PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z modułami, dostaniem się do artykułów



lukasz_biovico
04-04-2013, 11:55
Witam

Mam dość specyficzne pytanie, jako że nie mogę znaleźć rozwiązania na innych forach ani u wujka google zapytam się tu :)
Problem polega na tym -> ostatnim razem po problemach w zapisywaniu modułów, instalacji ich itp zmieniłem ścieżki do folderów tmp/logs w pliku configuration.php. Oczywiście wszystko wróciło do normy, moduły były już edytowalne itp.
Ostatnim razem zauważyłem że na stronach w których zmieniałem configuraton.php (tmp/logs) nie mogę wejść do modułów ani artykułów, po prostu klikając na artykuł tak jakby strona ponownie się odświeżała, to samo dzieje się gdy chcę wejść niezależnie jaki moduł...
Dziwna sprawa ...
Spotkaliście się może z takim przypadkiem?
Dla potwierdzenia dodam że przywracając stare ustawienia configuration.php nic się nie zmieniło,
Nie wyświetla się także żaden błąd który sugerowałby o czymkolwiek.

Za pomoc, z góry dzięki :)

zwiastun
04-04-2013, 12:07
Ostatnim razem zauważyłem że na stronach w których zmieniałem configuraton.php (tmp/logs) nie mogę wejść do modułów ani artykułów, po prostu klikając na artykuł tak jakby strona ponownie się odświeżała, to samo dzieje się gdy chcę wejść niezależnie jaki moduł...
Niezrozumiałe.
Co to znaczy: "ostatnim razem"?
Co to znaczy "na stronach, w których zmieniłem configuration.php"
Czy nowa lokalizacja katalogów tmp i logs jest podana poprawnie? Czy katalogi są zapisywalne? Czy mają odpowiednie prawa do zapisu?

lukasz_biovico
04-04-2013, 12:19
Już tłumaczę.
No nie wiem jak bardziej określić definicję "Ostatnim razem" ;) - problem występuje od 4 dni.
Na swoim serwerze mam parę stron opartych na joomla, przy zmianie konfiguracji serwera od usługodawcy hostingowego musiałem zmienić pliki configuration.php a dokładnie linijki odpowiedzialne za ścieżki dostępu do katalogów tmp i logs.
Jak wspominałem po zmianach wszystko wróciło do normy, moduły były możliwe do otworzenia, tak samo jak artykuły.
Następnego dnia na stronach w których zmieniałem ścieżki dostępu do tmp i logs, nie ma możliwości wejścia do modułów i artykułów.

Lokalizacja katalogów tmp i logs jest ok, sprawdzałem je i tu powinno wszystko grać.
Katalogi są zapisywalne, są nawet ustawione na 777