PDA

Zobacz pełną wersję : Opcje wyszukiwania



WhitePatriot
28-03-2013, 16:55
Witam po raz kolejny ;)

Chciałbym, aby wyszukiwarka nie dawała pewnych opcji wyszukiwania.. Chodzi konkretnie o to:
http://zapodaj.net/images/e4c6668531298.bmp
http://zapodaj.net/images/e4c6668531298.bmp

Szukałem możliwości wyłączenia tego filtru wyszukiwania w Panelu Administratora, jednak niestety - nie znalazłem takiej opcji. Klikałem gdzieniegdzie TAK, gdzieniegdzie NIE, ale bezskutecznie.

Jakie linijki z jakich plików mam usunąć, aby te opcje wyszukiwania nie były dostępne? Po prostu wyszukiwarka działałaby w domyślny sposób, szukając tym samym i w artykułach i w doniesieniach i w kontaktach i w zakładkach, a użytkownik nie miałby możliwości ingerencji w to.

Dlaczego tak?
Ano szablon, jaki stosuje, sprawia, że opcja ta (i tak nikomu nie potrzebna) zajmuje dużą część ekranu i znacznie wydłuża stronę.

zwiastun
28-03-2013, 17:00
Wyłącz dodatki, które obsługują wyszukiwanie.
PS To, ile ten wybór opcji zajmuje miejsca, zależy od szablonu. Równie dobrze może to wszystko być w jednym wierszu (i tak jest najczściej)

WhitePatriot
28-03-2013, 17:07
Wyłącz dodatki, które obsługują wyszukiwanie.
Nie do końca zrozumiałeś. Jeśli wyłączę dodatki, to wyszukiwarka przestanie wyszukiwać w Artykułach/Kategoriach/Zakładkach/Kontaktach itp itd.
Ja natomiast chcę, aby wyszukiwanie odbywało się i w Kontaktach i w Zakładkach i w Artykułach, jednak nie chcę, aby WYŚWIETLAŁY się te opcje wyszukiwania. One po prostu zajmują względnie dużo miejsca objętościowo na stronie, a przeciętnemu użytkownikowi na nic się nie zdadzą (bynajmniej nie na mojej witrynie).
Reasumując - chcę zrezygnować z pola "Wyszukaj tylko". Ma się ono nie wyświetlać. Jednakże wyszukiwanie ma być dostępne, a jeśli ja wyłączę dodatek - wyszukiwać nie można..
http://zapodaj.net/images/e4c6668531298.bmp



PS To, ile ten wybór opcji zajmuje miejsca, zależy od szablonu. Równie dobrze może to wszystko być w jednym wierszu (i tak jest najczściej)
To chyba logiczne.. ;) Ale szablonu nie będę przez to zmieniać.



W mojej opinii należałoby dokonać zmian w plikach. Tylko pracuję od zaledwie kilku godzin na Joomli stąd prosiłbym o sprecyzowanie - jakie pliczki, gdzie je znajdę, co z nich usunąć? Dla mnie byłoby to szukanie igły w stogu siana..

zwiastun
28-03-2013, 17:16
Nie trzeba zmieniać szablonu, trzeba po prostu wystylizować ten element. Można też spowodować niewyświetlanie za pomocą dyrektywy display:none.
Link do strony i ktoś może podpowie.

WhitePatriot
28-03-2013, 17:19
Nie trzeba zmieniać szablonu, trzeba po prostu wystylizować ten element. Można też spowodować niewyświetlanie za pomocą dyrektywy display:none.
Link do strony i ktoś może podpowie.

Nie chcę stylizować żadnego elementu, będzie z tym za dużo zabawy. Zamiar jest prosty - pragnę usunąć opcję "Wyszukaj tylko".
W prawym-górnym rogu witryny mam pole wyszukiwarki, gdy ktoś wpisze w nie jakąś frazę - oczywiście wyszukuje mu poprawnie elementy, ale dodatkowo ponad wynikami pojawiają się opcje ich wyświetlania (ile wyników na stronie, kolejność itp itd.. wyskakuje w tym pole "wyszukaj tylko" - tego właśnie chcę uniknąć, usunąć je).

Stąd prosiłbym o sprecyzowanie toku działań z dyrektywą "display:none", bądź proszę o jakieś rozwiązanie z poziomu plików (z panelu administratora raczej się to nie uda, a co do plików - co z nich usunąć, aby nie pokazywało się "wyszukaj tylko").

zwiastun
28-03-2013, 17:49
Podpowiedź bez podglądu kodu Twojego szablonu z Twojej witryny to strzelanie do słonia, ale z zawiązanymi oczami po 20 obrotach w kółko:

#searchForm fieldset.only {display:none}
umieszczone w ostatnim w czytywanym arkuszu stylów.

Ale jest inne rozwiązanie i prostsze rozwiązanie, jeśli mnie pamięć nie myli: stworzyć pozycję menu Wyszukiwanie i w jej ustawieniach wyłączyć Zakres wyszukiwania (ustawić na Nie). Pozycję menu można ukryć.

WhitePatriot
28-03-2013, 18:00
Podpowiedź bez podglądu kodu Twojego szablonu z Twojej witryny to strzelanie do słonia, ale z zawiązanymi oczami po 20 obrotach w kółko:

#searchForm fieldset.only {display:none}
umieszczone w ostatnim w czytywanym arkuszu stylów.


