PDA

Zobacz pełną wersję : Jak najlepiej zabezpieczyć Joomla 3.0



egon170
28-03-2013, 16:16
Witam,

Mam prośbę o opinię osób - jak lepiej zabezpieczyć stronę Joomli
W firmie wykupione są na inne strony 2 moduły
- RS Firewall - i on ma opcję dodatkowego hasła do zaplecza jednak dalej zostaje standardowa ścieżka /administrator
i z tego co czytałem teoretycznie ma większe możliwości blokowania skryptów, rozszerzeń itp

- jSecure - zmienia ścieżkę standardową do Administrator i ma dodatkowe hasło ale do siebie (do konfiguracji własnej)

Czy mogę prosić opinię - co wg Was jest lepsze do zabezpieczenia strony

zwiastun
28-03-2013, 16:49
Czy zapoznałeś się z z możliwościami RS Firewall i jSecure? Czy porównałeś, co te dwa rozszerzenia potrafią, oferują? Pytasz o porównanie Goliata i mrówki. Ciekawe, jakich się spodziewasz opinii?

egon170
28-03-2013, 17:13
Dziękuję za info
Niestety obawiam się, że moja wiedza ogólnie będzie za mała abym mógł sam dojść do tego który jest z nich lepszy ... Dlatego zadałem to pytanie, mając nadzieję, że wypowie się ktoś znający ten temat i podpowie laikowi. Każdy z producentów będzie zachwalał swój wyrób ...

zwiastun
28-03-2013, 17:20
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Przykro, ale zapewne w ogóle nie wiesz, co oferują te dwa rozszerzenia.
Między wychwalaniem (reklamowaniem), a wyszczególnieniem funkcji jest dość istotna różnica. Twoje pytanie jest tym bardziej dziwne, że - jak piszesz - "W firmie wykupione są na inne strony 2 moduły" (pomijam, ze to nie moduły - jedno to rozbudowane rozszerzenie, drugie - niewielki, acz użyteczny, dodatek).

zwiastun
28-03-2013, 17:33
@Gall Anonim - i słusznie - pośmiał się ze mnie na PW, że jSecure to również komponent. Jako że akurat tego nie używam, a pamiętałem jako dodatek, wprowadziłem Cię niechcący w błąd. Tak czy owak rozszerzenie to oferuje jedynie zabezpieczenie sposobu uwierzytelniania. Dzięki @Gall Anonim.

egon170
28-03-2013, 17:52
Witam, Dziękuję za odpowiedź - nie chciałem niczego reklamować - chociaż tak to zostało odebrane - przepraszam!
Jeżeli uważacie go za reklamę - proszę go usunąć.

Nie ukrywam, że miałem nadzieję, że oba te komponenty "ruszą" razem jednak u mnie się to nie udało
Jak włączę jSecure to działa logowanie po innej ścieżce dostępu, jednak nie działa mi dodatkowe hasło do zaplecza z RSa
Kolejna sprawa obawiam się czy 2 takie komponenty na raz nie spowodują więcej złego niż dobrego - niektóre z ich funkcji się powielają

zwiastun
28-03-2013, 18:03
Nie ma, moim zdaniem potrzeby dwóch grzybów w barszcz, zwłaszcza, że RS Firewall oferuje cały arsenał środków ochrony witryny, a JSecure tylko ochronę jednego aspektu (uwierzytelniania).
Nie rozumiem, o jakich reklamowych obawach piszesz - moją intencją było, byś zapoznał się ze specyfikacją funkcji obu tych rozszerzeń.

egon170
28-03-2013, 18:06
Bardzo dziękuję ! Uważam temat za zamknięty :)