PDA

Zobacz pełną wersję : info ciacho



chester-hektor
02-04-2013, 11:46
witam,
moze ktos podpowiedziec jak zainstalowac ten dodatek info ciacho w joomla 1,5 , jestem poczatkujacym stad to pytanie , bede wdzieczny

zwiastun
02-04-2013, 11:50
Tak, jak każde inne rozszerzenie (za pomocą wbudowanego instalatora Joomla).
Następnie trzeba przygotować artykuł z polityką ciasteczek, zapamiętać jego ID, przejść na stronę Rozszerzenia / Dodatki / System - Informacje o ciasteczkach i skonfigurować dodatek.

chester-hektor
02-04-2013, 15:05
ok dziekuje , artykuł sobie zrobiłem , teraz instalacja , mam wgrac rozpakowany katalog na serwer rozumiem i dac tak jak wspominasz instaluj , po wgraniu jej mozliwosc wlacz / wylacz ? takiego dodatku

trzepiz
02-04-2013, 15:33
Zobacz tutaj.
http://wiki.joomla.pl/index.php/Screen.installer.15#Karta_Instalacje

Instalacja dodatków w Joomla! to rzecz, z którą będziesz miał do czynienia bez przerwy. Warto zatem poczytać informacje na wiki.joomla.pl.

chester-hektor
02-04-2013, 15:47
dzieki raz jeszcze , poszlo ok, ;)

Wojb
02-04-2013, 15:49
Witam
Mam pewnien problem, po instalacji Info Ciacho (wersja 1.5) na niektórych witrynach działa (wyświetla informację) tylko z www. a na niektórych bez www. co prawda na razie ustawiłem w .htaccess odpowiednio przekierowanie domen ale co może byc przyczyną?

Jola
02-04-2013, 17:52
Witam,
na ile dni ustawiłeś ważność ciasteczka?
Ciasteczko o kliknięciu "Zamknij" dla strony z www i bez www to 2 różne ciasteczka.
Skrypt sprawdza czy użytkownik ma w zapisane ciaseczko dla tej witryny, którą właśnie przegląda.
Jeśli kliknął "Zamknij" na stronie z www a bez www nie kliknął - to informacja się już nie pojawi na stronie z www ale
na stronie bez www nadal będzie.

Wojb
02-04-2013, 18:35
Dodatek EU Cookie Directive Lite, działa ok jednak nie ma możliwości zmiany położenia panelu

Dodam że w Info Ciacho, zależy też od przeglądarki jeśli otworzy sie witrynę:
Chrome
w zalezności od www czy bez
Safari
działa po odświeżeniu lub przejsciu na podstronę
IE
w zalezności od www czy bez
Opera
działa po odświeżeniu lub przejsciu na podstronę
FF
w zalezności od www czy bez

Generalnie daje sobie spokój. Pozdrawiam wszystkich.

Jola
02-04-2013, 19:03
To, że po wejściu na stronę nie pojawia się informacja - dopiero po odświeżeniu lub przejściu na podstronę - wynika z sugerowanej przez Forumowiczów modyfikacji, która działa tak:
sprawdź czy zapisane są jakieś ciaseczka - jeśli tak wyświetl informację,
jeśli nie (co się dzieje przy ustawionej blokadzie przeglądarki lub pierwszym wejściu na stronę w wer. 1.5) nie pokazuj nic.
Nie ma ciasteczek = nie ma informacji
Są ciasteczka = jest informacja

Co do przeglądarek - to ciekawe zachowanie - nikt jeszcze nie zgłaszał takich problemów, a jest sporo pobrań - może link do strony.

Wojb
02-04-2013, 22:19
Dokładnie o to chodziło, wielkie dzięki Jola, dla tych co tu trafią przekazuję link od Ciebie do rozwiązania problemu
http://forum.joomla.pl/showthread.php?70491-dziwne-zachowanie-dodatku-INFO-CIACHO-Joomla-2-5-9
Pozdrawiam

adventure
04-04-2013, 17:59
Witam
A czy ktoś mógłby zmodyfikować ten dodatek, tak aby zamiast id artykułu można było wpisać id menu dla wyświetlenia artykułu z informacją o polityce plików cookie (ewentualnie aby można było wybrać czy to ma być id artykułu albo id menu). Moja prośba wynika stąd, gdyż na głównej stronie (oddzielny szablon) używam tylko modułów, natomiast do wyświetlania artykułów używam oddzielnego szablonu, który nie jest stroną główną, a strona postawiona jest na J1.5.