Niestety, wiele mi to nie mówi. Z programowaniem styczności nie miałem praktycznie wcale (tylko podstawy C++, 17 lat mam). Korzystam z szablonu JSN Boot.
Instalkę wrzuciłem tutaj (żeby pobrać plik od producenta, musiałbyś polubić go na facebooku):
http://www35.zippyshare.com/v/14067019/file.html

Potrzebujesz jeszcze jakichś plików, cobyś mógł spróbować mi pomóc?

zwiastun
28-03-2013, 18:07
Ale jest inne rozwiązanie i prostsze rozwiązanie, jeśli mnie pamięć nie myli: stworzyć pozycję menu Wyszukiwanie i w jej ustawieniach wyłączyć Zakres wyszukiwania (ustawić na Nie). Pozycję menu można ukryć.
To jest dla Ciebie najprostsze rozwiązanie.

WhitePatriot
28-03-2013, 18:19
Najprostsze, jednak nie odpowiada mi stworzenie menu, prowadzącego do wyszukiwarki.
Za wyszukiwarkę służyć ma pole dostępne w prawym-górnym rogu.
To rozwiązanie zatem odpada.

W mojej opinii dość proste i skuteczne będzie wejście w odpowiedni plik (bądź dwa/trzy pliki) i usunięcie kilku odpowiednich linijek. Mogę się mylić, ale chodzi o eliminację opcji "Wyszukaj tylko".
Co prawda, Twoim sposobem, ustawiając Zakres Wyszukiwania na NIE, nie wyświetla mi się to niepożądane pole, jednak już przy wyszukiwaniu z prawego-górnego rogu, ten cały Zakres Wyszukiwania nadal jest widoczny..

Jesteś w stanie mi jakoś pomóc?

zwiastun
28-03-2013, 18:32
Żadne zmiany w kodzie nie są potrzebne, żeby uzyskać efekt, na jakim Ci zależy.
Jesteś uciążliwy. Zrób, co proponuję i nie wymuszaj tasiemcowych odpowiedzi, gdy nie są potrzebne.

WhitePatriot
28-03-2013, 18:38
Na PW dostałeś adres strony oraz dane do konta, na które miałbyś się zalogować, coby sprawdzić, że Twoja metoda nie działa.
Gdyby ten sposób działał - nie prosiłbym o pomoc, a jeszcze dwa posty temu podziękowałbym za rozwiązanie. ZAWSZE, zanim zapytam - sprawdzam to, co ktoś bardziej doświadczony powie. Nie jestem marną pijawą...

zwiastun
28-03-2013, 18:40
Przedstawiona Ci metoda działa. Na 100%, no - na 99,5.
Jeśli nie chce zadziałać - dopisz w ustawieniach modułu wyszukiwarki ID pozycji menu.
Jeśli to nie pomoże, wpisz do arkusza stylów, który jest wczytywany jako ostatni, na jego końcu, to co Ci już podpowiedziałem wcześniej.

Trzecia ewentualność: nadpisywanie szablonem.
W kodzie nadpisującym należy usunąć poniższy fragment:



<?php if ($this->params->get('search_areas', 1)) : ?>
<fieldset class="only">
<legend><?php echo JText::_('COM_SEARCH_SEARCH_ONLY');?></legend>
<?php foreach ($this->searchareas['search'] as $val => $txt) :
$checked = is_array($this->searchareas['active']) && in_array($val, $this->searchareas['active']) ? 'checked="checked"' : '';
?>
<input type="checkbox" name="areas[]" value="<?php echo $val;?>" id="area-<?php echo $val;?>" <?php echo $checked;?> />
<label for="area-<?php echo $val;?>">
<?php echo JText::_($txt); ?>
</label>
<?php endforeach; ?>
</fieldset>
<?php endif; ?>


Dopisane:
Sprawdziłem - działa. Miałeś dwukrotnie pozycję menu typu Wyszukiwanie z różnymi ustawieniami, dlatego Ci nie działało.
Dodatkowo masz w arkuszu stylów custom.css dopisany i zakomentowany wiersz z display:none, gdyby Ci jednak coś nie wyszło przy tworzeniu witryny.

WhitePatriot
28-03-2013, 21:51
Trzecia ewentualność: nadpisywanie szablonem.
W kodzie nadpisującym należy usunąć poniższy fragment:



<?php if ($this->params->get('search_areas', 1)) : ?>
<fieldset class="only">
<legend><?php echo JText::_('COM_SEARCH_SEARCH_ONLY');?></legend>
<?php foreach ($this->searchareas['search'] as $val => $txt) :
$checked = is_array($this->searchareas['active']) && in_array($val, $this->searchareas['active']) ? 'checked="checked"' : '';
?>
<input type="checkbox" name="areas[]" value="<?php echo $val;?>" id="area-<?php echo $val;?>" <?php echo $checked;?> />
<label for="area-<?php echo $val;?>">
<?php echo JText::_($txt); ?>
</label>
<?php endforeach; ?>
</fieldset>
<?php endif; ?>


Dopisane:
Sprawdziłem - działa. Miałeś dwukrotnie pozycję menu typu Wyszukiwanie z różnymi ustawieniami, dlatego Ci nie działało.
Dodatkowo masz w arkuszu stylów custom.css dopisany i zakomentowany wiersz z display:none, gdyby Ci jednak coś nie wyszło przy tworzeniu witryny.

Odnośnie dopisku - nie widzę, aby to działało.. Wchodzę na główną - w prawym-górnym rogu wyszukuję czegoś i.. dalej mam te niechciane pole.
Odnośnie nadpisywania - gdzie mam usunąć ten fragment, konkretnie gdzie? Jak się dostać do tego pliku, który miałbym zmodyfikować?
Ewentualnie masz dostęp to mi to ciachnij raz dwa ^^

zwiastun
28-03-2013, 21:54
Nie bardzo rozumiem, widocznie zaś jakaś niekonsekwencja z pościgu za kolejnymi numerkami.
Usunąłem przez CSS.