PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla & Bootstrap



Nowy_na_forum
30-03-2013, 18:41
Witam wszystkich.

Co sądzicie na temat połączenia Joomla 3x z Bootstrap?. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że rozważam zastosowanie tej technologii u siebie. Przykładem takiego zastosowania jest np szablon zaplecza w Joomli "Isis".
Jeżeli spotkaliście się z Bootstrapem na waszej drodze podajcie (jeżeli zechcecie) + i - takich zastosowań i co to pomoże naszym stronom.

Pozdrawiam.:spoko:

zwiastun
30-03-2013, 19:08
Może to Ci się przyda?
http://blank.vc/

Nowy_na_forum
30-03-2013, 19:12
Dzięki za link. Chodzi mi jednak o tzw. dyskusje czy Bootstrap jest dobrym rozwiązaniem pod joomle i czy technologia będzie szła w kierunku przekształcania szablonów joomla na szablony z bootstrapem!
Pozdrawiam!

PeFik
31-03-2013, 03:46
czy technologia będzie szła w kierunku przekształcania szablonów joomla na szablony z bootstrapem!

Hmm, widzę że mało czytałeś na ten temat.
Praktycznie 85% obecnych na rynku farmeworków dla Joomla 3.0 opiera sie na boostrampie (praktycznie tylko 2-3 sie wyłamują), zatem idąc tą drogą - owszem. Chyba, że do czasu 3.5 zdecydują się na inny framework, ale pamiętaj że boostramp również się rozwija, jest poprawiany etc.

ino
09-06-2014, 12:17
Witam,

Chciałbym się podpiąć pod temat i dodać, że postanowiłem zrobić szblon responsywny wykorzystując do tego celu pliki:

.../media/jui/css/bootstrap-responsive.min.css
.../media/jui/css/bootstrap.min.css

Strona jest responsywna ale mam dość duże problemy z poprawnością kodu ze standardem w3c. Validarot pokazuje mi ponad 700 błędów właśnie w tych plikach:( odziwo gdy sprawdzam stronę w tym samym validatorze ale przez ipada pokazuje mi tylko 4 błędy, o co tu chodzi?

W tym momencie jestem dość rozczarowany i bezradny bo nie znalazłem rozwiązania w sieci, a teraz wychodzi na to, że nie potrafię pisać kodu zgodnego ze standardami, co nie jest prawdą bo błędy są w kodzie którego nie jesem autorem, heh... Cała strona jest na joomla 3.3

adres: artur-szozda.com

Karol99
09-06-2014, 17:18
Bootstrap nie przechodzi walidacji CSS3 - sprawdź na czystej stronie demo. Niektórzy próbują te błędy naprawiać/usuwać, ale odbywa się to kosztem jego funkcjonalności: różne "sprytne myki" zastosowane przez twórców Bootstrapa efektownie działają właśnie kosztem walidacji.

Co do samej walidacji są dwie szkoły. Jedni ortodoksyjnie twierdzą, że dobra strona (szerzej: kod) musi się poprawnie walidować, drudzy uznają wyższość funkcjonalności nad dogmatem...

ino
10-06-2014, 15:09
A można osiągnąć podobny efekt a jakiś inny sposób? Bo 700 błędów to zdecydowanie za dużo ... heh

mjmartino
10-06-2014, 19:02
A można osiągnąć podobny efekt a jakiś inny sposób? Bo 700 błędów to zdecydowanie za dużo ... heh
Zastanów się na co Ci ta walidacja w3c ??
Skoro strona otwiera się szybko jest skalowalna to poco popadać w paranoje...