Jola
05-04-2013, 00:56
Witam,
zanim pojawi się modyfikacja wyedytuj plik
plugins/system/info_ciacho.php w linii ok 80 jest

$link = JURI::base().'index.php?option=com_content&view=article&id='. $id_art;
zamień na (222 jest wymyślonym id menu - zamiast niego wstaw własny - poprawny):

$link = JURI::base().'index.php?option=com_content&view=article&id='. $id_art .'&Itemid=222';
zapisz w kodowaniu utf-8 i już :)

adventure
05-04-2013, 01:50
JOLA wielkie dzięki.

brombel
06-04-2013, 09:35
Zainstalowałem ten dodatek bez żadnych problemów. Wszystko działa bez problemu. Tylko coś zauważyłem.
Wpisując w google coś związane ze stroną, wyświetla się zamiast metadane streszczenia witryny właśnie ta informacja o plikach cookie.
Co zrobić żeby wyświetlało się z powrotem streszczenie strony?

b-net
06-04-2013, 09:49
Mam pytanie co z innymi wersjami językowymi ? czy da się skonfigurować dodaatek żeby wyświetlał się tylko w języku polskim ?

Jola
06-04-2013, 19:44
Witam,
@brombel problem wynikał z tego, że dodatek wyświetlał się jako pierwszą treść witryny, i to z użyciem znacznika h (co sprzyja indeksowaniu).
Najnowsza wersja dodatków na http://www.fundacja.joomla.pl/wydarzenia/w-fundacji/96-info-ciacho-wsparcie-od-nas-wsparcie-dla-nas naprawia ten błąd i przykleja treść info_ciacho do końca strony, tuż przed </body>.
Nie ma to wpływu na sposób wyświetlania się informacji.
Jednocześnie informuję, że w nowej wersji zachowany został wpis, który może powodować nie pokazywanie się informacji po pierwszym wejściu na stronę, czyli jeśli komuś to przeszkadza - należy zakomentować linię:

if(!count($_COOKIE)) $styl_ukryj = 'style="display:none;"';

@b-net jeśli chcesz treść po polsku po przełączeniu na inne języki - wystarczy we wszystkich plikach językowych (które wyprodukujesz) umieścić treść polską :)

tomeekm
06-04-2013, 20:16
Witam!
Mam pytanie odnośnie aktualizacji dodatku. Posiadam zainstalowaną pierwszą jego wersję i przy aktualizacji wyskakuje mi komunikat: "Błąd podczas instalacji Dodatek" oraz "Dodatek Instaluj: Inny dodatek już wykorzystuje katalog:.../plugins/system/info_ciacho". Muszę go odinstalować i zainstalować ponownie. Inne komponenty aktualizują się bez żadnych problemów. Wszystko odbywa się na lokalnym serwerze - JAMP :)

Jola
06-04-2013, 20:21
To nie jest wersja aktualizacyjna tylko instalacyjna, musisz odinstalować poprzednią wersję.

zwiastun
06-04-2013, 21:08
Czy na pewno wśród opublikowanych jest jeszcze jakaś wersja instalacyjna a nie aktualizująca? Wydawało mi się że poprawiłem metodę instalacji na "upgrade".

T.O.M.M.Y
07-04-2013, 15:14
A ja mam problem taki iż zainstalowałem na Joomla 2,5 dodatek pojawia się ale jest nie aktywny przycisk Zamknij naciskam i nie znika po odświeżeniu strony dopiero jest już ok

Jola
07-04-2013, 18:07
A adres strony?

T.O.M.M.Y
07-04-2013, 19:17
pwelhan.pl

Patros
07-04-2013, 21:54
Witam,
Po zainstalowaniu dodatku wyświetla się wszystko ale pod flashem który jest w nagłówku - jak to mozna zmienić?

www.brwinow.pl

Jola
07-04-2013, 22:56
@T.O.M.Y.Y nie wiem co zrobiłeś - ale dodatek info_ciacho dodawany jest dwa razy - jeden nakłada się na drugi - dlatego kliknięcie nie działa.

- - - Updated - - -

@Patros - w konfiguracji dodatku ustawiasz gdzie ma się wyświetlać - u góry czy na dole strony

Patros
08-04-2013, 08:53
Dzięki Jola,

Już sobie poradziłem - flash zasłaniał diva z cookie. Wystarczyło dodac do parametrów flasha
<param name="wmode"
value= "transparent" />

i zadziałało.

T.O.M.M.Y
08-04-2013, 09:36
@T.O.M.Y.Y nie wiem co zrobiłeś - ale dodatek info_ciacho dodawany jest dwa razy - jeden nakłada się na drugi - dlatego kliknięcie nie działa.

- - - Updated - - -

@Patros - w konfiguracji dodatku ustawiasz gdzie ma się wyświetlać - u góry czy na dole strony



W tym sęk że ja na mam tylko jeden zinstalowany

Jola
09-04-2013, 01:59
@T.O.M.M.Y. na 99% w Twoim szablonie pojawia się dwa razy </body>
Myślę, że to nie wszystkie wpadki. Sprawdź za pomocą odpowiednich narzędzi.

maxus101
12-04-2013, 13:43
Witam,
Mam następujący problem z info ciacho: na stronie w wersji polskiej działa poprawnie, natomiast w tłumaczeniu wyświetla się INFO_CIACHO_INFO. Zaznaczam, że przeczytałem wątek o podobnym problemie i mam najnowszą poprawiona wersję info_ciacha. Moja wersja joomla to 2.59 z tym, że jest to migracja 1.5.26.

