;

Tak to wygląda po uzupełnieniu:
6477

kingu80
26-03-2013, 20:52
Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Patrz, kopiowałem kod właśnie ze ścieżką właściwą czyli images itd a nie wkleiło mi tego. Albo sam przez przypadek skasowałem ... Już sam nie wiem. Teraz wszystko już działa. Dzięki wielkie jeszcze raz.

Ps. A co do wersjo joomli. Strona nie jest moja, ja jej nie stawiałem, miałem tylko zrobić te wersje językowe w postaci flag i nic poza tym :) Także za wersje CMSa nie odpowiadam :).

Pozdrawiam.