PDA

Zobacz pełną wersję : Kategorie i wiadoosci na stronie głównej



asdwqer
27-03-2013, 19:48
Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze dodatku do joomli. Chodzi o wyświetlanie informacji w kategoriach na stronie głównej. np kategoria wiadomości a w niej kilka najnowszych wiadomosci, kategoria sport i tu także kilka wiadomości z różnych dyscyplin...cos w stylu http://krotoszyn.pl/ gdzie na głównej są kategorie : wiadomosci, oswiata, kultura itp.. a w nich po kilka najnowszych wydarzen. pozdrawiam

MagicWawa
27-03-2013, 21:07
Do tego nie potrzeba dodatku. Wystarczy dobrze ustawić wyświetlanie na stronie głównej kategorii i podkategorii. Tworzysz kategorię "strona główna" i w niej poszczególne podkategorie. Na stronie głównej wyświetlasz kategorię główną z podkategoriami włącznie i układasz w kolumny.

styljola
02-04-2013, 17:19
Mam podobny problem.

Zainstalowałam wersję 2.5.9, utworzyłam menu z osobnymi kategoriami dla każdej zakładki i którą z zakładek ustawię domyślną to ta nie wyświetla żadnej treści.
Próbowałam również ustawiać wyróżnione artykuły na stronie głównej i dalej nic. Jakby strona domyślna nie zczytywała treści.

W starszej wersji miałam ustawionną stroną home jako Front Page Blog Layout i wyświetlały się wszystkie dodane artykuły z wszystkich kategorii które miały opcje front

zwiastun
02-04-2013, 20:16
W Joomla 2.5 służy do tego pozycja menu typu Przegląd artykułów wyróżnionych. Wyświetla wszystkie artykuły oznaczone jako wyróżnione.
Na podstawie opisu powyżej, który można streścić: "nie wyświetla się" nie sposób cokolwiek doradzić.

styljola
02-04-2013, 21:26
Mam zakładkę MODA w której wyświetlają się artykuły z tej kategorii
jeżeli ustawię MODA jako domyślną stronę to artykuły się nie wyświetlają gdy kliknie się na tą zakładkę

6509
6510
6511

Próbowałam ustawiać np HOME jako
Artykuły wyróżnione - przegląd kategoria MODA
ale ta sama reakcja czyli pojawiają się artykuły gdy strona nie jest domyślna
a gdy ustawimy ją jako domyślną to artykułów brak

prawdopodobnie to wina szablonu bo w podstawowym poinstalacyjnym dane wyświetlają się poprawnie :(

myślałam że ktoś spotkał się z taką sytuacją

zwiastun
02-04-2013, 21:36
prawdopodobnie to wina szablonu
Zajrzyj do katalogu szablonu. Jest tam katalog /html. Sprawdź, czy jest w nim podkatalog com_content. Jeśli tak, zmień na chwilę jego nazwę i sprawdź efekt.

styljola
02-04-2013, 21:46
Zmienił się format artykułów ale nadal gdy ustawimy kategorię na domyślną to artykuły się nie pokazują