Jola
12-04-2013, 15:20
Witam,
zakładam, że przełączasz na angielski. Czy utworzyłeś plik językowy
en-GB.plg_system_info_ciacho.ini i
en-GB.plg_system_info_ciacho_sys.ini
z przetłumaczonymi komunikatami (niekoniecznie muszą być przetłumaczone),
zapisałeś w kodowwaniu utf-8 i dodałeś je do katalogu
administrator/language/en-GB/
??

maxus101
15-04-2013, 13:12
Dzięki za podpowiedź, już działa. Zapewne chodziło Ci o pliki en-GB.plg_system_info_ciacho.ini i en-GB.plg_system_info_ciacho.sys.ini. Jeden przeoczyłem przy kopiowaniu :). Czy da się do każdej wersji językowej podpiąć odpowiednią wersję językową polityki prywatności?

Jola
15-04-2013, 16:03
Tak, ale musisz zrobić taki zabieg (http://forum.joomla.pl/showthread.php?70319-info_ciacho-mnie-zamiast-tekstu-wyrzuca-INFO_CIACHO_INFO&p=314264&viewfull=1#post314264)

jacekk23
19-04-2013, 11:05
Zainstalowałem najnowsze infociacho i mam problem z wywołaniem przycisku "Czytaj więcej". Wpisy w rubryczkach nic nie dają. Wpisanie adresu bezposrednio w info_ciacho.php też. Spotkał sie ktoś z takim problemem? Co ewentualnie radzicie zrobić.

Jola
19-04-2013, 13:03
poczytać ten wątek (http://forum.joomla.pl/showthread.php?70258-Ale-ciacho!-Fundacja-wspiera-Ciebie-wesprzyj-Fundacj%C4%99/page7) - tutaj spotykano sie z takim problemem - jeśli podane wskazówki nie pomogą - podaj adres strony

jacekk23
19-04-2013, 13:51
Niestety nie pomogło. Adres strony: http://www.gops.porabka.pl

Jola
19-04-2013, 15:04
Czy w konfiguracji dodatku info ciacho podałeś id artykułu?
W oryginalnej wersji podanie id artykułu jest warunkiem pojawienia się odnośnika Czytaj więcej
Podana modyfikacja dodająca na sztywno do plików językowych (witryny wielojęzyczne) odnośniki do różnych artykułów - nie wymaga w konfiguracji podania id artykułu.

jacekk23
19-04-2013, 17:54
Dodałem id artykułu i w poprzedniej wersji wszystko działało oprócz wyświetlania na głównej stronie. W najnowszej na pierwszej stronie wszystko ładnie się wyświetla ale nie mogę uzyskać przycisku Czytaj więcej. Id artykułu to 105.

Jola
19-04-2013, 19:05
A czy przypadkiem nie usunąłeś z pliku językowego z komunikatu: INFO_CIACHO_INFO
%s ??
Jeśli %s nie występuje - link do artykułu się nie pojawi.

jacekk23
22-04-2013, 11:25
No niestety tak oblatany w temacie to nie jestem. Jeżeli robiłem coś na pliczkach to mam zawsze kopie oryginału. W którym pliku dokładnie mam to sprawdzić?
W plugins/system nie ma takiego pliczku, a w language/pl-PL mam tylko pl-PL.plg_system_info_ciacho.ini. Może czegoś mi brakuje?

- - - Updated - - -

W pliku pl-PL.plg_system_info_ciacho.ini mam: "INFO_CIACHO_INFO=<h4>Informacje o plikach cookie</h4><p>Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. %s</p>". Tak więc wygląda że to nie to...

jacekk23
22-04-2013, 12:30
Sprawa rozwiązana. Pomogło ponowne zainstalowanie najnowszej wersji. Dziękuję wszystkim za pomoc.

krzakzak
04-10-2013, 06:35
Witam,
zakładam, że przełączasz na angielski. Czy utworzyłeś plik językowy
en-GB.plg_system_info_ciacho.ini i
en-GB.plg_system_info_ciacho_sys.ini
z przetłumaczonymi komunikatami (niekoniecznie muszą być przetłumaczone),
zapisałeś w kodowwaniu utf-8 i dodałeś je do katalogu
administrator/language/en-GB/
??
Jola dzięki za pomoc , czy mogła byś napisać co umieścić w pliku sys.ini bo w pliku ini to podmienię z folderu pl-Pl a w nim niestety nie ma sys.ini
Pracuje na joomli 1.5

Jola
04-10-2013, 22:48
Witam,
pliki językowe z rozszerzeniem sys.ini to "wynalazek", który pojawia się dopiero w wersji 2.5.

krzakzak
05-10-2013, 06:53
JOLU mam problem próbowałem zmienić przekierowanie z czytaj więcej na pozycję menu i niestety nie chce mi się teraz załadować strona ani panel administracyjny. Przez ftp nie mogę podmienić pliku na start bo nie mam praw dostępu do niego. Mam jedynie dostęp do phpmyadmin a w nim nie wiem jak działać.proszę o pomoc