PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł logowania - "Nie uzyskano połączenia z serwerem"



Oedros_88
02-04-2013, 14:12
Witam wszystkich,
Piszę z prośbą o rady, jak mogę rozwiązać następujący problem - gdy próbuję zalogować się na stronę poprzez moduł logowania po kliknięciu "zaloguj" pojawia się komunikat: "Nie uzyskano połączenia z serwerem" i to we wszystkich przeglądarkach. Korzystam z WampServer i jestem nowicjuszem jeśli chodzi o znajomość PHP, Apache i MySQL, także prosiłbym o bardzo szczegółowe wyjaśnienie rozwiązania jeśli to możliwe.

zwiastun
02-04-2013, 16:00
Problem polega, niestety na tym, że jest to forum Joomla, a nie użytkowników serwera WampServ. Jeśli Joomla został poprawnie zainstalowany, a chyba został, skoro wyświetlana jest strona, to taki komunikat nie powinien się pokazywać. Musiałbyś popytać na stronie użytkowników tego oprogramowania, nie jest to na pewno problem Joomla.

Oedros_88
02-04-2013, 18:38
Chyba jednak problem dotyczy standardowego modułu Joomla, ponieważ po zainstalowaniu innego (Login Register z JM-Experts!), problemu już nie ma. Chciałem jeszcze dodać, że dodatkowe linki: "Nie pamiętasz hasła?", "Nie pamiętasz nazwy?", "Załóż swoje konto!" działają poprawnie i błąd występuję tylko przy uruchomieniu procesu logowania ("Zaloguj"), a dziwnie, bo na początku działał i nie zmieniałem nic w kodzie.

zwiastun
02-04-2013, 19:01
@oedros_88: pomyśl, czy gdyby w tak newralgicznym elemencie Joomla był błąd czy jakaś usterka, to objawiłyby się dopiero w Twojej instalacji?
Nie można, oczywiście wykluczyć, że z jakiegoś nieznanego powodu Twoja instalacja szwankuje (nie napisałeś ani, co to za wersja Joomla, ani skąd pobrany pakiet instalacyjny, czy to oryginalny pakiet instalacyjny). Jedyne, na co wskazałeś, to instalacja w środowisku WebServ.
Zainstalowanie innego rozszerzenia ani nie rozwiązało problemu, ani - co istotniejsze - nie wskazuje jego przyczyny. A to - jeśli użyłeś do instalacji pakietu z niepewnego źródła - może być groźne.