PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wgraniem Joomli



brt00
04-04-2013, 14:55
Mój znajomy ma kopię strony, która kiedyś była online w sieci. Otrzymałem od niego te pliki, a mianowicie pliki szablonu, bazy danych oraz dodatki widgetkit_bonus_styles. Po wgraniu bazy danych i zmienieniu prefiksu na używany w tej bazie miałem następujący błąd:

jtablesession::Store Failed
DB function failed with error number 1054
Unknown column 'gid' in 'field list' SQL=INSERT INTO `bazaprefiks_session

W tym momencie dodałem kolumne gid do tabeli i wyświetlił się taki błąd:

404 - Component not found

You may not be able to visit this page because of:


an out-of-date bookmark/favourite
a search engine that has an out-of-date listing for this site
a mistyped address
you have no access to this page
The requested resource was not found.
An error has occurred while processing your request.

Please try one of the following pages:



Home Page (http://citylight.nazwa.pl/robocze/joomla/index.php)

If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site.
Component not found



Podejrzewam, że jest to wina tego, że nie wgrałem tych plików widgetkit_bonus_styles, gdyż za bardzo nie wiem gdzie. Nie mogę ich zainstalować ponieważ nie mam tam pliku xml. Wydaje mi się, że są to pliki do wrzucenia w odpowiedni folder.

Co o tym sądzicie? Co może być przyczyną? Jak wgrać te dodatki?

zwiastun
04-04-2013, 16:46
Sprawdź w bazie danych, jakie komponenty były zainstalowane i zainstaluj je. Uważaj, żeby nie zniszczyć w bazie tabel z danymi z tych komponentów (jeśli istnieją)

brt00
06-04-2013, 19:34
Nie posiadam plików instalacyjnych tych wtyczek, przynajmniej jak chcę je wgrać przez panel admina to wyświetla mi się błąd, że brakuje mi plików xml, czy coś w tym stylu. Wydaje mi się, że posiadam paczki plików już po instalacji i muszę je tylko skopiować w odpowiednie miejsca. Czy może ktoś mi powiedzieć do jakiego katalogu? Tak jak wspominałem są to widgetkit_bonus_styles (gallery, slideset, slideshow).

zwiastun
07-04-2013, 20:51
Nazwa widgetkit_bonus_styles nikomu nic nie powie. Tak można nazwać jakikolwiek zestaw czegokolwiek dodanego do jakiegoś szablonu.
Na opisanie rozwiązania raczej bym nie liczył, bo nie ma do tego żadnych podstaw (jakiś Joomla!, jakaś baza, jakiś szablon, jakiś widgetkit_bonus_styles.
Wcześniej już napisałem Ci, co należy zrobić.
Jeśli nie znasz struktury bazy danych Joomla i nie potrafisz tego wykonać, możesz liczyć co najwyżej, że znajdzie się ktoś, kto zechce zajrzeć do Twojej bazy a Ty mu zaufasz. Możesz też dać ogłoszenie do działu zleceń.

spozo
08-04-2013, 00:03
Jedli chodzi o: "widgetkit_bonus_styles (gallery, slideset, slideshow)." to obstawiam, ze to produkt zespolu yootheme - widgetkit.
Zerknij tu: http://www.yootheme.com/widgetkit/documentation/getting-started/install-bonus-styles

brt00
08-04-2013, 23:38
Spozo, dzięki na szczęście Twoja wypowiedź okazała się trafna i bardzo pomocna. Problem rozwiązany, dziękuję za uwagę.

zwiastun
08-04-2013, 23:53
@brt00 - zwróć uwagę, że pod każdym postem jest taki prosty i miły dla pomagających przycisk: Pomógł - daj punkt. Proste i skuteczne. A z liczby punktów spozo (w 2011 standardowo na start było 10), wnioskuję, że nie skorzystałeś z tego przycisku :)