PDA

Zobacz pełną wersję : Sortowanie w Contus HD Video Share



tomaszek117
27-03-2013, 18:33
Witam.
Czy dałoby się w tym komponencie zmienić sortowanie filmów bedących w Kategoriach? Gdy w ustawieniach zmieniam liczbe porządkową to nic to nie daje, filmiki po prostu sortują sie wg dodania ( swojego ID ) tyle że nowo dodane znajdują się na końcu a raczej dobrze by było jakby znajdowały się na początku Kategorii, czy mógłby ktoś pomóc?

A drugie pytanie dotyczące tego samego to w css modułu do tego dodatku ustawiłem że w module ostatnio dodanych filmach mam wszystko ułożone centralnie, ale gdy podstrona zmienia sie na strone z kategoriami to wszystkie miniatury filmow uciekają na lewo... niżej screeny:

6481
6482

tomaszek117
28-03-2013, 17:18
Na pierwszą część posta znalazłem odpowiedź. A mianowicie w pliku:

/components/com_contushdvideoshare/models/category.php

Linia 73 na końcu dopisać
a.ordering,
Linia 82 zmienic na
ORDER BY ordering asc - Sortowanie według porządku ustalonego w panelu admina (Mniejsza cyfra będzie wyświetlana najpierw)

ORDER BY ordering desc - Sortowanie według porządku ustalonego w panelu admina (Większa cyfra będzie wyświetlana najpierw)

Mógłby ktos pomóc w sprawie drugiego pytania?

zwiastun
28-03-2013, 17:28
Link do strony, inaczej nikt Ci nie pomoże.

tomaszek117
28-03-2013, 18:28
http://mttolo.cba.pl/ tutaj testuje pluginy i wyglad strony

Twoje polecenie podania mi adresu strony uświadomilo mnie o co chodzi :)
Znalazłem rozwiązanie i na to...
Po prostu gdy bylem na innej podstronie niż ta związana z Contusem, css'a pobierało z pliku od modu, a gdy podstrona zmienila sie na zwiazana z Filmami css jest pobierany z pliku głownego css'a a nie tylko modulowego, wystarczylo w nim wykonac te same zmiany i wszystko stało się jasne :)

zwiastun
28-03-2013, 18:41
Moduły są wyśrodkowane. W czym zatem problem?

Dopisane: najtrwalsza jest wiedza, której się samemu doświadcza. Często nie ma się co spieszyć z zadawaniem pytań na forum, bo wystarczy dokładniej zbadać swój problem.

tomaszek117
28-03-2013, 18:46
No ja sie z tym problemem zmagałem juz jakies 3 dni przed napisaniem tego postu, niestety nie wpadlem na genialny pomysl sprawdzenia zrodla strony... wiekszosc rzeczy robiłem metoda prob i błędów...
Dzieki za pomoc ;)

zwiastun
28-03-2013, 18:49
Do FF masz dodatek Firebug, w Chrome masz narzędzie Zbadaj element, w Internet Explorer Narzędzia programistyczne - naucz się z nich korzystać, a niejeden z takich problemow rozwiążesz w kilka minut :)