PDA

Zobacz pełną wersję : "zawieszka" instalacji - nie przechodzi do krok.2



AbazyPaszak
31-03-2013, 21:16
Jest to mój pierwszy post zatem witam wszystkich!

Mam następujący problem podczas instalacji Joomla 3.0.3 i 2.5 na zwykłej usłudze hostingowej:

Wrzuciłem plik zip na serwer i rozpakowałem go skryptem php, dodałem php.ini dla hosta i konfiguracja była "na zielono". Wybrałem język i po kliknięciu dalej, kółko kręci się w kółko! Występuje cykliczna aktywność sieci przez ajax (z plików index.php i mootools-core.js) ze statusem 'ok'. Na serwerze lokalnym wszystko działa bez problemu! Kombinowałem na wiele sposobów i nie mam pojęcia co zrobiłem źle. Bardzo proszę o pomoc!

benek1234
31-03-2013, 21:34
Miałem podobny kiedyś problem na darmowym hostingu,nie dało rady zainstalować też się kręciło w koło i nic nie mogłem zrobić,to są uroki darmowych hostingów.
Ale zrobiłem inaczej,spakowałem wszystko z lokalnego komputera do pliku zip,przegrałem to na serwer,rozpakowałem,utworzyłem tam bazę danych wyeksportowałem bazę danych z lokalnego kompa i zaimportowałem ją do nowo utworzonej na hostingu,
skonfigurowałem plik configuration.php i jomla ruszyła.Teraz nie używam darmowych serwerów więc problemów nie mam.

AbazyPaszak
31-03-2013, 21:37
Jeśli nie da rady inaczej to spróbuję Twoim sposobem również, natomiast nigdzie nie napisałem, że to jest darmowy serwer ;) To usługa w home.pl linia eko serwer pro.

benek1234
31-03-2013, 21:53
dasz rade próbuj.:D

Gall Anonim
31-03-2013, 22:31
To usługa w home.pl linia eko serwer pro.
1. Mają swoją pomoc techniczną
2. Mają autoinstalatory
3. Większość problemów na home.pl zostało usuniętych - no chyba że właśnie coś nowego wykombinowali.
Pzdr

AbazyPaszak
31-03-2013, 23:16
b (http://sql.serwer1320814.home.pl/)enek1234 - skopiowałem wszystko i działa. wielkie dzięki!

Gall Anonim - wydaje mi się, że nie jest to jakiś "wstrzyknięty" przez hosta JS typu statystyki bo mam wszystko powyłączane ale kto to wie ;) Ciekawe, że rzecz ma miejsce na różnych wersjach Joomla, przeglądarkach itd. A jeśli chodzi o autoinstalatory to w home.pl NIE są one przewidziane dla linii ekonomicznej. No cóż, każdy chce zarabiać :) Jak dla mnie, to temat można zamknąć. Pozdr

viatrak
04-04-2013, 13:01
Witam, ja chciałem najpierw na XAMPPie sobie trójeczkę zainstalować i w ostatnim kroku czyli przy:


Usuwanie starych tabel bazy danych




Tworzenie tabel bazy danych




Instalowanie przykładowych danych




Tworzenie pliku konfiguracyjnego


na pozycji Tworzenie tabel danych
po utworzeniu trzech tabelek pasek stanu gdzieś na 20 % a pasek działania lata jakby nigdy nic tak od wygaszacza ekranu do wygaszacza ekranu :)
W poprzednim oknie wszystko było na zielono, a jak było standardowo dla XAMPPa dwa na pomarańczowo to tak samo, w różnych konfiguracjach, z danymi i bez przykładowych danych, Nawet przetestowałem XAMPPa Lite ale to samo. Pecha mam do Joomla! Może procek źle skonfigurowałem? Pomóżcie proszę bo wezmę bejsbola i potraktuję komputer i będzie strata tatatata :)

tomaszek83
04-04-2013, 13:09
Może zamiast XAMPP użyj sobie JAMP. Raczej procek nie ma tu nic do rzeczy.

viatrak
04-04-2013, 13:28
Nie ukrywam, że sugestia dobra ale ze względów oczywistych wolałbym XAMPP :)

besonerms
04-04-2013, 15:34
Witam,
U mnie też się zawiesza ale przy po ostatnim kroku.

INSTALACJA
Tworzenie kopii zapasowych baz danych - OK
Tworzenie tabel baz danych ................ KONIEC

Wraca z powrotem do ostatniego kroku.


Jedna Joomla 2.5 już stoi na tym serwerze i nie ma z nią problemów. PHP uaktualnione, nowa baza MySql.

jarmi
08-06-2013, 13:54
Odpowiedź może być bardzo prozaiczna: w trakcie wgrywania plików odznacz zamianę rozszerzeń na małe litery (na serwerze ma to znaczenie) - czyli nie można sobie zmieniać znaków na małe lub wielkie.

shadow21
12-06-2013, 01:08
Nie ukrywam, że sugestia dobra ale ze względów oczywistych wolałbym XAMPP
Doinstaluj BitNami do Xamppa.

zwiastun
12-06-2013, 01:39
@shadow21: doradzasz na post sprzed kilku miesięcy. A przy tym raczej pudłujesz - jaki problem rozwiąże zainstalowanie BitNami, skoro XAMPP nie został poprawnie skonfigurowany.