PDA

Zobacz pełną wersję : K2 - ocenianie - modyfikacja



tece11
26-03-2013, 15:22
Witam,
komponent K2 ma w standardzie możliwość oceniania artykułu (gwiazdki). Czy jest na forum jakiś dobry człowiek, który pomoże mi znaleźć odpowiedź na poniższe pytania:
1. Czy można zmienić tak ustawienia, aby jeden użytkownik miał możliwość oceny nie więcej 10 artykułów ?
2. Czy można zmienić tak ustawienia, aby dany użytkownik mógł ponownie oddać głos na ten sam artykuł po określonym czasie (np. 7 dni)
3. Czy można zmienić tak ustawienia, aby zamiast 5 gwiazdek pokazywała się tylko jedna (chodzi bardziej o głos niż o ocenę)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

zwiastun
26-03-2013, 15:28
Nie można. Nie ma takich ustawień, co łatwo sprawdzić w konfiguracji komponentu.
Możesz zlecić komuś napisanie takiego dodatku, jeśli to ma rzeczywiście jakiś głębszy sens.

tece11
26-03-2013, 16:01
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.
Potrzebuję takiego rozwiązania, najlepiej stosując K2. Skoro nie ma możliwości konfiguracji komponentu to może można uzyskać oczekiwany efekt modyfikując kod ? Tu niestety mam za małą wiedzę...
Jeśli jedynym wyjściem jest napisanie dodatku (i jest to możliwe) - to chętnie komuś to zlecę - ale to chyba temat na inny dział.

Tworzę (wykorzystując K2) stronę z "listą przebojów". Jest 50 propozycji (artykułów) do listy na które jeden użytkownik może w ciągu tygodnia oddać 10 głosów (po jednym na artykuł). Szukałem długo gotowych rozwiązań, ale z mizernym skutkiem.

Gall Anonim
26-03-2013, 16:37
3. Czy można zmienić tak ustawienia, aby zamiast 5 gwiazdek pokazywała się tylko jedna (chodzi bardziej o głos niż o ocenę)
Odnośnie tego punktu to są takie tałatajstwa z łapkami i kciukiem - góra - dół - może to się na da?

tece11
26-03-2013, 16:51
To jest jakieś rozwiązanie - tylko jak je zastosować ?
A może łatwiej (a może inaczej: czy to możliwe) - zrezygnować z K2 i jakoś to zrobić w standardowej Joomli ?

Tworzę (wykorzystując K2) stronę z "listą przebojów". Jest 50 propozycji (artykułów) do listy na które jeden użytkownik może w ciągu tygodnia oddać 10 głosów (po jednym na artykuł). Szukałem długo gotowych rozwiązań, ale z mizernym skutkiem.

tece11
27-03-2013, 20:11
Trochę "łagodzę" wymagania :) Wiem że w ustawieniach komponentu nie da się zrobić tego co potrzebuję, więc może jakaś modyfikacja kodu - może dodatek....


1. Czy można zmienić kod, aby dany użytkownik mógł oddać głos na dany artykuł tylko 1 raz dziennie ? (na drugi dzień ponownie mógły oddać 1 głos)
2. Czy można zmienić kod - ustawienia, aby na stronie nie pojawiała się ilość otrzymanych punktów - tylko, żeby była widoczna na zapleczu


Chętnie skorzystam z pomocy kogoś "więcej potrafiącego" ode mnie (przy okazji się czegoś nauczę).
Oczywiście odpowiednia "motywacja" wchodzi w grę....