PDA

Zobacz pełną wersję : Ciasteczka - plugin Info-Ciacho



Hansolo
27-03-2013, 16:43
Witam,

ze strony (http://www.fundacja.joomla.pl/wydarzenia/w-fundacji/96-info-ciacho-wsparcie-od-nas-wsparcie-dla-nas) ściągnąłem (dzieki M. Trzepizur)

w plugine mozna ustawic
ustawienia:
"Ważność ciasteczka z informacą, że użytkownik przeczytał informację o Cookies (kliknął zamknij) w dniach. "

ile mozna dac dni zeby sie nikt nie pluł 10, 50, 100 dni??


ps: O samym pomysle ministerstwa cyfryzacji juz nie bede pisal......,

loles
29-03-2013, 21:47
Własnie mnie też męczy to pytanie :) ile trzeba dać dni :) podłączę się pod pytanie.

zwiastun
29-03-2013, 22:25
Można dać np. cały rok.
Pliki dodatków i modułów zostały podmienione.
Rozwiązano w nich problem z tłumaczeniem oraz dodano kod sprawdzający, czy przeglądarka nie blokuje ciasteczek. Jeśli tak, komunikat nie będzie się pokazywać.

darekslim
02-04-2013, 09:34
Witam. panowie mam problem z tym dodatkiem na joomla 1.5.26 po instastalacji i włączeniu dodatku nie dopala mi sięstrona wyskauje tylko błąd w lini 34 (unexpected T_OBJECT_OPERATOR) i nie mozna wejsc ani na stronę ani na zaplecze. Linia 34 w pliku o który chodzi wygląda tak : JFactory::getDocument()->addScriptDeclaration(" Domyslacie sie o co może chodzić?

zwiastun
02-04-2013, 12:00
@darekslim: Problem zgłaszamy w jednej wypowiedzi w jednym wątku
http://forum.joomla.pl/showthread.php?70258-Ale-ciacho!-Fundacja-wspiera-Ciebie-wesprzyj-Fundacj%C4%99&p=312739&posted=1#post312739

darekslim
02-04-2013, 12:10
Ok. Przepraszam.

startx_pl
26-04-2013, 13:55
Witam,

Mam pytanie, gdzie się zapisują jakieś ewentualne pliki tymaczasowe dla tego pluginu? Pracuję na serwerze, który administruje mała firma hostingowa i są ciągle problemy z uprawnieniami (tworzenie katalogów itd), została kwestia tylko tego pluginu i prawdę mówiąc nie chcę marnować znowu kilku dni na polemikę z administratorem tylko stworzyć ręcznie potrzebne katalogi i koniec...

Problem objawia się tym, że po zamknięciu popup na następnej stronie nadal ono wyskakuje.

Pozdrawiam.

tomaszek83
26-04-2013, 14:09
Pracuję na serwerze, który administruje mała firma hostingowa i są ciągle problemy z uprawnieniami (tworzenie katalogów itd),

Jeśli problemem jest hosting jak mówisz, to zmień ten hosting. Bo to jakaś tragedia jest.

startx_pl
26-04-2013, 14:30
Serwer należy do jednego z klientów. Parę razy wspominałem o problemach, w zeszłym roku był cyrk, że poznikały strony, później był przywracane z backupów sprzed miesiąca czyli z brakami wprowadzonymi w międzyczasie, ale klient nie wiem z jakiego powodu nie chce zmieniać serwera, a ja nie chcę się z nim, kłucić ponieważ współpracujemy już od klilku lat, jest rzetelny i wypłacalny, nie ma węża w kieszeni co jest coraz większym problemem w dzisiejszych czasach... więc muszę jakoś to przeboleć.

Pozdrawiam.

Jola
26-04-2013, 15:16
Co to znaczy: "gdzie się zapisują jakieś ewentualne pliki tymaczasowe dla tego pluginu" ?
Która wersja Joomla?
Adres strony?

tylut
09-05-2013, 09:43
Czy ktoś wie jak można zrobić aby w tym pluginie po kliknięciu "czytaj więcej" odnosił się do linku zewnętrznego a nie id artykułu?

ekumi
09-05-2013, 12:34
Czy ktoś wie jak można zrobić aby w tym pluginie po kliknięciu "czytaj więcej" odnosił się do linku zewnętrznego a nie id artykułu?

Na prztkład nie podawać id artykułu i na sztywno ustawić link w pliku językowym.

tylut
09-05-2013, 13:10
a nie trzeba nic zmieniać w pliku info_ciacho.xml? może podpowiedzieć konkretnie, w której lini i jak to zmienić?

zwiastun
09-05-2013, 13:47
1. @ekumi napisał wyraźnie, że w pliku językowym (a nie w xml)
2. Rozwiazanie było już na forum podawane (dotyczyło ustawień w witrynie wielojęzycznej). Sposób dokładnie taki sam. Poszukaj

ekumi
09-05-2013, 14:01
a nie trzeba nic zmieniać w pliku info_ciacho.xml? może podpowiedzieć konkretnie, w której lini i jak to zmienić?

w pliku językowym tego dodatku (w katalogu administrator) zamień %s w definicji stałej językowej INFO_CIACHO_INFO na link. Powinno to być coś w rodzaju:


INFO_CIACHO_INFO="<h4>Informacje o plikach cookie</h4><p>Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. <a href="http://www.joomla.pl">Zobacz więcej...</a></p>"

tylut
10-05-2013, 08:20
Bardzo dziękuje za pomoc-szczególnie "ekumi" już wszystko ok.:)

przemko
11-08-2013, 01:00
Zainstalowałem ten moduł dla wersji 1.0.x. Wszystko działa prócz tego, że po kliknięciu "zamknij" i przejściu na kolejną stronę komunikat ponownie się pojawia. Co zrobić, żeby przestał?