PDA

Zobacz pełną wersję : Related articles i inne moduły w menu w kolumnie / sidebarze w artykule



Baza
28-03-2013, 16:28
Cześć,

Poszukuję modułów lub innego sposobu do wrzucenia w kolumnę w artykule modułów takich jak Related Articles, Google AdSense, Lastest Articles, jakiś Custom Field jak w Wordpressie, Socialny moduł itp. Jak to ugryźć? Jedyne co znalazłem przeszukując google to moduły z ijoomla.com za jedyne $77 co dla mnie osobiście zbyt wygórowana cena.

http://img825.imageshack.us/img825/8238/clipboard02ulx.jpg

zwiastun
28-03-2013, 17:16
Osadzasz treść artykułu w divie np. o szerokości 70% obszaru przeznaczonego na artykuł, a w drugim divie swoje moduły. Drugi div stylizujesz jako pływający do prawej.

Baza
28-03-2013, 17:52
Moduł boczne nie będzie przeszkadzało? Dzięki za informację.

zwiastun
28-03-2013, 17:53
Moduł boczne nie będzie przeszkadzało?
Nie rozumiem? Pytałeś, jak osadzić w artykule.

Baza
28-03-2013, 18:22
Kurcze, menu zamiast moduł. Nie wiem skąd się to słowo wzięło.

Nie w artykule, w bocznym menu - sidebarze a.k.a. kolumnie czy jak to tam nazywacie, które pojawia się przy konkretnych artykułach. Sprawdź link w pierwszym poście. Jest tam SIDE MENU MODULE i pod tym chciałbym mieć menu oraz odpowiednie moduły.

zwiastun
28-03-2013, 18:33
Related Articles, Latest Articles - standardowe moduły i maja swoje polskie nazwy. Niczego nie potrzeba, wystarczy je utworzyć i opublikować.
Google Adsense - można posłużyć się modułem Własny HTML lub poszukać na JED specjalnego modułu.
Doświadczenia z WordPressa mogą być przydatne podczas korzystania z Joomla, jeśli przyjmiesz do wiadomości, że Joomla, to Joomla, a WordPress to Wordpress. Jedno i drugie wymaga poznania, by się nimi posługiwać.

Baza
28-03-2013, 19:16
No dobra, ale dalej nie wiem jak umieścić dany moduł w menu, nawet jak jakiś znajdę.


Jedno i drugie wymaga poznania, by się nimi posługiwać.

Staram się, staram. Już coraz więcej wiem, a im więcej wiem tym bardziej Joomla mi się podoba. Chociaż jest kilka rzeczy, które chętnie bym zmienił :). Nie ważne.